برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1525 100 1
شبکه مترجمین ایران

مهدی خلجی

مهدی خلجی در دانشنامه ویکی پدیا

مهدی خلجی
محمدمهدی خلجی (متولد ۳۱ شهریور ۱۳۵۲ در قم)، روزنامه نگار، نویسنده، مترجم و تحلیل گر سیاسی ایرانی است. وی در حال حاضر عضو ارشد و بورسیه خانواده لیبتسکی در مؤسسه واشینگتن برای سیاست خاور نزدیک است.
ناتنی، رمان، نشر گردون، ۱۳۸۳، نشر زریاب افغانستان، ۱۳۹۱
سیاست آخرالزمانی، تحلیل تاریخی و سیاسی، مؤسسه مطالعات خاورنزدیک واشینگتن، ۲۰۰۸ (به انگلیسی: Apocalyptic Politics)
آخرین مرجع، دربارهٔ آیت الله سیستانی، مؤسسه مطالعات خاورنزدیک واشینگتن، ۲۰۰۸ (به انگلیسی: Last Marja)
نظم نوین روحانیت در ایران، نشر آیدا، بوخوم، آلمان، ۲۰۱۰
مهدی خلجی در شهر قم به دنیا آمد. در سال ۱۳۶۳ وارد حوزهٔ علمیهٔ قم شد و تا سال ۱۳۷۶ به طور متناوب در آن جا درس می خواند. او ۴–۵ سالی را به تحصیل در درس خارج فقه و خارج اصول گذراند و از شاگردان وحید خراسانی، و جواد تبریزی بود. خلجی هم زمان با تحصیل در قم از ۱۸–۱۹ سالگی در کلاس های فلسفهٔ دانشگاه تهران و دانشگاه شهیدبهشتی به عنوان مستمع آزاد و نیز کلاس های انجمن فلسفه شرکت می کرد. علاوه بر این ها، مدتی به عنوان دانشجوی آزاد در کلاس های عبدالکریم سروش و بابک احمدی شرکت می کرد. سپس در سال ۱۳۷۴ تحصیل در رشتهٔ فلسفه را در دانشگاه تربیت مدرس آغاز کرد.
خلجی چندین بار ازدواج کرده است. همسر کنونی او مرجان شیخ الاسلامی آل آقا است. خبر این ازدواج بعد از دادگاه پرونده فساد در پتروشیمی در فضای رسانه ای فارسی پوشش زیادی داده شد.
خلجی روزنامه نگاری را با انتشار مطالبی دربارهٔ فقه اسلامی در روزنامه هایی نظیر اطلاعات آغاز کرد. نخستین مطلبی که از او در روزنامهٔ اطلاعات چاپ شد در پاسخ به مقالهٔ حجتی کرمانی بود که خلجی در آن اشاره داشت به اینکه «تحول فقه با تحول یک فتوا و دو فتوا صورت نمی گیرد، بلکه کل نظام معرفتی فقه و کل جهان بینی و انسان شناسی که پشت سر فقه هست باید تغییر پیدا بکند.»
عکس مهدی خلجی


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

مهدی خلجی را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی مهدی خلجی   • مفهوم مهدی خلجی   • تعریف مهدی خلجی   • معرفی مهدی خلجی   • مهدی خلجی چیست   • مهدی خلجی یعنی چی   • مهدی خلجی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی مهدی خلجی

کلمه : مهدی خلجی
اشتباه تایپی : lind og[d
عکس مهدی خلجی : در گوگل

آیا معنی مهدی خلجی مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )