برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1660 100 1
شبکه مترجمین ایران

مهاجرت دانشجویان

مهاجرت دانشجویان در دانشنامه ویکی پدیا

مهاجرت دانشجویان
مهاجرت دانشجویان (انگلیسی: Student migration) مهاجرت دانشجویان حرکت دانشجویان یک کشور به کشوری خارج از محل تولد یا تابعیت خود به مدت ۱۲ ماه یا بیشتر برای مطالعه و پژوهش است. در طی فرایند جهانی شدن، بین المللی شدن آموزش عالی نیز به طور چشمگیری افزایش یافت و به یک فعالیت مبتنی بر بازار تبدیل شد.
با افزایش سریع آموزش بین المللی، دانش آموزان بیشتر و بیشتر در جستجوی تحصیلات عالی در کشورهای خارجی هستند و بسیاری از دانشجویان بین المللی در حال حاضر خارج از کشور خودشان به عنوان اقامت دائم تحصیل می کنند.
در طول دوره استعمار، اکثر جریان دانشجویان از کشورهای مستعمره به کشورهای توسعه یافته مهاجرت کردند. دولت های امپریالیست مسیرها و زیرساخت هایی را برای اتباع انتخاب شده برای تحصیلات عالی فراهم می کنند. مفهوم تحصیل در خارج از کشور بر اساس این فرضیه بود که فارغ التحصیلان پس از اینکه مهارت های خود را توسعه دادند و ارزش های حاکمان استعمار را جذب کردند، به میهن خود برگردند تا سازمان استعمار را اداره کنند.
دوران جنگ سرد، تأثیر چشمگیری بر کمکهای خارجی و بودجه دانشجویان خارجی داشت. سیاست توزیع دانش علمی و به اشتراک گذاری پیشرفت های صنعتی کشورهای توسعه یافته با کشورهای در حال توسعه، نیازمند کمک موسسات آموزش عالی بود. حمایت از اداره انکشاف بین المللی ایالات متحده، مأموریت سیاست خارجی را با حمایت از آموزش عالی مرتبط کرد. رقبای جنگ سرد برنامه های تحصیلی خارج از کشور را تأمین کردند و در حال رقابت برای جذب دانشجویان مستعد از کشورهای در حال توسعه هستند.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

مهاجرت دانشجویان را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی مهاجرت دانشجویان   • مفهوم مهاجرت دانشجویان   • تعریف مهاجرت دانشجویان   • معرفی مهاجرت دانشجویان   • مهاجرت دانشجویان چیست   • مهاجرت دانشجویان یعنی چی   • مهاجرت دانشجویان یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی مهاجرت دانشجویان

کلمه : مهاجرت دانشجویان
اشتباه تایپی : lih[vj nhka[,dhk
عکس مهاجرت دانشجویان : در گوگل

آیا معنی مهاجرت دانشجویان مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )