برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1630 100 1
شبکه مترجمین ایران

نماز طواف

نماز طواف در دانشنامه اسلامی

نماز طواف
کسانی که به مکه مشرّف می‏شوند، واجب است پس از هر طواف‏واجب، دو رکعت نماز، مثل نماز صبح به نیت نماز طواف پشت مقام ابراهیم به جا آورند. این دو رکعت نماز به نماز طواف معروف است.
احکام اسلامی، ص۳۶.ورود به سامانه / ایجاد حساب کاربری


العربیةآخرین مطالب اضافه شده
...
نماز طواف
نماز طَواف یکی از واجبات حج و عمره است. این نماز دو رکعت مانند نماز صبح است که پس از طواف، پشت مقام ابراهیم خوانده می شود. نماز طواف نساء تنها در نیت با این نماز تفاوت دارد.
قبله قرار دادن مقام، از زمان ابراهیم و اسماعیل تا زمان پیامبر(ص) سـابقه تاریخی دارد و قرآن نیز مسلمانان را دعوت به نماز در این جایگاه می کند.
پس از هر طواف واجب باید دو رکعت نماز طواف مانند نماز صبح خوانده شود و لازم نیست مردان حمد و سوره را بلند بخوانند.
نماز طواف عبارت از دو رکعت است که باید آن را پس از طواف بجا آورد، و کیفیت این نماز و انجام آن مانند نماز صبح است، جز اینکه میتواند قرائت را آهسته و یا بلند بخواند، و واجب است آن را در نزدیکی مقام ابراهیم (علیه السلام) بجا آورد، و اظهر این است که باید آن را پشت مقام بجا آورد، یعنی اینکه در سمت راست یا چپ آن نباشد.
وجوب نماز پس از طواف واجب، نزدیک مقام ابراهیم، نکات مهمی را گوشزد می کند؛ از جمله: ۱. نماز در بین عبادات از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار می باشد.تا زمانی که حج گزار در قرب خانه خدا است و طواف می کند؛ ولی زمانی که از خانه دور شد، باید به نماز بایستد. پس با فاصله گرفتن از کعبه، ارتباط می تواند به وسیله نماز بر قرار باشد. بر این اس ...

نماز طواف در دانشنامه ویکی پدیا

نماز طواف
سومین مرحله از عمره تمتع مربوط به اعمال حج، نماز طواف است که پس از انجام طواف، باید دو رکعت نماز، به نیّت نماز طواف بخواند.
وب گاه آموزش اعمال حج
این نماز همانند نماز صبح می باشد، اما سوره حمد و اخلاص را می توان بلند یا آهسته بخواند.
زمان خواندن نماز بعد از طواف و قبل از سعی می باشد.
برای تعیین مکان نماز طواف همین کافی است که عرفاً بگویند پشت مقام است، گرچه از مقام دور باشد.
عکس نماز طواف


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

نماز طواف در دانشنامه آزاد پارسی

نماز طَواف
نمازی پس از طواف کعبه، در پشت مَقامِ ابراهیم. در دو رکعت است. مکلفمی تواند آن را آهسته یا بلند بخواند. البته چنانچه اصل طواف مستحب باشد، نماز آن را هرجا می توان خواند. مستحب است که در نماز طواف، بعد از حمد، سورۀ توحید و در رکعت دوم بعد از حمد، سورۀ کافرون خوانده شود. پس از نماز نیز، حمد و سپاس خدا را به جا آورده و بر محمد (ص) و آل او درود فرستاده می شود.

نماز طواف را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی نماز طواف   • مفهوم نماز طواف   • تعریف نماز طواف   • معرفی نماز طواف   • نماز طواف چیست   • نماز طواف یعنی چی   • نماز طواف یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی نماز طواف

کلمه : نماز طواف
اشتباه تایپی : klhc x,ht
عکس نماز طواف : در گوگل

آیا معنی نماز طواف مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )