برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
98 1537 100 1
شبکه مترجمین ایران

میرزا حسن موسوی بجنوردی

میرزا حسن موسوی بجنوردی در دانشنامه ویکی پدیا

میرزا حسن موسوی بجنوردی
میرزا حسن موسوی بجنوردی (۱۳۱۵ - ۱۳۹۵) فقیه، اصولی و از مراجع عراق بوده است. دو فرزند او سید محمدکاظم و سید محمد موسوی بجنوردی مقام های سیاسی مهمی را پس از انقلاب ۱۳۵۷ به دست آوردند.
میرزا عبد الجواد ادیب نیشابوری
میرزا محمد آقازاده خرسانی
آقابزرگ حکیم
حاجی فاضل خراسانی
به منظور دستیابی به مدارج عالی علمی، راهی مشهد گردید. وجود استادان مبرز در رشته های گوناگون دانش، از ادبیات عرب و فارسی گرفته تا منطق، فلسفه، کلام و دانشهای نقلی، مانند اصول و فقه و حدیث، و حتی طب و نجوم و هیئت، حوزه مشهد را بسان خوانی گسترده ساخته بود که هر کس با هر ذائقه و سلیقه ای می توانست از نعمات بیکران آن بهره مند گردد.
مدتها از حضور وی در مشهد گذشته بود. آقا میرزا حسن از محضر استادان بزرگ بهترین استفاده ها را برده بود. او در این سنین جوانی خود به عنوان مدرسی خوش بیان و صاحب ذوق شناخه می شد.
و شاید برای اقران او کافی بود که به همین حد از دانش اکتفا نموده و به تکرار آنچه فرا گرفته اند بپردازند. اما روح کمال جوی او همچنان تشنه آموزش بو. استادان مشهد، با همه تبحر در دانشهای گوناگون دیگر حرف تازه ای که برای او جالب و قانع کننده باشد، نداشتند. او احساس می کرد باید به تدریج در جستجوی استادان دیگر باشد. اساتیدی که در مشهد یافت نمی شدند.در آن روزگار حوزه نجف، پربارترین حوزه اسلامی شیعی در دانشهای نقلی بود.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

میرزا حسن موسوی بجنوردی را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی میرزا حسن موسوی بجنوردی   • مفهوم میرزا حسن موسوی بجنوردی   • تعریف میرزا حسن موسوی بجنوردی   • معرفی میرزا حسن موسوی بجنوردی   • میرزا حسن موسوی بجنوردی چیست   • میرزا حسن موسوی بجنوردی یعنی چی   • میرزا حسن موسوی بجنوردی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی میرزا حسن موسوی بجنوردی

کلمه : میرزا حسن موسوی بجنوردی
اشتباه تایپی : ldvch psk l,s,d f[k,vnd
عکس میرزا حسن موسوی بجنوردی : در گوگل

آیا معنی میرزا حسن موسوی بجنوردی مناسب بود ؟           ( امتیاز : 98% )