برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1372 100 1

محمدرضا نعمت زاده

محمدرضا نعمت زاده در دانشنامه ویکی پدیا

محمدرضا نعمت زاده
محمدرضا نعمت زاده (زاده ۱۳۲۴ تبریز) سیاستمدار، کارآفرین و مدیر ارشد اجرایی ایرانی است، که هم اکنون در دولت دوازدهم، به عنوان مشاور وزیر نفت (بیژن نامدار زنگنه) فعالیت می کند. وی از اعضای مؤسس حزب اعتدال و توسعه است و پیش تر در دولت یازدهم، عهده دار وزارت صنعت، معدن و تجارت بود.
تصاویر مراسم معارفه نعمت زاده در وزارت صنعت، معدن و تجارت خبرگزاری فرارو
نعمت زاده دانش آموخته کارشناسی مهندسی محیط زیست از دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در سن لوئی ابیسپو است. وی در فاصله سالهای ۱۳۵۸ تا ۱۳۵۹ وزیر کار و امور اجتماعی بود، در کابینۀ ابوالحسن بنی صدر از ۱۳۵۹ تا ۱۳۶۰، همچنین از ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۶ در کابینۀ اکبر هاشمی رفسنجانی، وزارت صنایع را برعهده داشت. نعمت زاده در دولت های هفتم و هشتم؛ معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران بود. وی در دولت نهم، در فاصله سالهای ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۶ معاونت وزیر نفت در امور پالایش و پخش و مدیرعاملی شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی ایران را برعهده داشت.
محمدرضا نعمت زاده در تیر ماه سال ۱۳۲۴ در شهر تبریز زاده شد. وی تحصیلات مقدماتی خود را در این شهر به انجام رساند، سپس به تهران نقل مکان کرد و در مدرسه جامعه تعلیمات اسلامی سیدجعفری و بعد در دبیرستان فیاضی، تحصیل کرد. وی ۲ سال آخر تا دریافت مدرک دیپلم متوسطه را در دبیرستان علوی گذراند.
در اواسط دهه ۱۳۴۰ او برای ادامه تحصیلات، راهی ایالات متحده آمریکا شد و در سال ۱۳۴۷ مدرک کارشناسی مهندسی محیط زیست را از دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در سن لوئی ابیسپو دریافت کرد. وی در زمان تحصیل در آمریکا، با مشارکت گروهی از دانشجویان ایرانی مقیم ایالات متحده، انجمن اسلامی غرب آمریکا را تأسیس کرد. سپس برای ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس مدیریت صنعتی، وارد دانشگاه کالیفرنیا، برکلی شد، ولی تحصیلات در مقطع کارشناسی ارشد را نیمه کاره رها کرد و در اواخر دهه ۱۳۴۰ به ایران برگشت. از همان ماه های آغازین بازگشت به ایران، جذب بخش خصوصی شد و در دوره ای نیز، دبیر آموزش و پرورش بود و مبحث موتور و مکانیک را در مقطع دبیرستان تدریس می کرد و تا سال ۱۳۵۶ نیز در کارخانه ای خانوادگی، مدیر فنی بود. پیش از انقلاب ۱۳۵۷ با مختصر سابقه ای که در اعتراض ها ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

نقل قول های محمدرضا نعمت زاده

محمدرضا نعمت زاده ( ۱۳۲۴ /۱۹۴۵م)، مهندس و دولتمرد ایرانی، از اعضای مؤسس حزب اعتدال و توسعه و وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران.
• «بخش عمده کمبود کالاهای اساسی از ابتدا به کار دولت جدید، ناشی از عدم به موقع تأمین ارز و پرداخت آن به فروشندگان خارجی بوده است.»

ارتباط محتوایی با محمدرضا نعمت زاده

محمدرضا نعمت زاده را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی محمدرضا نعمت زاده   • مفهوم محمدرضا نعمت زاده   • تعریف محمدرضا نعمت زاده   • معرفی محمدرضا نعمت زاده   • محمدرضا نعمت زاده چیست   • محمدرضا نعمت زاده یعنی چی   • محمدرضا نعمت زاده یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی محمدرضا نعمت زاده
کلمه : محمدرضا نعمت زاده
اشتباه تایپی : lplnvqh kulj chni
عکس محمدرضا نعمت زاده : در گوگل

آیا معنی محمدرضا نعمت زاده مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )