برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1417 100 1

مفاتیح الجنان

/mafAtiholjenAn/

معنی مفاتیح الجنان به فارسی

کتابی است مشتمل بر ادعیه و زیارات تالیف حاج شیخ عباس قمی .

مفاتیح الجنان در دانشنامه اسلامی

مفاتیح الجنان
کتابی است مشتمل بر دعا و زیارت نامه و... اثر شیخ عباس قمی.
مفاتیح الجنان مجموعه ای از دعاها، مناجات، زیارات، اعمال مخصوصه ایام سال و ماه و روزها و... که از طرف پیغمبر اکرم و ائمه صادر شده است. این مجموعه با دقت و ترتیب خاص و باذوق و سلیقه و احاطه وسیعی که مولف محترم آن بر آثار اهل بیت و کتب دعا و زیارات داشت، از بهترین و معتبر ترین کتب و ادعیه، گردآوری شده و به جهت خلوص نیتی که نویسنده عالیقدرش برخوردار بود.
در مدت کوتاهی، این کتاب عالمگیر و همان گونه که در حال حاضر دیده می شود. در تمام منازل، مساجد و اماکن متبرکه وجود دارد. مفاتیح الجنان، بعدها ملحقاتی توسط نویسنده به آن اضافه شده است.
معمولاً در صفحات اول مفاتیح الجنان، چند سوره از قرآن و تمام سوره های کوچک قرآن می باشد. این ها سوره هایی هستند که در بعضی از دعاها، باید خوانده شوند. بعد از آن کتاب، شامل چند قسمت می باشد:
در کتب مفاتیح الجنان، چاپ های معمول و قدیمی تر، بعضی از این ادعیه و خواص سوره ها و تعویذها در حاشیه مفاتیح اند ولی چاپ های جدیدی اخیرا شده که تمام کتاب را به چند بخش تقسیم کرده و هر بخش را مخصوص به آن نوشته است.
محدث عالی قدر، شیخ عباس قمی، مولف محترم مفاتیح الجنان، ملحقاتی به این کتاب بعدها اضافه کرده که در بعضی از نسخ مفاتیح، به صورت «ملحقات مفاتیح الجنان» به چشم می خورد. این ملحقات در همان تقسیم بندی، قید شده است. بسیاری از این ادعیه و زیارت به کتب معتبر و افراد موثقی چون اقبال (سید بن طاوس) و مصباح (کفعمی) ارجاع داده شده است.
، پورتال موسسه تحقیقات و نشر معارف اهل البیت علیهم السلام
مفاتیح الجنان
مفاتیح الجنان (ترجمه انصاریان)، ترجمه کتاب مفاتیح الجنان، اثر شیخ عباس قمی است که توسط حجت الاسلام شیخ حسین انصاریان، به فارسی برگردان شده است.
مترجم، در راستای ترویج فرهنگ غنی اهل بیت(ع)، اقدام به ترجمه این اثر گران بها نموده است. ایشان در خلال ترجمه، به این نتیجه رسیدند که برای سهولت فهم همگان، اقدام به بازنویسی متن فارسی مفاتیح نمایند
این اثر که حاصل زحمات طاقت فرسای ایشان می باشد، به برخی از ویژگی ها، نسبت به دیگر ترجمه ه ...

مفاتیح الجنان در دانشنامه ویکی پدیا

مفاتیح الجنان
مفاتیح الجنان مجموعه ای از دعاها، مناجات، زیارات، اعمال مخصوصه ایام سال و ماه و روزها است که از طرف پیامبر اسلام و ائمه شیعیان صادر شده و توسط شیخ عباس قمی جمع آوری و تدوین شده است. شیخ عباسی قمی این کتاب را به فاطمۀ زهرا تقدیم نمود.نبو
این مجموعه، با دقت احاطه ای که مؤلف آن بر آثار اهل بیت و کتب دعا و زیارات داشته، از معتبرترین کتب و ادعیه، گردآوری شده است، و در مدت کوتاهی، این کتاب همه گیر شده و در تمام منازل، مساجد و اماکن متبرکه شیعیان وجود دارد. مفاتیح الجنان، بعدها ملحقاتی توسط نویسنده به آن اضافه شده است. این مجموعه توسط دانشمندان بزرگی، بارها و بارها ترجمه شده است. لکن مشهورترین ترجمه ها از استاد و علامه شیخ عباس مصباح زاده می باشد. شیخ عباس قمی، ملحقاتی به این کتاب، بعدها اضافه کرده که در بعضی از نسخ مفاتیح، به صورت «ملحقات مفاتیح الجنان» به چشم می خورد. این ملحقات، در همان تقسیم بندی، قید شده است. بسیاری از این ادعیه و زیارت به کتب معتبر و افراد موثقی چون اقبال (سیدبن طاوس) و کفعمی ارجاع داده شده است.
معمولاً در صفحات اول مفاتیح الجنان، چند سوره از قرآن و تمام سوره های کوچک قرآن می باشد. بعد از آن، کتاب، شامل چند قسمت می باشد:
مفاتیح از پر مخاطب ترین کتب چاپ شده در ایران است و در طی حدود یک قرن اخیر هزاران بار توسط ناشران مختلف بچاپ رسیده است که برخی از آن ناشران بازاری و فاقد صلاحیت و تخصص بوده اند. با توجه به وجود برخی اشتباهات چاپی و املایی خصوصاً با توجه به وجود ۸۲۳ آیه قران عظیم در دعاهای مختلف مفاتیح سازمان چاپ و نشر قرآن کار بررسی نسخه های مختلف و اعلام ایرادات تایپی به ناشران و صدور مجوز را آغاز کرده است. احمد زرنگار، سرپرست معاونت نظارت بر چاپ و نشر قرآن در این باره می گوید که در بررسی های این مرکز معتبرترین نسخه مفاتیح که توسط هادی اشرفی تبریزی خطاطی شده است ۱۲ غلط املایی داشته است از جمله «آیه ۱۰ سوره معارج در صفحه ۴۱۳ واژه «یَسئَلُ»، «یُسئَلُ» شده یا در سوره مبارکه توبه، آیه ۲۵ صفحه ۴۷۰ این نسخه، کلمه «فَلَم»، «فَلَن» شده است یا در سوره فرقان، آیه ۵۸ صفحه ۸۱۲ کلمه «خبیراً»، «خبیراً بصیراً» شده و یک کلمه اضافه شده است.» برای جلوگیری از تداومات غلط های املایی چاپ مفاتیح الجنان همچون ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

مفاتیح الجنان در دانشنامه آزاد پارسی

مَفاتیحُ الجِنان
تألیف حاج شیخ عباس قمی، در ادعیه. این کتاب که از مشهورترین کتب ادعیه به شمار می رود مشتمل بر بسیاری از دعاها و زیارت های معتبر است و سه باب دارد: ۱. در ادعیه؛ ۲. در اعمال سال؛ ۳. در زیارات. کتاب دیگری نیز به نام الباقیات الصالحات در حاشیه گنجانده شده است، متضمن مباحثی چون تعقیبات و نمازهای مستحبی و حرزها و تعویذها و آداب استخاره و عقیقه. مفاتیح از ۱۳۴۶ق به بعد بارها چاپ شده و متون ادعیه و زیارات بارها به فارسی و نیز متن فارسی کتاب به عربی ترجمه شده است.

ارتباط محتوایی با مفاتیح الجنان

مفاتیح الجنان را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• مفاتیح الجنان اندروید   • مفاتیح الجنان صوتی   • مفاتیح الجنان pdf   • مفاتیح الجنان آنلاین   • دانلود کتاب مفاتیح الجنان   • مفاتیح الحیاة   • مفاتیح الجنان شیخ عباس قمی   • دانلود مفاتيح الجنان براي ايفون   • معنی مفاتیح الجنان   • مفهوم مفاتیح الجنان   • تعریف مفاتیح الجنان   • معرفی مفاتیح الجنان   • مفاتیح الجنان چیست   • مفاتیح الجنان یعنی چی   • مفاتیح الجنان یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی مفاتیح الجنان
کلمه : مفاتیح الجنان
اشتباه تایپی : lthjdp hg[khk
آوا : mafAtiholjenAn
نقش : اسم
عکس مفاتیح الجنان : در گوگل

آیا معنی مفاتیح الجنان مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )