برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
98 1445 100 1

میعانات گازی

میعانات گازی در دانشنامه ویکی پدیا

میعانات گازی
میعانات طبیعی گازی (به انگلیسی: Natural Gas Condensate) یکی از محصولات میادین گاز است.
حذف هیدرروکربنهای سبک وقابل تبخیر (عناصر فرار) یا به عبارت دیگر بازیافت متان، اتان، پروپان و تاحدود زیادی بوتان یا LPG از جریان هیدروکربنی مایع (میعانات گازی) می باشد.
کاهش فشار بخار سیال و رساندن آن به یک (Reid Vapor Pressure) RVP معین به عنوان یک مشخصه فنی، به گونه ای که بتوان از دو فازی شدن سیال جلوگیری به عمل آورد.
گاز طبیعی که از مخازن گازی استحصال می شود عمدتاً حاوی حجم قابل ملاحظه ای میعانات گازی است. مخصوصاً زمانی که حجم برداشت گاز از مخزن زیاد باشد. میعانات گازی به جریان هیدروکربنی مایع گفته می شود که در ذخایر گاز طبیعی وجود دارد و به صورت رسوب و ته نشین در گاز استخراجی یافت می شود.
میعانات گازی بیشتر از پنتان و هیدروکربن های سنگین تر (+C5) تشکیل شده و با توجه به موقعیت برداشت آن می تواند دارای گوگرد و نمک باشد و معمولاً عاری از انواع فلزات است و حدود نیمی از آن را نفتا تشکیل می دهد.
میعانات گازی بر خلاف بوتان و پروپان نیازمند شرایط ویژه برای مایع ماندن نیستند و به شیوه های مختلف قادر به تبدیل به گازوئیل، بنزین، نفت سفید، سوخت جت و... هستند. در مقایسه با پالایشگاه نفت خام، در پالایشگاه میعانات گازی، فرآیندهای تبدیلی و پالایشی کمتر است بنابراین هزینه سرمایه گذاری آن کمتر از هزینه سرمایه گذاری پالایشگاه نفت خام است.
عکس میعانات گازی


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با میعانات گازی

میعانات گازی را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی میعانات گازی   • مفهوم میعانات گازی   • تعریف میعانات گازی   • معرفی میعانات گازی   • میعانات گازی چیست   • میعانات گازی یعنی چی   • میعانات گازی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی میعانات گازی
کلمه : میعانات گازی
اشتباه تایپی : lduhkhj 'hcd
عکس میعانات گازی : در گوگل

آیا معنی میعانات گازی مناسب بود ؟           ( امتیاز : 98% )
شبکه مترجمین ایران