برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1527 100 1
شبکه مترجمین ایران

میخچه

/mixCe/

معنی میخچه در لغت نامه دهخدا

میخچه. [ چ َ / چ ِ ] (اِ مصغر) مصغر میخ یعنی میخ کوچک و میخ مانند. (از یادداشت مؤلف ). || ماده ٔ کوچکی صلب و محدود که در کف پا و میان انگشتان پامتشکل می گردد و گاه به قدری موجع است که شخص را عاجز از راه رفتن می کند. (ناظم الاطباء). پینه ای چون میخ که از بسیاری راه رفتن یا بسیار کار کردن در قسمتی از کف پای پدید آید. استخوان گونه که بر کف پای برآید. شغه. (یادداشت مؤلف ). چیزی صلب مانند میخی که برپاشنه ٔ پای و انگشتان پای برآید و آن را به عربی مسامیر گویند. (ذخیره ٔ خوارزمشاهی ). میخک. برآمدگی کوچک و سخت و سفت که بر اثر فشار و ضربات متوالی بر روی پوست کف و انگشتان پا یا برخی نقاط کف دست یا انگشتان دست پیدا شود و آن در حقیقت عبارت است از رشد غیرطبیعی شاخی پوست در نقطه ای که مورد ضربات متوالی واقع شده باشد. میخچه را گاه با تاول اشتباه می کنند درحالیکه داخل برآمدگی تاول پر از مایع است ولی درون میخچه مایعی نیست و تمام حجمش سفت و سخت و خشک است. || ناخن نوک تیز بلند پشت پای خروس و سگ و غیره . (یادداشت مؤلف ).

معنی میخچه به فارسی

میخچه
مصغرمیخ، میخ کوچک، ورمی سفت وسخت شبیه تاول که روی دست یاپاپیدامی شود
۱ - میخ کوچک . ۲ - بر آمدگی کوچک و سفت و سختی که براثرفشار و ضربات متوالی بر روی پوست کف وانگشتان پایا برخی نقاط کف دست و یا انگشتان دست پیدا میشود . توضیح میخچه درحقیقت عبارت از رشد غیر طبیعی طبقه شاخی پوست در نقطه ای که مورد ضربات میباشد . میخچه را با تاول نباید متوالی واقع شده اشتباه کرد زیرا گاهی کف دست یا پاشنه پا و یاانگشتان پا براثر برخی کارهای دستی ( مثلا بیل زدن ) ویا فشار کفش بر آمدگی کوچکی پیدا میکند که داخل این بر آمدگی پراز مایع ( سروزیته ) میباشد ولی در میخچه شکل تاول مانند ندارد و بر آمدگی در تمام حجمش سفت و سخت و خشک میباشد .

معنی میخچه در فرهنگ معین

میخچه
(چِ) (اِمصغ .) ۱ - میخ کوچک . ۲ - برآمدگی کوچک و سفت که بر اثر فشار روی انگشتان به وجود می آید.

معنی میخچه در فرهنگ فارسی عمید

میخچه
۱. [مصغرِ میخ] میخ کوچک.
۲. (پزشکی) ورمی سفت و سخت شبیه تاول که از تکثیر سلول های طبقة شاخی پوست در روی دست یا پا پیدا می شود.

میخچه در دانشنامه ویکی پدیا

میخچه
میخچه ضایعه ای پینه ای شکل از پوست مرده است که معمولاً در سطوح نازک و بدون موی پوست به خصوص در قسمت پشتی پنجه پا یا انگشتان یا در قسمت ضخیم تر پوست کف دست و پا ایجاد می شود.
eMedicine> Clavus By Nanette Silverberg. بازدید: اکتبر ۲۰۱۲.
میخچه زمانی به وجود می آید که فشار وارده بر پوست حالتی بیضوی یا شبیه بیضی در پوست ایجاد کند که مرکز آن کانون فشار است و به مرور زمان گسترده می شود. اگر تحریک به طور مستمر روی بافت های تولیدکننده میخچه ادامه یابد، حتی پس از حذف آن، پوست مجدداً تولید میخچه می کند.
زمانی که پینه گسترده شده و در مرکز آن سلول های مرده پوست تجمع می کنند، تبدیل به میخچه می شود.
در اولین گام بهتر است به استراحت بپردازید و کمتر راه بروید چرا که ممکن است میخچه بیش از پیش رشد کند و پای شما را بیش از حد به درد آورد. همچنین استراحت به درمان آن بیشتر کمک خواهد کرد. نکته ای که باید در نظر داشته باشید استفاده نکردن از هیچگونه تیغ و چاقویی است. بسیاری از مردم می پندارند با استفاده از تیغ و چاقو می توان میخچه را خارج کرد. این کار تنها درد بی امان برای شما دارد. درمان میخچه با محلول سالیسیلیک اسید انجام می شود که اگر اندازه میخچه بزرگ باشد استعمال آن نیازمند مدت زمان زیادی است. چسب میخچه هم برای درمان میخچه استفاده می شود که ترکیب اصلی آن سالیسیلیک اسید است. میخچه های سطحی با یک یا دو چسب درست می شود اما میخچه هایی که عمق بیشتری دارند با اسید سالیسیلیک در طی مدت دو هفته تا یک ماه درست می شود. در این مدت پوست های اضافه و خشک شده باید تمیز گردد و جوراب به طور مداوم عوض شود.
عکس میخچه


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

میخچه در دانشنامه آزاد پارسی

میخچه ((corn (medicine)
ناحیه ای از پوستِ ضخیم شده، روی انگشتان پا یا بین آن ها. معمولاً بر اثر فشار کفش به پا ایجاد می شود. درمان میخچه های دردناک بخش مهمی از پاپزشکی است.

معنی میخچه به انگلیسی

pin (اسم)
گیره ، سنجاق ، گیره کاغذ ، دستگیره در ، میخ ، میخچه ، پایه سنجاقی ، میله برامدگی ، میله بازی بولینگ ، میخ کوچک ساعت ، گیره سر ، گیره لباس ، میلهچوبی
spile (اسم)
گل میخ ، میخ چوبی ، میخچه ، توپی ، سوراخ گیر
picket (اسم)
پاسدار ، میخ چوبی ، دستک ، کشیک ، چوب نوک تیز ، میخچه ، چوب پرچین

معنی کلمه میخچه به عربی

میخچه
ذرة

میخچه را به اشتراک بگذارید

پیشنهاد کاربران

بهمن عنایتی کاریجانی
بنام خدا
با سلام، در طب ترادیشنال یا سنتی برای درمان میخچه گوجه فرنگی ابدار را بریده و شب انرا روی میخچه قرار دهید و انرا بانداژ کرده و پس از بیدار شدن در صبح نود درصد مشکل حل شده است احیانا اگر التیام نیافت دو باره تکرار کنید حتما نتیجه مثبت خواهید دید. با تشکر.
سیدحسین اخوان بهابادی
در گویش شهرستان بهاباد به میخچه/ میخ گوشتی /می گویند.

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• چسب میخچه   • میخچه دست چیست   • جراحی میخچه   • قطره میخچه   • شکل ریشه میخچه   • میخچه به انگلیسی   • درمان میخچه با گوجه فرنگی   • سوزاندن میخچه   • معنی میخچه   • مفهوم میخچه   • تعریف میخچه   • معرفی میخچه   • میخچه چیست   • میخچه یعنی چی   • میخچه یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی میخچه

کلمه : میخچه
اشتباه تایپی : ldo]i
آوا : mixCe
نقش : اسم
عکس میخچه : در گوگل

آیا معنی میخچه مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )