برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1601 100 1
شبکه مترجمین ایران

مرتضی نیک نژاد

مرتضی نیک نژاد در دانشنامه اسلامی

مرتضی نیک نژاد
شهید مرتضی نیک نژاد در سال ۱۳۲۱ در جنوب شهر تهران در خانواده ای مذهبی به دنیا آمد.
از نوجوانی تدین و تعهد وی همه را تحت تاثیر قرار می داد. وی پس از پایان دوره ابتدائی در بازار تهران به شغل گالش فروشی اشتغال داشت. او با آشنایی با شهید رضا صفار هرندی در جلسات دینی حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ علی اصغر هرندی شرکت کرد و با آشنایی با شهید بخارایی ، جمعی صمیمی تشکیل دادند و از همین جمع با موتلفه اسلامی آشنا گشتند.
شهید نیک نژاد در عملیات بدر
وی در جریان عملیات بدر نفر دوم عملیات و پشتیبانی کننده شهید بخارایی بود که پس از اینکه شهید بخارایی منصور را به سزای خیانتهایش رساند چند تیر شلیک کرد که مامورین طاغوت را از توجه به بخارایی منصرف سازد. این گلوله ها به ناودان مجلس و شیشه اتومبیل بنزی که منصور را در آن انداخته و به بیمارستان می بردند اصابت کرد و شیشه جلوی بنز را خرد کرد. وی از صحنه عملیات خارج شد ولی به همراه شهید صفار هرندی دستگیر شد.
شهادت
در دادگاه تجدید نظر طاغوت با اینکه مریض و قادر به حرکت نبود اما به دستور رئیس دادگاه نظامی، او را با برانکارد به جلسه آوردند و در حالی که روی نیمکت دراز کشیده بود، او را محاکمه کردند. وی در سحرگاه ۲۶ خرداد ۴۴ در حالی که با چهره ای خندان به سوی چوبه های تیرباران می دوید تکبیر گویان و سپاسگزار از خداوند به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
منبع
...

مرتضی نیک نژاد در دانشنامه ویکی پدیا

مرتضی نیک نژاد
مرتضی نیک نژاد (۱۳۲۱–۱۳۴۴) از اعضای گروه بنیادگرای شیعی فدائیان اسلام بود.نبو
وی در سال ۱۳۲۱ در جنوب شهر تهران در خانواده ای مذهبی به دنیا آمد. وی پس از پایان دوره ابتدائی در بازار تهران به شغل کفش فروشی اشتغال داشت. او پس از آشنایی با رضا صفار هرندی در جلسات دینی علی اصغر هرندی شرکت کرد و با آشنایی با محمد بخارایی، با موتلفه اسلامی آشنا گشتند. وی در جریان عملیات ترور حسنعلی منصور نفر دوم عملیات و پشتیبانی کننده محمد بخارایی بود و به همراه رضا صفار هرندی دستگیر شد. وی در سحرگاه ۲۶ خرداد ۱۳۴۴ تیرباران شد.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

مرتضی نیک نژاد را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی مرتضی نیک نژاد   • مفهوم مرتضی نیک نژاد   • تعریف مرتضی نیک نژاد   • معرفی مرتضی نیک نژاد   • مرتضی نیک نژاد چیست   • مرتضی نیک نژاد یعنی چی   • مرتضی نیک نژاد یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی مرتضی نیک نژاد

کلمه : مرتضی نیک نژاد
اشتباه تایپی : lvjqd kd; kChn
عکس مرتضی نیک نژاد : در گوگل

آیا معنی مرتضی نیک نژاد مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )