برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1548 100 1
شبکه مترجمین ایران

موسیقی عامه پسند

موسیقی عامه پسند در دانشنامه ویکی پدیا

موسیقی عامه پسند
این نوع موسیقی به عنوان یک سبک خواندن جزو سه سبک موسیقی اصلی می باشد که معمولاً در مقابل سبک های موسیقی کلاسیک و فولک (محلی) قرار می گیرد. مشخصه اصلی این سبک این است که از دل مردم عامی برخاسته و امروزی می باشد.
پیشرو (هنر)
بلوز
کیجن ها
Celtic
کمدی
کانتری
Easy Listening
الکترونیک
فولک
انجیل
جاز
لاتین
معنویت عصر جدید
ریتم اند بلوز
رپ
رگی
راک
موسیقی فیلم
صدای انسان
جهان
پاپ در غرب از دهه ۵۰ میلادی، به معنای موسیقی عامه پسند سبک های پیوسته در حال تغییر است که از موسیقی الکترونیکی تقویت شده تا راک اند رول را در بر می گیرد. سبک های موسیقی پاپ تا اوایل سده بیستم میلادی از اروپا به آمریکا می رفت سپس، اشکال آمریکایی نظیر رگ تایم و کمدی موسیقایی شنوندگانی در انگلستان یافت. از آن به بعد موسیقی مردمی غربی بیشتر تحت سلطه آمریکا بوده است. شمار مخاطبین موسیقی مردمی در نیمه اول سده بیستم تا حدی سبب رشد فناوری به شکل قابل توجهی شد.
جاز تنها دوره محبوبیت توده ای خود را در اواخر دهه ۳۰ و در دهه ۴۰ توسط دسته های بزرگ و آوازخوان هایی مانند فرانک سیناترا تجربه کرد. در این میان بلوز نیز متحول شد. آواز خوان های سیاه پوست به دنبال کار از جنوب به شمال و شهرهای صنعتی مهاجرت کردند و بلوز روستایی به سبک بلوز شهری که خشن تر بود و بیشتر از عبارت پردازی های آوازی استفاده می کرد، دگرگون شد. دسته های بلوزی که در دهه ۴۰ در شیکاگو به وجود آمد ند از گیتارهای الکترونیکی تقویت شده که اغلب با گیتار بیس و درام الکتریکی حمایت می شد استفاده می کردند. این سازها بعدها از طرف دسته های راک اند رول نیز به کار برده شد. در دهه ۵۰، مهاجرت سیاه پوستان آمریکایی به شهرهای شمالی به پیدایش اشکال و سبک های آوازی بلوز ترکیبی انجامید.
راک اند رول ه در دهه ۵۰ با الویس پریسلی و شخصیتهای دیگر ظهور کرد به صورت آمیخته ای از ریتم و بلوز سیاه پوستان با موسیقی کانتری و آهنگ عاطفی و فیض بخش پدیدار شد. در دهه ۶۰ اشکال پیچیده تر راک اند رول به موسیقی راک معروف شد که عناصر بنیادین آن عبارت اند از:یک یا چند آوازخوان، تعدادی گیتار شدیداً تقویت شده (شامل باس، ریتم ولید) و درامر.
...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

موسیقی عامه پسند را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی موسیقی عامه پسند   • مفهوم موسیقی عامه پسند   • تعریف موسیقی عامه پسند   • معرفی موسیقی عامه پسند   • موسیقی عامه پسند چیست   • موسیقی عامه پسند یعنی چی   • موسیقی عامه پسند یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی موسیقی عامه پسند

کلمه : موسیقی عامه پسند
اشتباه تایپی : l,sdrd uhli ~skn
عکس موسیقی عامه پسند : در گوگل

آیا معنی موسیقی عامه پسند مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )