برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1459 100 1

نشان سی ای

نشان سی ای در دانشنامه ویکی پدیا

نشان سی ای
علامت تضمینی CE به منظور ایجاد هماهنگی اجباری در بسیاری از محصولات تجاری و صنعتی که در سطح اروپا (منطقه اقتصادی اروپا یا EEA) تولید یا به فروش می رسند، ارائه شده است. این حروف به طور مشخص اختصار چیزی را نشان نمی دهند، ولی به طور کل می توان آن ها را اختصار کلمات فرانسوی Communauté Européenne یا Conformité Européenne به معنای «موردقبول اروپا» دانست.
محصولاتی که واجد دریافت علامت سی. ای می شوند، می بایست از نظر سلامت، امنیت، مضر نبودن برای جسم انسان و طبیعت مورد بررسی قرار گیرند و اگر واجد این شرایط باشند قادر به دریافت این نشانه خواهند بود.
نشان S یک نشان اختیاری و نشانگر کیفیت است و نشان می دهد که اینترتک به عنوان یک آزمایشگاه مستقل و معتبر، محصول را آزمون نموده و تأیید می کند که الزامات ایمنی ذی ربط را پاسخگوست. و از آن طرف، نشان CE یک خود اظهاری از جانب تولیدکننده یا واردکننده (اگر تولیدکننده در خارج از اروپا قرار داشته باشد) است مبنی بر اینکه محصول مورد نظر، الزامات اروپا را برآورده می کند. اگر قرار باشد محصول را در اروپا بفروشند در آن صورت باید اجباراً" نشان CE را بگیرد. با این وجود، در اغلب موارد محصولی که نشان CE دارد لازم نیست که توسط یک طرف سوم تحت آزمون قرار گیرد.
برخی از تولیدکنندگان چینی از نشانی بسیار شبیه به CE برای محصولات خود استفاده می کنند که کوتاه شدهٔ «China Export» به معنای «صادرات چین» است. با این حال کمیسیون اروپا می گوید این تصور غلط است و اعلام کرده که از وجود نشان «صادرات چین» آگاهی نداشته است. به نظر این کمیسیون، کاربرد اشتباه نشان CE و دستکاری در این نشان دو مقولهٔ جدا از هم اند. کمیسیون اروپا قصد دارد CE را به یک نشان تجاری تبدیل کند و با مقامات چینی برای اطمینان از مطابقت کالاهای ساخت این کشور با استانداردهای اروپایی به مذاکره بنشیند.
عکس نشان سی ای


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

نشان سی ای را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی نشان سی ای   • مفهوم نشان سی ای   • تعریف نشان سی ای   • معرفی نشان سی ای   • نشان سی ای چیست   • نشان سی ای یعنی چی   • نشان سی ای یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی نشان سی ای
کلمه : نشان سی ای
اشتباه تایپی : kahk sd hd
عکس نشان سی ای : در گوگل

آیا معنی نشان سی ای مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )
شبکه مترجمین ایران