برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1370 100 1

مذاکرات هسته ای ایران

مذاکرات هسته ای ایران در دانشنامه ویکی پدیا

مذاکرات هسته ای ایران
مذاکرات هسته ای ایران، رایزنی ها و تلاش های دیپلماتیک سلسله وار دولت جمهوری اسلامی ایران و گروه ۱+۵ برای بدست آوردن یک توافق جامع در خصوص چگونگی ادامه برنامه هسته ای ایران است. مهلت این مذاکرات در ژنو بر روی برنامه هسته ای ایران">توافق موقت ژنو بر روی برنامه هسته ای ایران تا نوامبر ۲۰۱۴ بوده است و سپس تا اول ژوئیه ۲۰۱۵ تمدید گردیده است. در پی تفاهم هسته ای لوزان، در روز سه شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۴ توافق برنامه جامع اقدام مشترک در وین اتریش بین ایران، اتحادیه اروپا و گروه ۱+۵ (پنج عضو ثابت شورای امنیت ملل متحد شامل چین، فرانسه، روسیه، پادشاهی متحد بریتانیا، ایالات متحده و آلمان) منعقد شد.
اورانیوم ۵ درصدی حداکثر سقف غنی سازی
در اوت ۲۰۰۲ ' گروهی از مخالفین خارج از کشور حکومت معروف به شورای ملی مقاومت ایران اقدام به انتشار گزارشی نمود که در آن از وجود تأسیسات غنی سازی نطنز و آب سنگین اراک اطلاعاتی منتشر شده بود. با آنکه نخستین بار این گروه خبر فعالیت پنهانی مراکز هسته ای ایران را به جهان مخابره کرد، نیویورک تایمز می نویسد که تلاش های سرویس های اطلاعاتی آمریکا، انگلیس، و اسراییل منجر به کشف این مرکز در سال ۲۰۰۲ شد که بعدها این خبر به گروه ناراضی ایرانی درز کرد.
در زمان دولت هشتم ایران، این دولت حاضر به پذیرش چند توافق نامه شد که به تدریج فعالیت های مرتبط با غنی سازی اورانیوم در ایران را به حالت تعلیق در آورد.
در ۲۹ مهر ۱۳۸۲ برابر با ۲۱ اکتبر ۲۰۰۳، در نشست مشترک وزاری خارجه سه کشور اروپایی و هیئت ایرانی که در تهران، سعدآباد، برگزار شد، بیانیه ای اعلام گردید که به موجب آن، ایران برای بازدید بازرسان آژانس انرژی اتمی از تأسیسات اتمی خود اعلام همکاری کرد و گازدهی در سانتریفیوژهای نطنز را در راستای راستی آزمایی و اثبات صلح آمیز بودن فعالیت هسته ای ایران، به صورت داوطلبانه و برای مدت محدود تعلیق کرد. انگلیس و فرانسه نیز متعهد شدند تا از ارجاع پرونده ایران به شورای امنیت سازمان ملل جلوگیری کنند.
عکس مذاکرات هسته ای ایران


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با مذاکرات هسته ای ایران

مذاکرات هسته ای ایران را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی مذاکرات هسته ای ایران   • مفهوم مذاکرات هسته ای ایران   • تعریف مذاکرات هسته ای ایران   • معرفی مذاکرات هسته ای ایران   • مذاکرات هسته ای ایران چیست   • مذاکرات هسته ای ایران یعنی چی   • مذاکرات هسته ای ایران یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی مذاکرات هسته ای ایران
کلمه : مذاکرات هسته ای ایران
اشتباه تایپی : lbh;vhj isji hd hdvhk
عکس مذاکرات هسته ای ایران : در گوگل

آیا معنی مذاکرات هسته ای ایران مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )