کارگاه سو"> کارگاه سو" /> کارگاه سو">
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1421 100 1

نادیا انجمن

نادیا انجمن در دانشنامه ویکی پدیا

نادیا انجمن
نادیا انجمن (زادهٔ ۶ دی ۱۳۵۹–درگذشت ۱۳۸۴ برابر با ۵ نوامبر ۲۰۰۵)، از شاعران جوان افغان بود که به سرایش غزل و شعر نو می پرداخت و عضو انجمن ادبی مخفی خیاطی سوزن طلا">کارگاه سوزن طلایی در زمان طالبان بود. او در سال ۲۰۰۵ به دلیل ضرب و شتم توسط شوهرش کشته شد.
ویکی پدیای انگلیسی
خبر درگذشت نادیا انجمن - سایت فارسی بی بی سی
نادیا با ناگفته هایش رفت - گفتاری از نقیب آروین، شاعر هم دیار نادیا انجمن - سایت فارسی بی بی سی
خبر درگذشت نادیا انجمن در سایت انگلیسی بی بی سی
معرفی نادیا انجمن از زبان خودش و شعری از او - فصلنامه ادبی بخارا
معرفی نادیا انجمن در سایت هایپرتکست (انگلیسی)
نادیا در ۶ دی ماه (جدی) سال ۱۳۵۹ خورشیدی، در هرات در غرب افغانستان به دنیا آمد. او از پانزده سالگی به سرودن شعر آغاز کرد، اما آغاز شاعری او، مصادف بود با اشغال شهر هرات توسط گروه بنیادگرای طالبان. طالبان، هر گونه فعالیت اجتماعی، فرهنگی، آموزشی و سیاسی زنان و دختران افغان را ممنوع کرده بودند. نادیای نوجوان نیز، سالهای پر تب و تاب نوجوانی خود را در زیر سایه حاکمیت تندروهای طالبان گذراند.
او در آن سالها که زنان بدون داشتن محرم، حق بیرون رفتن از خانه را نداشتند، در خانه به طور خصوصی درس می خواند و در جلسات خصوصی و مخفیانه ادبی هرات شرکت می کرد.
نادیا انجمن از دست پرورده های کارگاه سوزن طلایی است. این کارگاه، در زمان حاکمیت طالبان، توسط شماری از فرهنگیان هرات ایجاد شده بود و در پوشش آموزش خیاطی به زنان، جلسات نقد ادبی و شعرخوانی دایر می کرد.
عکس نادیا انجمن


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با نادیا انجمن

نادیا انجمن را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شما



نام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی نادیا انجمن   • مفهوم نادیا انجمن   • تعریف نادیا انجمن   • معرفی نادیا انجمن   • نادیا انجمن چیست   • نادیا انجمن یعنی چی   • نادیا انجمن یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی نادیا انجمن
کلمه : نادیا انجمن
اشتباه تایپی : khndh hk[lk
عکس نادیا انجمن : در گوگل

آیا معنی نادیا انجمن مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )