برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1435 100 1

میکل آنجلو آنتونیونی

میکل آنجلو آنتونیونی در دانشنامه ویکی پدیا

میکل آنجلو آنتونیونی
میکل آنجلو آنتونیونی (به ایتالیایی: Michelangelo Antonioni) (زاده ۲۹ سپتامبر ۱۹۱۲ – درگذشته ۳۰ ژوئیه ۲۰۰۷) فیلم نامه نویس و کارگردان ایتالیایی بود.
نقد دکتر محمد صنعتی درباره فیلم ماجرا
میکل آنجلو آنتونیونی در بیست و نهم سپتامبر سال ۱۹۱۲ (۷ مهر ۱۲۹۱) در خانواده ای توانگر از زمین داران «فرارا» در ساحل غربی ایتالیا زاده شد.
فرارا شهریست در مرز میان "امیلیا" و "ونیز" که بگفتهٔ آنتونیونی " شهر کوچکی است در دشت "پادووا" باستانی و خاموش" بنا به یادمان های خانواده اش در نزدیک های ده سالگی او آدمک نگاره می زد و برای شان جایگاه بازی می ساخت. در نوجوانی به نگاره گری پرداخت و گرایش به چهره گری را بیشتر از چشم اندازسازی نشان می داد.
آنتونیونی در ۲۳ سالگی دانشنامهٔ خودرا در رشتهٔ اقتصاد و بازرگانی از «دانشگاه بولونیا» دریافت نمود. اگرچه در هنگام دانشجویی اش بود که نوشتن داستان و نمایشنامه را آغاز کرد و برخی از آن ها را نیز به پرده آورده و کارگردانی نمود. او در دانشگاه یکی از پایه گذاران گروه نمایش و قهرمان بازی تنیس بود. همچنین او برای گاهنامه های شهرش بازنگری های خرده گیرانه از فیلم های آمریکایی و ایتالیایی می نوشت و اندکی از آن پس برآن شد تا که خود به فیلمسازی بپردازد.
عکس میکل آنجلو آنتونیونی


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با میکل آنجلو آنتونیونی

میکل آنجلو آنتونیونی را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی میکل آنجلو آنتونیونی   • مفهوم میکل آنجلو آنتونیونی   • تعریف میکل آنجلو آنتونیونی   • معرفی میکل آنجلو آنتونیونی   • میکل آنجلو آنتونیونی چیست   • میکل آنجلو آنتونیونی یعنی چی   • میکل آنجلو آنتونیونی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی میکل آنجلو آنتونیونی
کلمه : میکل آنجلو آنتونیونی
اشتباه تایپی : ld;g Hk[g, Hkj,kd,kd
عکس میکل آنجلو آنتونیونی : در گوگل

آیا معنی میکل آنجلو آنتونیونی مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )
شبکه مترجمین ایران