برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1556 100 1
شبکه مترجمین ایران

محمد اسماعیلی

محمد اسماعیلی در دانشنامه ویکی پدیا

محمد اسماعیلی
محمد اسماعیلی (زادهٔ ۴ شهریور ۱۳۱۳، تهران) موسیقیدان و نوازنده تنبک اهل ایران است.
همشهری آنلاین
خبرگزاری ایسنا
محمد اسماعیلی با نام اصلی «محمد علی اسماعیلی متین» ۴ شهریور سال ۱۳۱۳ در تهران متولد شد. او در سال ۱۳۳۰ توسط دایی های خویش مرتضی و مصطفی گرگین زاده به «حسین تهرانی» معرفی شد. در سال ۱۳۳۷ در گروه های موسیقی وزارت فرهنگ و هنر مشغول به کار شد و در ارکسترهای موسیقی ملی و گروه تنبک شروع به همکاری کرد و بعد از ۵ سال برای اجرای برنامه های موسیقی ملی و هر چه بیشتر شناساندن آن به کشورهای آفریقایی، آسیایی، اروپایی و آمریکایی مسافرت کرد و برنامه هایی اجرا نمود. از سال ۱۳۴۳ در هنرستان موسیقی ملی مشغول تدریس شد و در سال ۱۳۴۵ سرپرستی گروه تنبک وزارت فرهنگ و هنر آن زمان را عهده دار شد. در سال ۱۳۴۳ به سمت هنرآموز تنبک در هنرستان موسیقی ملی به جانشینی استاد خود آموزش تنبک را عهده دار شد.
شیوه نوازندگی محمد اسماعیلی شیوه حسین تهرانی است. محمد اسماعیلی از امکانات تمبک مانند چوب، گرفت های تنبک استفاده کامل می کند. محمد اسماعیلی سابقهٔ طولانی در تکنوازی و همراهی با ارکستر دارد. دونوازی های (سؤال و جواب) وی با سنتور فرامرز پایور از آن جمله است.
در دهه ۱۳۶۰ به سرپرستی فرامرز پایور (سنتور) و همراهی جلیل شهناز (تار)، علی اصغر بهاری (کمانچه) و محمد موسوی (نی)، گروه اساتید موسیقی ایران را تشکیل داد و با این گروه، مسافرت های متعددی به کشورهای اروپایی، آسیایی و آمریکا داشت. وی دارای مدرک درجه یک هنری، معادل دکترا است. وی حدود ۱۵ قطعه فانتزی روی ریتم های ایرانی تنظیم کرده که معروفترین آن ها قطعه ای به نام رونماست.
عکس محمد اسماعیلی
محمد اسماعیلی می تواند به یکی از موارد زیر اشاره کند:
محمد اسماعیلی، نوازنده سرشناس تنبک
محمد اسماعیلی، نمایندهٔ دورهٔ نهم مجلس شورای اسلامی از حوزهٔ انتخابیهٔ زنجان و طارم
...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

محمد اسماعیلی را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی محمد اسماعیلی   • مفهوم محمد اسماعیلی   • تعریف محمد اسماعیلی   • معرفی محمد اسماعیلی   • محمد اسماعیلی چیست   • محمد اسماعیلی یعنی چی   • محمد اسماعیلی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی محمد اسماعیلی

کلمه : محمد اسماعیلی
اشتباه تایپی : lpln hslhudgd
عکس محمد اسماعیلی : در گوگل

آیا معنی محمد اسماعیلی مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )