برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1545 100 1
شبکه مترجمین ایران

نصرالله ناصح پور

نصرالله ناصح پور در دانشنامه ویکی پدیا

نصرالله ناصح پور
نصرالله ناصح پور (زاده ۲ آبان ۱۳۱۹ در اردبیل)، از استادان ردیف های آواز ایرانی است. او هم اکنون از اعضای هیئت مدیره کانون خوانندگان سنتی خانه موسیقی ایران است.
گفتگو با نصرالله ناصح پور
وب گاه نصرالله ناصح پور
پیام ویدئویی محسن نامجو و بهرام باجلان به مناسبت نکوداشت استاد ناصح پور
سه قطعه از نصرالله ناصح پور با همراهی گروه شیدا
ناصح پور، سال هاست که در کنسرتهای متعدد شرکت نموده و همچنین شاگردان بسیاری را تحت تعلیم شیوه و روش مخصوص خود قرار داده و خوانندگان قابل اعتنایی به بار آورده است.
نصرالله ناصح پور در سال ۱۳۱۹ در اردبیل، به دنیا آمد و از همان دوران کودکی، در خانواده ای موسیقی شناس پرورش یافت. در آن زمان، موسیقی سنتی و منطقه یی پربار و عمیق آذربایجان، در حیطه فرادهی و فراگیری تعداد انگشت شماری از استادان فن بود و نغمه و ندای جدی موسیقی طنین چشم گیر داشت.
نصرالله ناصح پور، با عزیمت به تهران، بیشتر اوقات خود را مصروف فراگیری موسیقی سنتی ایران کرد و پس از آشنایی با استاد محمود کریمی، به هنرستان آزاد موسیقی ملی راه یافت و مشغول تحصیل شد. در آنجا، آشنایی با مطالب و نکته های شفاهی در کلاس درس استاد علی اکبر خان شهنازی، این امکان را ایجاد کرد که در محفل هنری استادامیر قاسمی نیز، با روح و حس ساز استاد سعید هرمزی و دیگر استادان حاضر در هنرستان محشور گردد.
عکس نصرالله ناصح پور


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

نصرالله ناصح پور را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی نصرالله ناصح پور   • مفهوم نصرالله ناصح پور   • تعریف نصرالله ناصح پور   • معرفی نصرالله ناصح پور   • نصرالله ناصح پور چیست   • نصرالله ناصح پور یعنی چی   • نصرالله ناصح پور یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی نصرالله ناصح پور

کلمه : نصرالله ناصح پور
اشتباه تایپی : kwvhggi khwp ~,v
عکس نصرالله ناصح پور : در گوگل

آیا معنی نصرالله ناصح پور مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )