برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1562 100 1
حقوق و دستمزد

نرخ بهره

نرخ بهره در دانشنامه ویکی پدیا

نرخ بهره
نرخ بهره (به انگلیسی: Interest rate) عبارت است از نرخی که بابت جلوگیری از کاهش ارزش پول پرداختی در امروز و دریافتی در آینده (به دلیل ارزش زمانی پول و نرخ تورم) از وام گیرنده دریافت می شود. همچنین در شرایط متعارف بازار، به منظور جبران فرصت های سرمایه گذاری وام دهنده، ممکن است مبلغی به عنوان حداقل سود مورد انتظار وام دهنده به این نرخ اضافه گردد. اما فیشر نرخ بهره را اینطور تعریف می کند: نرخ بهره درصد پاداش پرداختی بر روی پول، برحسب پول در تاریخ معین که معمولاً یکسال بعد از تاریخ معین است، می باشد.
دستورالعمل های دولت برای دستیابی به اهداف دولت به بانک مرکزی * پول از کل مبلغ قرضه یا قرض گرفته شده
اصطلاح بلوغ سرمایه گذاری
احتمال پیش بینی احتمالی وام گیرنده
عرضه و تقاضا در بازار است.
و همچنین عوامل دیگر
نرخ بهره متفاوت است با توجه به:
یک شرکت سرمایه از یک بانک برای خرید دارایی ها برای کسب و کار خود را قرض می گیرد. در عوض، این شرکت به بانک سود می پردازد. (وام دهنده همچنین ممکن است حقوق و مزایای دارایی های جدید را به عنوان وثیقه درخواست کند)
نرخ پایه معمولاً به نرخ سالانه ارائه شده در سپرده های یک شبه توسط بانک مرکزی یا سایر اختیارات پولی اشاره دارد. نرخ بهره سالانه (APR) و نرخ سالانه مؤثر یا نرخ مشابه سالانه (AER) برای کمک به مصرف کنندگان در مقایسه با محصولات با ساختارهای مختلف پرداخت با یک مبنای مشترک مورد استفاده قرار می گیرند.
نرخ بهره استقراض بین بانکی لندن (به انگلیسی: London Interbank Offered Rate) که اغلب از آن با عنوان اختصاری «لیبور» (به انگلیسی: LIBOR) یاد می شود، نرخ سود متوسطی است که به صورت روزانه توسط بانک های اصلی لندن تعیین می شود و به وسیله آن بانک ها از یک دیگر با نرخ بهره ای پائین تر از نرخ های بهره معمول پول استقراض می کنند. بانک هایی که با کمبود موقت نقدینگی مواجه شده اند، از این پول برای قرض دادن به مشتریان شان استفاده می کنند.
در بریتانیا، سازمان خدمات مالی بریتانیا مسئولیت نظارت بر نحوه مراحل نرخ بهره ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

نرخ بهره در جدول کلمات

اقتصاددانی که در سال 1950نشان داد که تقاضای معاملاتی پول | هم به درآمد و هم نرخ بهره بستگی دارد
بامول

معنی نرخ بهره به انگلیسی

interest rate (اسم)
نرخ بهره

نرخ بهره را به اشتراک بگذارید

پیشنهاد کاربران

علی باقری
نرخ بهره:[اصطلاح حسابداری]درصدی است که برای محاسبه مبلغ بهره در مبلغ اصل ضرب می‌شود.

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی نرخ بهره   • مفهوم نرخ بهره   • تعریف نرخ بهره   • معرفی نرخ بهره   • نرخ بهره چیست   • نرخ بهره یعنی چی   • نرخ بهره یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی نرخ بهره

کلمه : نرخ بهره
اشتباه تایپی : kvo fivi
عکس نرخ بهره : در گوگل

آیا معنی نرخ بهره مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )