برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1458 100 1

مسافرخانه

/mosAferxAne/

مترادف مسافرخانه: مهمان پذیر، مهمانخانه، هتل

برابر پارسی: مهمانخانه، مهمانسرا، کاروانسرا

معنی مسافرخانه در لغت نامه دهخدا

مسافرخانه. [ م ُ ف ِ ن َ / ن ِ ] (اِ مرکب ) جایی که مسافر فرود آید. جایی که مسافر منزل کند. میهمانخانه و کاروانسرای و منزلگاه مسافر. (ناظم الاطباء). در تداول امروزه بین مسافرخانه و مهمانخانه فرق میگذارند، چنانکه مسافرخانه محل اقامت و شب به سر بردن است ، اما مهمانخانه جز از اقامت ، غذا (شام و نهار و صبحانه ) نیز برای استفاده ٔ مهمانان دارد.

معنی مسافرخانه به فارسی

مسافرخانه
[hotel garni] [گردشگری و جهانگردی] اقامتگاهی با امکانات و خدمات محدود که فقط اتاق و صبحانه و گاهی نوشیدنی و غذاهای سبک در اختیار مسافران قرار می دهد

معنی مسافرخانه در فرهنگ معین

مسافرخانه
(مُ فِ. نِ) (اِمر.) جایی که مسافران د ر آن سکونت کنند، مهمان خانه .

معنی مسافرخانه در فرهنگ فارسی عمید

مسافرخانه
مهمان خانه و محلی که مسافران در آن منزل کنند.

مسافرخانه در دانشنامه ویکی پدیا

مسافرخانه
مسافرخانه نوعی مکان اقامتی اجاره ای است. معمولاً هر اتاق دارای یک تا دو تخت است. امکانات بهداشتی (حمام و توالت) و نیز آشپزخانه در بسیاری موارد در بیرون از اتاق ها قرار دارند و به صورت اشتراکی مورد استفاده قرار می گیرند.
هفته نامه آلمانی اشپیگل، مقاله "هوستل ها در آلمان". ۱۸ ژوئیه ۲۰۰۷
مسافرخانه . (اِ مرکب) جایی که مسافر فرود آید. جایی که مسافر منزل کند. میهمانخانه و کاروانسرای و منزلگاه مسافر. (ناظم الاطباء). در تداول امروزه بین مسافرخانه و مهمانخانه فرق می گذارند، چنان که مسافرخانه محل اقامت و شب به سر بردن است، اما مهمانخانه جز از اقامت، غذا (شام و نهار و صبحانه) نیز برای استفادهٔ مهمانان دارد.
در ایران به مکانهای اقامتی ارزان قیمت شبانه روزی، مهمانپذیر و نیز مسافرخانه گفته می شود. در نیمهٔ اول قرن چهاردهم خورشیدی، ساخت مسافرخانه های ارزان قیمت در شهرهای مختلف ایران گسترش یافت و در شهرهای مختلف این مکان ها، در میادین اصلی شهر، دروازه های ورودی و نیز در مجاورت گاراژهای مسافرتی ساخته شدند. در دهه های اخیر، علاقهٔ بیشتری به ساخت و اقامت در هتل به وجود آمده است. به همین دلیل، بسیاری از مسافرخانه های قدیمی تغییر کاربری داده اند. در دوره های قدیمی تر، کاروانسراها نقش مهمانخانه را بر عهده داشته اند.
مهمان سرای جوانان (youth hostel) اقامتگاهی ارزان قیمت، ویژهٔ اقامت جوانان برای مدت کوتاه است. این گونه مهمان سراها محل خوابی است که تخت های یک اتاق را به شما اجاره می دهد و در واقع یک اتاق بین چند نفر مشترکاً بهره برداری می شود. تعداد تخت ها در هر اتاق از ۲ الی ۸ تخت متغیر است. بسیاری مهمان سراها در سال های اخیر اتاق های تک نفری نیز دراختیار مسافر قرار می دهند. مهمان سراها کم و بیش هیچ چیزی از امکانات هتل ها کم ندارند و تقریباً تنها چیزی که قیمت آن ها را پایین می آورد استفاده کردن هم زمان چند نفر از یک اتاق می باشد. البته تا آنجایی که تجربه نشان داده است خیلی به ندرت پیش می آید که تمام اتاق های یک مهمان سرا پر از مسافر باشند، در ۸۰ درصد اوقات شما تنها یا با یک یا دو نفر دیگر در آن اتاق اسکان خواهید داشت.
مس ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با مسافرخانه

مسافرخانه در جدول کلمات

مسافرخانه توراهی
متل
مسافرخانه فرنگی
هتل
مسافرخانه مدرن
هتل

معنی مسافرخانه به انگلیسی

inn (اسم)
منزل ، کاروانسرا ، خان ، مسافرخانه ، مهمانخانه
hotel (اسم)
هتل ، مسافرخانه ، مهمانخانه
motel (اسم)
مسافرخانه ، متل
lodging house (اسم)
مسافرخانه ، مهمانخانه ، محل کرایه دادن اطاق

معنی کلمه مسافرخانه به عربی

مسافرخانه
حانة , دار العجزة , فندق
صاحب الحانة

مسافرخانه را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• مسافرخانه حقیقت تهران   • قیمت اقامت در مسافرخانه های تهران   • مسافرخانه های تهران میدان انقلاب   • لیست قیمت مسافرخانه های تهران   • مسافرخانه کشاورز   • مسافرخانه تهرانپارس   • مسافرخانه اسفند تهران   • هتل ارزان در تهران   • معنی مسافرخانه   • مفهوم مسافرخانه   • تعریف مسافرخانه   • معرفی مسافرخانه   • مسافرخانه چیست   • مسافرخانه یعنی چی   • مسافرخانه یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی مسافرخانه
کلمه : مسافرخانه
اشتباه تایپی : lshtvohki
آوا : mosAferxAne
نقش : اسم
عکس مسافرخانه : در گوگل

آیا معنی مسافرخانه مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )
شبکه مترجمین ایران