برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
99 1664 100 1
شبکه مترجمین ایران

مهاجرت به ژاپن

مهاجرت به ژاپن در دانشنامه ویکی پدیا

مهاجرت به ژاپن
مهاجرت به ژاپن (انگلیسی: Immigration to Japan) بنا به گفته وزارت دادگستری ژاپن، با افزایش تعداد ساکنان خارجی در این کشور پس از جنگ جهانی دوم به طور پیوسته افزایش پیدا کرده است، به طوریکه در پایان ۲۰۱۵ تعداد ساکنان خارجی در این کشور (به استثنای مهاجران غیرقانونی یا گردشگران کوتاه مدت خارجی یا گردشگران کمتر از ۹۰ روز در ژاپن) بیش از ۲٫۲۳ میلیون نفر بود. با در نظر گرفتن تخمین جمعیت ۱۲۷٫۱۱ میلیون نفر در ۲۰۱۵ جمعیت ساکنان خارجی در ژاپن تقریباً ۱٫۷۵ درصد کل جمعیت این کشور را در بر می گیرد.
با توجه به دور بودن موقعیت جغرافیایی ژاپن و دوره ساکوکو یا خود انزوایی این کشور، مهاجرت، همگون سازی فرهنگی و ادغام مهاجران خارجی به جامعه اصلی ژاپن نسبتاً محدود بوده است. یوکیو کوشیرو از مورخان ژاپن قبل از سال ۱۹۴۵، سه موج مهاجرت مهم و تاریخی به ژاپن را در تقویم ثبت کرده است. یکی استقرار هنرمندان و روشنفکران کره ای در قرن هجدهم که به دوره نارا موسوم است. دیگری عرضه پناهندگی به تعداد کمی از خانواده های چینی و سوم مهاجرت اجباری ۶۷۰٫۰۰۰ نفر از کارگران کره ای و چینی در جنگ جهانی دوم می باشد.
پس از ۱۹۴۵، برخلاف کارگران مهاجر آلمان در دهه پنجاه که در اقتصاد پیشرفته صنعتی آلمان مورد استقبال نیز قرار می گرفتند. ژاپن بیشتر وابسته به اقتصاد روستایی و کشاورزان بود تا نیازهای نیروی انسانی صنعت این کشور را تأمین نماید.
با این حال، مطالبات صاحبان حرف و کسبه خرد و تغییرات جمعیتی در اواخر دهه ۱۹۸۰، به میزان محدودی ژاپن موجی از مهاجران غیرقانونی از کشورهایی نظیر فیلیپین و ایران را پذیرفت.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

مهاجرت به ژاپن را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی مهاجرت به ژاپن   • مفهوم مهاجرت به ژاپن   • تعریف مهاجرت به ژاپن   • معرفی مهاجرت به ژاپن   • مهاجرت به ژاپن چیست   • مهاجرت به ژاپن یعنی چی   • مهاجرت به ژاپن یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی مهاجرت به ژاپن

کلمه : مهاجرت به ژاپن
اشتباه تایپی : lih[vj fi Ch~k
عکس مهاجرت به ژاپن : در گوگل

آیا معنی مهاجرت به ژاپن مناسب بود ؟           ( امتیاز : 99% )