برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1421 100 1

نشان بزرگ ایالات متحده آمریکا

نشان بزرگ ایالات متحده آمریکا در دانشنامه ویکی پدیا

نشان بزرگ ایالات متحده آمریکا
نشان بزرگ ایالات متحده آمریکا (به انگلیسی: Great Seal of the United States) نشانی است که با آن مدارک و اسناد رسمی این کشور جنبه رسمیت پیدا می کند. این نشان اول بار در سال ۱۷۸۲ بکار رفت.
پرچم آمریکا
پرچم پرستاره
عمو سام
عقاب سرسفید
تعهد تابعیت
نشان سیا
بر روی این نشان عقاب سرسفیدی دیده می شود که در چنگال های سمت چپ خود ۱۳ تیر و در چنگال های سمت راست خود یک شاخه زیتون را نگاه داشته است. معنای نشان با عبارت زیر بیان گردیده است:
جهت نگاه عقاب به طرف سمت راست خود (شاخه زیتون) است که به معنای ترجیح عقاب به صلح می باشد.
عقاب در منقار پارچه ای را نگاه داشته که بر آن عبارت لاتین E Pluribus Unum نقش بسته است. این عبارت به معنای یک از بسیار است که اشاره به از به وجود آمدن ایالات متحده از چندین ایالت به صورت یک کشور واحد را دارد.
عکس نشان بزرگ ایالات متحده آمریکا


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با نشان بزرگ ایالات متحده آمریکا

به اشتراک بگذارید

پیشنهاد کاربران

ایلیا
نشان بزرگ ایالات متحده آمریکا (به انگلیسی: Great Seal of the United States) نشانیست که با آن مدارک و اسناد رسمی این کشور جنبه رسمیت پیدا می کند. این نشان اول بار در سال ۱۷۸۲ بکار رفت.
روی نشان ملی آمریکا
بر روی این نشان عقاب سرسفیدی دیده می شود که در چنگال های سمت چپ خود ۱۳ تیر و در چنگالهای سمت راست خود یک شاخه زیتون را نگاه داشته است. معنای نشان با عبارت زیر بیان گردیده است:
«a strong desire for peace, but will always be ready for war.»
«قویاً خواهان صلح، اما همواره آمادهٔ جنگ.»
جهت نگاه عقاب به طرف سمت راست خود (شاخه زیتون) است که به معنای ترجیح عقاب به صلح می باشد.
عقاب در منقار پارچه ای را نگاه داشته که بر آن عبارت لاتین E Pluribus Unum نقش بسته است. این عبارت بمعنای واحدی متشکل از تعدد است که اشاره به از بوجود آمدن ایالات متحده از چندین ایالت بصورت یک کشور واحد را دارد.
بالای سر عقاب یک هاله نورانی دیده می شود که در آن سیزده ستاره دیده می شود. سیزده ستاره بالای سر عقاب در این نشان (و همینطور سیزده تیر در چنگال های چپ عقاب، و نیز تعداد دانه های زیتون و برگ های شاخه زیتون) نشان از سیزده ایالت اولیه آمریکا در زمان انقلاب آمریکا بر علیه استعمار بریتانیا را دارد.
این نشان کف وزارتخانه ها و بسیاری از موسسات دولتی آمریکا را پوشانیده است، گفته می شود که از دوره هری ترومن به این سو، سر عقاب به سمت راست خود تغییر داده شده تا مبادا برداشت جنگ طلبانه ای برای آمریکا القا شود.[۱][۲]
پشت نشان
طرف مخالف نشان ملی آمریکا
نوشتار اصلی: ترتیب جدید دوران
پشت نشان یک هرم است که ۱۳ ردیف (طبقه) دارد و در راس آن چشم نظاره گر قرار دارد[۳] و توسط واژگان لاتین Annuit cœptis احاطه شده که به معنای در انجام وظایفمان یاریمان کرده است می باشد. پایهٔ هرم سال ۱۷۷۶ میلادی را به عددنویسی رومی MDCCLXXVI نشان می دهد، و واژگان Novus ordo seclorum که از ویرژیل گرفته شده به معنای نظم نوین اعصار (و نه «نظم نوین جهانی»[۴]) است.
جستارهای مربوطه
پرچم آمریکا
پرچم پرستاره
عمو سام
عقاب سرسفید
تعهد تابعیت
نشان سیا
منابع
↑ snopes.com: Eagle on the U.S. Presidential Seal
↑ Safire's political dictionary. William Safire. Oxford University Press US, 2008. ISBN 0-19-534334-4 pp.39
↑ http://www.state.gov/www/publications/great_seal.pdf
↑ Novus Ordo Seclorum - Origin and Meaning of the Motto Beneath the American Pyramid
از ویکی پدیا

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی نشان بزرگ ایالات متحده آمریکا   • مفهوم نشان بزرگ ایالات متحده آمریکا   • تعریف نشان بزرگ ایالات متحده آمریکا   • معرفی نشان بزرگ ایالات متحده آمریکا   • نشان بزرگ ایالات متحده آمریکا چیست   • نشان بزرگ ایالات متحده آمریکا یعنی چی   • نشان بزرگ ایالات متحده آمریکا یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی نشان بزرگ ایالات متحده آمریکا
کلمه : نشان بزرگ ایالات متحده آمریکا
اشتباه تایپی : kahk fcv' hdhghj ljpni Hlvd;h
عکس نشان بزرگ ایالات متحده آمریکا : در گوگل

آیا معنی نشان بزرگ ایالات متحده آمریکا مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )
شبکه مترجمین ایران