برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
99 1446 100 1

نظامی ارمنستان

نظامی ارمنستان در دانشنامه ویکی پدیا

نظامی ارمنستان
نظامی،ارمنستان (به ارمنی: Նիզամի) یک منطقهٔ مسکونی در ارمنستان است که در استان آرارات واقع شده است. در کیلومتری شمال آرتاشات، مرکز استان آرارات واقع شده است. نظامی ۱٬۱۵۲ نفر جمعیت دارد و در ارتفاع متر ( پا) بالاتر از سطح دریا قرار گرفته است.
فهرست شهرهای ارمنستان
عکس نظامی ارمنستان
تاریخ نظامی ارمنستان قدمتی بسیار طولانی داشته است و همواره دارای پیروزی های ارزشمندی بوده و به گونه ای که دارای فرهنگ و تمدن نظامی مستقل بوده است. تاریخ نظامی ارمنستان دربر گیرنده جنگ و ستیزهای دراز از زمان ارمنستان باستان تا به امروز بوده، سرزمین های متصرفه (ارمنستان غربی) از سوی امپراتوری عثمانی که باعث نسل کشی ارمنیان شد و جنگ قره باغ و بسیاری از رویدادهای تاریخی و درگیری های نظامی با هم پیوند خورده است.
سلاح تهاجمی به نام واهان که توسط مهندس و طراح واهان ماناسیان ساخته شده است.
سرزمین کوهستانی ارمنستان در بین دو امپراتوری قرار داشت امپراتوری روم (بیزانس) در غرب و امپراتوری ایران و اعراب در شرق. ارمنستان در دوران قدیم برای استقلال خود همیشه با دو امپراتوری رم و ایران در کشمکش بوده و هر امپراتوری سعی می کرده فتوحات تازه ای را از رقیب خود بدست بیاورد. همچنین در دوران مدرن ارمنستان دوباره بین دو امپراتوری قرار گرفت امپراتوری عثمانی و امپراتوری روسیه تزاری.
فلات ارمنستان، یعنی محدوده جغرافیایی ارمنستان باستان، نامی آشنا در تاریخ شناسی است و به سبب موضع خاص خود در طول سی سده بارها مورد آماج حملات بزرگ و متوسط شده و حداقل به همین تعداد تاخت و تازهای کوچکتر و گذرا به خود دیده و بیش از این نیز درگیر جنگ های داخلی خارجی بوده است، و از این نظر یکی از استثنایی ترین کشورهای دنیا است.
نباید از یاد برد که در لابلای این رویدادهای تکان دهنده و ویرانگر و در زمان فرمانروایان ارمنی یا اشغالگران بیگانه، دوران های صلح آمیز و اکثراً کوتاه مدت نیز وجود داشته اند.
...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

نظامی ارمنستان را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی نظامی ارمنستان   • مفهوم نظامی ارمنستان   • تعریف نظامی ارمنستان   • معرفی نظامی ارمنستان   • نظامی ارمنستان چیست   • نظامی ارمنستان یعنی چی   • نظامی ارمنستان یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی نظامی ارمنستان
کلمه : نظامی ارمنستان
اشتباه تایپی : kzhld hvlksjhk
عکس نظامی ارمنستان : در گوگل

آیا معنی نظامی ارمنستان مناسب بود ؟           ( امتیاز : 99% )
شبکه مترجمین ایران