برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1633 100 1
شبکه مترجمین ایران

نژاد (انسان)

نژاد (انسان) در دانشنامه ویکی پدیا

نژاد (انسان)
نژاد به بزرگ ترین گونه های انسان گفته می شود. نژادهای انسان به عنوان گروه های جمعیتی بزرگی تعریف می شوند که گنجینه ژنی، آن ها از یکدیگر متفاوت است.
سفیدپوست
سیاه پوست
زردپوست
سرخ پوست
نژاد استرالیایی
در سده نوزدهم، نژادهای جهان را بر اساس ویژگی های ظاهری به چهار دسته بزرگ سفیدپوست، سیاه پوست، زردپوست و سرخ پوست بخش می کردند و برخی نژاد سرخ پوست را جزئی از نژاد زردپوست به شمار می آوردند. برخی از مردم شناسان نژاد استرالیایی را نیز به عنوان چهارمین گروه (و با احتساب سرخ پوستان پنجمین گروه) ذکر کرده بودند.
امروزه دیگر ویژگی های ظاهری مانند رنگ پوست، ریخت اندام، رنگ چشم و مو و جنس مو سند معتبری برای بازشناسی نژادهای گوناگون نیست، به این دلیل که هیچ گاه مرزهای قاطعی گروه های نژادی پیش گفته را از یکدیگر جدا نمی کند. افزون بر آن، به رغم برخی تفاوت ها، همانندی های بسیاری میان افراد بشر وجود دارد، و افراد هر یک از گروه های نژادی طبقه بندی شده در سده نوزدهم نیز ممکن است با یکدیگر تفاوت های زیادی داشته باشند.
اما هر یک از گروه های نژادی ذکر شده دارای ویژگی هایی هستند که این ویژگی ها معمولاً تابع شرایط زیست محیطی اند. برای نمونه، رنگ تیره اقوام آفریقایی بر اثر تراکم ملانین ها در پوست آنان ایجاد شده تا پوست در برابر تابش شدید آفتاب مقاومت داشته باشد.پوست تیره در برابر نور شدید آفتاب محافظت بیشتری به عمل آورده و موجب افزایش شانس بقا میشود، بدین ترتیب در چنین محیطی با گذشت زمان و در طی نسل ها فراوانی نسبی افراد با پوست تیره تر در جمعیت افزایش پیدا کرده و در نهایت کل جمعیت را فرا میگیرد و بدین ترتیب افراد یک گروه نژادی این صفات را به صورت ژنتیکی در میان خود انتشار می دهند.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

نژاد (انسان) را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی نژاد (انسان)   • مفهوم نژاد (انسان)   • تعریف نژاد (انسان)   • معرفی نژاد (انسان)   • نژاد (انسان) چیست   • نژاد (انسان) یعنی چی   • نژاد (انسان) یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی نژاد انسان

کلمه : نژاد (انسان)
اشتباه تایپی : kChn (hkshk)
عکس نژاد (انسان) : در گوگل

آیا معنی نژاد (انسان) مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )