محمد امین

شبکه مترجمین ایران

فرهنگ اسم ها

اسم: محمد امین (پسر) (عربی) (مذهبی و قرآنی) (تلفظ: m.-amin) (فارسی: محمّدامين) (انگلیسی: mohammad-amin)
معنی: ترکیب دو اسم محمد و امین ( ستوده و امانت دار )، از نام های مرکب، محمّد و امین
برچسب ها: اسم، اسم با م، اسم پسر، اسم عربی، اسم مذهبی و قرآنی

لغت نامه دهخدا

محمد امین. [ م ُ ح َم ْ م َ دِ اَ ] ( اِخ ) سی و دومین از خانان اوزبک خیوه ( 1261 - 1271 هَ. ق. ). ( طبقات سلاطین اسلام ص 251 ).

دانشنامه اسلامی

[ویکی شیعه] محمدِ اَمین از لقب های پیامبر اسلام(ص) که سال ها پیش از بعثت با این لقب خوانده می شد. امین به شخص مورد اعتمادی می گویند که دیگران از خیانت نکردن او ایمن باشند. بنابر گزارش های تاریخی، مشرکان قریش هرچند نبوت پیامبر(ص) را انکار می کردند، اما او را دروغ گو نمی دانستند. یکی از ویژگی های رسول خدا(ص) که باعث می شد او را امین بخوانند، امانت داری بود. در روایات ائمه(ع) به امین بودن پیامبر(ص) تأکید بسیاری شده و در برخی زیارت نامه ها با تعبیر «السَّلَامُ عَلَى أَمِینِ اللَّهِ عَلَى رُسُلِه‏» از او یاد شده است.
محمد امین از لقب های پیامبر اسلام(ص) است که سال ها پیش از بعثت با آن نام خوانده می شد. امین در مقابل خائن، به کسی می گویند که مورد اعتماد بوده و از این که او خیانت نخواهد کرد ایمن باشند. ابن سعد در کتاب طبقات الکبری می گوید: «از بس که ویژگی های نیکو در پیامبر(ص) به کمال رسیده بود در مکه نامی جز «امین» نداشت». این سخن ابن سعد مربوط به ۲۵ سالگی پیامبر(ص) است و نشان می دهد او سال ها قبل از بعثت به این لقب خوانده می شد. همچنان که بنابر گزارشی که طبری نقل کرده قریش پیش از آن که بر پیامبر(ص) وحی فرود آید وی را امین می نامید. از ابن عباس روایت شده که مشرکان قریش، رسول خدا(ص) را امین می نامیدند و می دانستند که او هرگز دروغ نمی گوید با این وجود او را انکار می کردند. دشمنان پیامبر(ص) نیز به امین بودن پیامبر معترف بودند و داستان هایی از اعتراف ابوجهل بر این مسئله در تاریخ گزارش شده است. در این گزارش ها علت انکار پیامبر(ص) توسط آن ها اعتماد نداشتن به سخنان پیامبر نیست بلکه رقابت های خانوادگی و قبیله ای موجب انکار نبوت پیامبر(ص) شده است.
یکی از ویژگی های پیامبر(ص) که باعث شد او را امین بخوانند، امانت داری بود. در مورد امانت داری رسول خدا(ص) گزارش های متعددی در منابع تاریخی گزارش شده است. از جمله این که وقتی پیامبر(ص) (پیش از بعثت) با سرمایه حضرت خدیجه(س) به تجارت پرداخت و با موفقیت از سفر تجاری برگشت، خدیجه(س) به او گفت: «ای پسر عمو؛ من به خاطر شرافت نسب، قرابت، راستگویی، اخلاق پسندیده و امانت داری تو در بین مردم و قوم خود افتخار می کنم.» پس از آن بود که حضرت خدیجه(س) به پیامبر پیشنهاد ازدواج داد.

[ویکی فقه] محمدامین (ابهام زدایی). محمدامین ممکن است اسم برای اشخاص ذیل باشد: • محمد امین، یکی از القاب رسول گرامی اسلام حضرت محمد (صلی الله علیه وآله وسلم)• محمدامین استرآبادی، از علمای نامدار امامی و بنیان گذار گرایش اخباریه• محمدامین افشاری، از علمای شیعه مبارز افغانستان در قرن چهاردهم هجری• محمدامین بدخشی، از صوفیان نقشبندیه مجددیه سده ۱۱ق • محمدامین بلیغ، شاعر ترک قرن دوازدهم• محمدامین اربلی کرکی، صوفی و واعظ نقشبندی• محمدامین خاکی شیرازی، عارف سلسله چشتیه در سده سیزدهم• محمدامین زین الدین، یکی از علمای بزرگ و فقهای مشهور نجف در قرن چهاردهم
...

دانشنامه آزاد فارسی

محمد امین (ح ۱۲۵۱ـ۱۳۰۵ق)
از رهبران ضداستعمار افریقا. تحصیلات خود را ابتدا نزد پدر و سپس در باکل ادامه داد. بعد به قصد زیارت خانۀ خدا ۳۰ سال از عمرش را در سفر گذراند. هفت سال در مکۀ معظمه ماند و توانست اجازۀ جهاد علیه کافران سودان را کسب نماید. سپس به سینا رفت (۱۲۹۷ یا ۱۲۹۸ق) و ظاهراً به عنوان خلیفۀ تیجانی مردم را به این طریقت دعوت نمود. آن گاه به سگو رفت. سلطان احمد، حاکم آن جا دهکده ای به او داد اما چندین بار قصد کشتن وی را کرد که او به صورت معجزه آسا نجات یافت. این امر سبب شهرت محمد امین به عنوان ولیّ دارای کرامت گردید. سپس به زادگاهش بازگشت و مردم با اشتیاق او را پذیرا شدند. وی دوستی با فرانسویان اشغالگر را به امید حمایت آنان برای جهاد با سلطان احمد انتخاب کرد، اما فرانسویان پاسخ مشخصی به او ندادند و لذا جهاد خود را با فرانسویان شروع کرد. او در بوندو مستقر شد تا آن را مرکز حکومت اسلامی سونینک سازد، اما با حملات مکرر فرانسویان که او را خطری برای خود می دیدند روبه رو گردید و سرانجام در جنگ با آن ها شکست خورد و کشته شد.

ارتباط محتوایی

فرهنگ نام هااسم: محمد امین ( پسر ) ( عربی ) ( مذهبی و قرآنی ) ( تلفظ: m. - amin ) ( فارسی: محمّدامین ) ( انگلیسی: mohammad - ...لغت نامه دهخدامحمد امین. [ م ُ ح َم ْ م َ دِ اَ ] ( اِخ ) سی و دومین از خانان اوزبک خیوه ( 1261 - 1271 هَ. ق. ) . ( ...دانشنامه اسلامی[ویکی شیعه] محمدِ اَمین از لقب های پیامبر اسلام ( ص ) که سال ها پیش از بعثت با این لقب خوانده می شد. ...دانشنامه آزادمحمد امین ( ح ۱۲۵۱ـ۱۳۰۵ق ) از رهبران ضداستعمار افریقا. تحصیلات خود را ابتدا نزد پدر و سپس در باکل ادا ...
معنی محمد امین، مفهوم محمد امین، تعریف محمد امین، معرفی محمد امین، محمد امین چیست، محمد امین یعنی چی، محمد امین یعنی چه، هجرت، مدینه، امام علی(ع):امام علی (ع)، غزوه خیبر، مسلمان، نهج البلاغه، کتاب تفسیر قمی:تفسیر قمی، آیه، تکویر:سوره تکویر، امام صادق(ع):امام صادق (ع)، روز رستاخیز، ابوطالب،
برچسب ها: لغت نامه دهخدا، لغت نامه دهخدا با حرف م، دانشنامه اسلامی، دانشنامه اسلامی با حرف م، دانشنامه آزاد فارسی، دانشنامه آزاد فارسی با حرف م، دانشنامه کاربران، دانشنامه کاربران با حرف م
کلمه: محمد امین
کلمه بعدی: محمد امین افندی زند
اشتباه تایپی: lpln hldk
عکس محمد امین : در گوگل
معنی محمد امین

پیشنهاد کاربران

ستایش کننده وامانتدار؛یکی از اسامی رسول اسلام
لقب پیامبر ( ص ) است.
نام یکی از فلاسفه ی داروسازی و دندان پزشکی؟قرن حاضر ( برونوس ) متولد abuturab یونان است.
وی پس از یک انقلاب درونی و فوران پرتو فروغ ایزدی به چنین جایگاهی نایل آمد.
گفته میشود نام قلعه ای که برونوس در او میزیسته مردمی محتاج زندگی بسیار داشته، برونوس در بهبود وضع معیشتی هم کیشان خود نقشی فرای وظیفه ایفا نموده است.
برونوس علاقه ی زیادی به soccerدارد. پای تخصصی او چپ است و به عنوانattacking mid fielder رهبر میدان است.
برونوس به خدای معتقد و شیعه می بود. خود او در اظهاراتی بیان داشت سستی عقیده، عدم پایبندی به عهد، بی هدف بودن در زندگی و غفلت پیش از انقلاب درونی ذکر شده از عوامل عدم توفیق وی بوده است.
این فیلسوف جوان رسایل بسیار دارد که هریک گاری صنعت علم را به جلو رانده است.
برونوس تا کسب جایزه ی نوبل داروسازی نیز پیش رفت اما موفق به کسب جایزه نشد.
تاثیر وی در صنعت داروسازی به گونه ایست که با یک تقریب کلی هر دارویی که امروزه شما مصرف میکنید یا توسط برونوس ساخته شده یا به وسیله ی دستگاهی طراهی شده توسط او تولید شده است.
تولید دستگاه های داروسازی برمیگردد به علاقه ی شدید برونوس به ریاضیات کاربردی و فیزیک و نیز تبحر وی در شیمی.
ازاین فیلسوف یونانی خبری دردست نیست گفته میشود او با هویتی ناشناس مشغول کمک به هم نوعان آسیایی خود است.
محمد اسم پیامبر اکرم می باشد و امین یعنی امانت دار پس معنی این اسم یعنی ستایش
شده ی امانت دار یا همان محمد امانت دار
واقعا نام زیبایی است اسم تکدانه ابجیست
امانت دار ستوده شده
امنتدار راستگو
امانت دار ، ستوده ، راستگو ، در کل جنتلمن اسم داداش ناز من
محمدامین همه ی وجودمن هستش من بسیارمشتاق هستم که باهم یه رابطه ی جنسی برفرارکنیم وبه هم لب بدهیم
امانت دار

محمدامین ترکیبی از دو نام محمد و امین است .
محمد یعنی ستوده شده و امین یعنی امانت دار پس در کل این نام به معنای ستوده شده امانت دار است.
این نام یکی از نام های پیامبر گرانقدر اسلام است که با توجه به معنای ان میتوان به صفت امانت دار بودن پیامبر اشاره کرد این حد از امانت داری تا به حدی است که مشرکان نیز به وی صفت امین را میگفتند و در این باه داستان های زیادی وجود دارد.
محمد امین یعنی راستگو و امانت دار مثل پیامبر اکرم ( ص )
امانتدار راستگو ❤❤❤🌷🌷
اسم پسر به معنای امانت دار و راستگو
فرستگان خدا و ملکه ی مصر هست ومعنی این هست
محمد امین یعنی دوستاشتنی ترین فرد روی زمین
محمد امین بهترین او زیبا ترین او امانت دار ترین فرد در دنیا
درستکار ، امانتدار / من خودم این اسم رو واقعا دوست دارم
راستگو
لقب حضرت محمد ( ص ) بود به معنی امانتدار کسی که خیانت نمیکنه
[نام]
محمد امین
ترکیب دو اسم محمد و امین
[معنی]
محمد: ستوده امین: امانتدار
[لقب حضرت محمد ( ص ) ]

محمد امین یعنی امانت دار و نیکو کار
به چه ستاره ای ربط دارد
راستگو/ امانتدار
اسم برادرم هستش
مشاهده پیشنهاد های امروز

معنی یا پیشنهاد شما