برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1334 100 1

مدال طلائی انجمن سلطنتی اختر شناسان

مدال طلائی انجمن سلطنتی اختر شناسان در دانشنامه ویکی پدیا

مدال طلائی انجمن سلطنتی اختر شناسان
مدال طلائی انجمن سلطنتی اخترشناسان (به انگلیسی: Gold Medal of the Royal Astronomical Society RAS)) بالاترین جایزه ای است که از سوی آر ای اس به شخص ویا اشخاصی داده می شود. انجمن سلطنتی اخترشناسان اختیار کامل دارد که به هر دلیلی که شایسته بداند این جایزه را پیشنهاد و ارائه کند. نخستین مدال در سال ۱۸۲۴ داده شد و تاکنون این مدال در برابر تحقیقات علمی برجسته و شاخص افراد در زمینه های اخترشناسی و جغرافیا و همچنین ژئوفیزیک که می توانسته در مسیر رهبری برنامه های تحقیقاتی هم باشد داده شده است.
تا سال ۱۸۲۷ هر ساله چندین مدال از سوی انجمن سلطنتی اخترشناسان به پژوهش گران برجسته ارائه می شد ولی از آن پس تاکنون تنها یک مدال در هر سال در هر زمینه داده می شود.
مدال طلا بالاترین مدال افتخار این انجمن است و برای قدردانی از کارهای برجسته طولانی در طول زندگی شخص ارائه می شود. مدال ادینگتون این انجمن برای قدردانی از یک اثر یا اقدام برجسته شخص ارائه می شود. مدال های: Patrick Moore ،Service Award،Price، Herschel Medal ،Jackson-Gwilt ،Chapman Medal ،Fowler Prizes، Winton Capital ،Group Achievement و چند مدال دیگر از سوی این انجمن برای قدردانی از یک اثر، سخنرانی، خدمت یا اقدام برجستهٔ شخص در مورد خود ارائه می شود.
عکس مدال طلائی انجمن سلطنتی اختر شناسان


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی مدال طلائی انجمن سلطنتی اختر شناسان   • مفهوم مدال طلائی انجمن سلطنتی اختر شناسان   • تعریف مدال طلائی انجمن سلطنتی اختر شناسان   • معرفی مدال طلائی انجمن سلطنتی اختر شناسان   • مدال طلائی انجمن سلطنتی اختر شناسان چیست   • مدال طلائی انجمن سلطنتی اختر شناسان یعنی چی   • مدال طلائی انجمن سلطنتی اختر شناسان یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی مدال طلائی انجمن سلطنتی اختر شناسان
کلمه : مدال طلائی انجمن سلطنتی اختر شناسان
اشتباه تایپی : lnhg xghmd hk[lk sgxkjd hojv akhshk
عکس مدال طلائی انجمن سلطنتی اختر شناسان : در گوگل

آیا معنی مدال طلائی انجمن سلطنتی اختر شناسان مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )