برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1497 100 1
شبکه مترجمین ایران

متر بالاتر از سطح دریا

متر بالاتر از سطح دریا در دانشنامه ویکی پدیا

متر بالاتر از سطح دریا
متر بالاتر از سطح دریا (به انگلیسی: metres above sea level MASL) یک اندازه گیری استاندارد متریک برحسب متر ارتفاع یک مکان جغرافیایی در اشاره به سطح تاریخی آب دریا است. با این حال، تعیین آنچه که در واقع به منزلهٔ سطح متوسط دریا است در طول زمان ممکن است با پارامترهای دیگر، مانند تأثیر تاریخ آب و هوایی و تغییر آب و هوا تعیین شود و ممکن است که؛ در گذشته یا در آینده، و همچنین، از آنچه که اندازه گیری های ثبت شده از ارتفاع سطح دریا نشان می دهند؛ (سابقهٔ تاریخی) و بلندی های مستند شده از یک مکان و در یک لحظه معین با اندازهٔ کنونی متفاوت باشد.
یک موقعیت جغرافیایی مانند یک شهر، کوه، یا نقطه عطفی دیگر
ارتفاع از بالای یک سازهٔ ساختمانی یا ساختاری دیگر
یا ارتفاع یک هواپیما یا دیگر شیء در پرواز.
متر بالاتر از سطح دریا اندازه گیری استاندارد فرازا و ارتفاع از سطح دریا است مانند اندازه گیری:
فراز یا ارتفاع متر بالاتر از سطح دریا از هر مکان، شی، یا نقطه را می توان از راه های مختلفی تعیین کرد. متداول ترین روش ها استفاده از:
اندازه گیری دقیق از سطح تاریخی دریا کار پیچیده ای است. فرونشست زمین (که به طور طبیعی در برخی از جزیره ها رخ می دهد) می تواند ظاهراً افزایش سطح دریا در طول زمان را نشان دهد. از سوی دیگر، نشانه گذاری ها بر روی تودهٔ زمین هایی که به دلیل فرایندهای زمین شناسی مانند بالاآمدگی زمین ساختی و دیگر پیش آمدها پدید آمده اند می تواند ظاهر کاهش تراز آب دریا را داشته باشد.
عکس متر بالاتر از سطح دریا


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی متر بالاتر از سطح دریا   • مفهوم متر بالاتر از سطح دریا   • تعریف متر بالاتر از سطح دریا   • معرفی متر بالاتر از سطح دریا   • متر بالاتر از سطح دریا چیست   • متر بالاتر از سطح دریا یعنی چی   • متر بالاتر از سطح دریا یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی متر بالاتر از سطح دریا

کلمه : متر بالاتر از سطح دریا
اشتباه تایپی : ljv fhghjv hc sxp nvdh
عکس متر بالاتر از سطح دریا : در گوگل

آیا معنی متر بالاتر از سطح دریا مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )