برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
98 1631 100 1
حقوق و دستمزد

مرکز حقوق بشر

مرکز حقوق بشر در دانشنامه ویکی پدیا

مرکز حقوق بشر
مرکز حقوق بشر (انگلیسی: Centre for Human Rights) در دانشکده حقوق پرتوریا، آفریقای جنوبی، سازمانی است برای ترویج حقوق بشر در قاره آفریقا. این مرکز، که در سال ۱۹۸۶ تأسیس شد، حقوق بشر را از طریق آموزش و اطلاع رسانی از طریق کنفرانس های چند ملیتی، سمینارها و نشریاتی مانند قوانین حقوق بشر در آفریقا، مجله حقوق بشر آفریقا، گزارش قوانین حقوق بشر آفریقا و قانون اساسی آفریقای جنوبی، ترویج می کند. مرکز حقوق بشر، که در دوران آپارتاید تأسیس شد، در تطبیق منشور حقوق شهروندی آفریقای جنوبی و کمک به ایجاد قانون اساسی آفریقای جنوبی کمک کرد. در سال ۲۰۰۶، مرکز حقوق بشر، جایزه آموزش حقوق بشر یونسکو را دریافت کرد.
مرکز حقوق بشر در سال ۱۹۸۶ توسط گروهی از معلمان و رهبران محلی تأسیس شد که می خواستند از آموزش و آگاهی رسانی به عنوان ابزاری برای مقابله با نقض حقوق بشر استفاده کنند. در این زمان، سیستم آپارتاید در اوج خود بود و این یکی از راه هایی بود که مردم می توانستند از نظر فکری علیه اینکه شرایط بدتر شود، «مبارزه» کنند. نگرانی اصلی آنها، آموزش نقض حقوق بشر در رابطه با زنان، افراد مبتلا به اچ آی وی، بومیان، اقلیت های جنسی و دیگر افراد به حاشیه رانده شده، بود. هدف آنها نزدیکی بیشتر به حقوق بشر از طریق آموزش و آگاهی رسانی در آفریقای جنوبی و بعداً گسترش آن به کل آفریقا بود.
اعضای این سازمان لزوماً انتخاب نمی شوند، بلکه افرادی هستند که یکی از دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکترا را گذرانده اند. افرادی که در جامعه برای اهداف مشترک کار می کنند در این مرکز پذیرفته می شوند و به نظر می رسد دلیلی برای عدم پذیرفتن افراد جدید نیست، مگر اینکه آنها علیه حمایت از حقوق بشر باشند یا سابقه انجام این کار را داشته باشند. اعضا دارای پیشینه چشمگیری هستند؛ بسیاری از آنها در جنبش های رهایی بخش خارج از آفریقای جنوبی شرکت کرده اند، بخشی از پیش نویسان قانون اساسی بوده و رهبران بین المللی شده اند.
عکس مرکز حقوق بشر
مرکز حقوق بشر بحر ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

مرکز حقوق بشر را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی مرکز حقوق بشر   • مفهوم مرکز حقوق بشر   • تعریف مرکز حقوق بشر   • معرفی مرکز حقوق بشر   • مرکز حقوق بشر چیست   • مرکز حقوق بشر یعنی چی   • مرکز حقوق بشر یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی مرکز حقوق بشر

کلمه : مرکز حقوق بشر
اشتباه تایپی : lv;c pr,r fav
عکس مرکز حقوق بشر : در گوگل

آیا معنی مرکز حقوق بشر مناسب بود ؟           ( امتیاز : 98% )