برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1618 100 1
شبکه مترجمین ایران

مهاجرت غیرقانونی به ایالات متحده آمریکا

مهاجرت غیرقانونی به ایالات متحده آمریکا در دانشنامه ویکی پدیا

مهاجرت غیرقانونی به ایالات متحده آمریکا
مهاجرت غیرقانونی به ایالات متحده آمریکا اقدامی از سوی اتباع خارجی است که قوانین مهاجرتی ایالات متحدهٔ آمریکا را یا با ورود به این کشور بدون اجازهٔ دولت (مثلاً روادید) یا با ورود قانونی، و باقی ماندن در کشور پس از انقضای تاریخ ویزای موقتشان نقض می کنند.
مهاجرت به ایالات متحده آمریکا
وزارت امنیت داخلی ایالات متحده آمریکا تخمین زده است که ۱۱٫۴ میلیون مهاجر غیرقانونی در ژانویه ۲۰۱۲ در آمریکا زندگی می کرده اند. بنا بر تخمین این نهاد، «تعداد مهاجرین غیرقانونی در سال ۲۰۰۷ به اوج خود در حدود ۱۲ میلیون رسید و تدریجاً به حدود ۱۱ میلیون کاهش پیدا کرده است.»
بنا بر گزارش مرکز تحقیقات پیو، در سال ۲۰۱۲، ۵۲٪ از مهاجرین غیرقانونی از مکزیک، ۲۶٪ از دیگر کشورهای آمریکای لاتین، بیشتر از آمریکای مرکزی؛ ۱۲٪ از آسیا؛ ۵٪ از اروپا و کانادا؛ و ۳٪ از آفریقا و از سایر نقاط جهان بوده اند. به تازگی دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور تصمیم گرفته دیواری در مرز مکزیک و ایالات متحده بکشد.
عکس مهاجرت غیرقانونی به ایالات متحده آمریکا


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی مهاجرت غیرقانونی به ایالات متحده آمریکا   • مفهوم مهاجرت غیرقانونی به ایالات متحده آمریکا   • تعریف مهاجرت غیرقانونی به ایالات متحده آمریکا   • معرفی مهاجرت غیرقانونی به ایالات متحده آمریکا   • مهاجرت غیرقانونی به ایالات متحده آمریکا چیست   • مهاجرت غیرقانونی به ایالات متحده آمریکا یعنی چی   • مهاجرت غیرقانونی به ایالات متحده آمریکا یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی مهاجرت غیرقانونی به ایالات متحده آمریکا

کلمه : مهاجرت غیرقانونی به ایالات متحده آمریکا
اشتباه تایپی : lih[vj ydvrhk,kd fi hdhghj ljpni Hlvd;h
عکس مهاجرت غیرقانونی به ایالات متحده آمریکا : در گوگل

آیا معنی مهاجرت غیرقانونی به ایالات متحده آمریکا مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )