برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1619 100 1
شبکه مترجمین ایران

منورا

منورا در دانشنامه ویکی پدیا

منورا
منورا ممکن است به یکی از موارد زیر اشاره داشته باشد:
منورا (حنوکیا)
منورا (نیایشگاه)
منوره حنوکیا (به عبری: מנורת חנוכה) شمعدانی ۹ شاخه و یکی از نمادهای جشن هانوکای یهودیان است که در هشت روز عید هانوکا و یکی پس از دیگری روشن می شود. این شمعدان در مقابل شمعدان هفت شاخه ای است که در معبد سلیمان روشن می شد. شاخه نهم شمش یا شاخه خدمتکار نام دارد و شمعی که در آن قرار می گیرد برای روشن کردن هشت شمع دیگر در هشت روز عید به کار می رود. منورا مهمترین سمبل قدیمی یهودیان است. منورای هشت شاخه نماد یهودیت است که معمولاً به همراه ستاره داوود به کار می رود.
عید هانوکا برقرار شدن مجدد معبد سلیمان را پس از شورش یهودیان علیه سلوکیان جشن می گیرد. یهودیان فقط به قدر کافی روغن زیتون داشتند تا منورا را یک روز روشن نگه دارند، ولیکن این مقدار برای هشت روز دوام آورد. برای جشن گرفتن این معجزه، منورای هانوکا هشت شاخه برای جشن گرفتن این هشت روز روشن بودن منورای اصلی دارد.
منوره هانوکا دارای یک شاخه اضافی علاوه بر هشت شاخه اصلی است که شمش نامیده می شود. شمش برای روشن کردن بقیه شمعها به کار می رود. معمولاً شمع شمش بالاتر از بقیه شمع ها قرار می گیرد.
معمولاً در روزهای هانوکا منورا در به نمایش عمومی در می آید. جنبش چاباد لوباویچ معمولاً با این مراسم روشن کردن هانوکا ارتباط نزدیک دارد و اینکار را از زمان ربی معروف خود مناخیم مندل اشنیرسون انجام داده است.
مِنوره (در عبری מנורה) شمعدانی هفت شاخه است که بیش از سه هزار سال نماد اصلی آیین یهود بوده است.
این نماد در سال های اخیر جای خود را به ستاره داوود داده است.
در پرستشگاه مقدس اورشلیم، از این شمعدان استفاده می شد. این شمعدان در پرستشگاه های یهودی با روغن زیتون روشن می شد. برخی از مفسران یهودی، منوره را نماد بوته سوزانی دانسته اند که به روایت تورات موسی به واسطه آن با خدا سخن گفته است. گروهی دیگر نیز شاخه ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

منورا را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی منورا   • مفهوم منورا   • تعریف منورا   • معرفی منورا   • منورا چیست   • منورا یعنی چی   • منورا یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی منورا

کلمه : منورا
اشتباه تایپی : lk,vh
عکس منورا : در گوگل

آیا معنی منورا مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )