برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1392 100 1

ماشین مجازی

ماشین مجازی در دانشنامه ویکی پدیا

ماشین مجازی
در علم کامپیوتر ماشین مجازی (به انگلیسی: Virtual machine) است که بر روی یک کامپیوتر پیاده سازی می شود. این پیاده سازی به گونه ای است که تصور می شود یک کامپیوتر واقعی در حال اجرای برنامه های ماست.
یک ماشین مجازی، در ابتدا توسط Popek and Goldberg به صورت "یک نسخه کپی شده از روی یک ماشین واقعی، به صورت کارا و ایزوله شده" تعریف شد. استفاده های کنونی، ماشین های مجازی ای را شامل می شود که هیچ ارتباط با سخت افزار واقعی ندارند.
ماشین های مجازی، بر اساس استفاده و درجه ارتباط به ماشین واقعی، به دو دسته اصلی تقسیم می شوند. یک ماشین مجازی سیستمی یک زیرساخت محاسباتی کامل را فراهم می کند که از اجرای یک سیستم عامل کامل پشتیبانی می کند. در مقابل، یک ماشین مجازی فرایند، برای اجرای یک برنامه واحد طراحی شده، که این به این معناست که صرفاً از یک فرایند خاص پشتیبانی می کند. یک ویژگی مهم یک ماشین مجازی، این است که نرم افزاری که درون آن در حال اجراست، با منابع و سطوح انتزاعی که توسط ماشین مجازی اعمال می شود، محدود شده است – یعنی نمی تواند از دنیای مجازی خود خارج شود.
ماشین مجازی اسکواک٬ (به انگلیسی: Squawk virtual machine) ماشینی مجازی جاوا برای زبان جاواست که برای نگارش میکرو نوشته شده است. نگارش میکرو، در ارتباط با سیستم های تعبیه شده و دستگاه های کوچک کاربرد دارد. بسیاری از ماشین های مجازی ای که برای جاوا نوشته شده است از زبان های سطح پایین و بومیِ ماشین مانند سی / سی++ یا از زبان اسمبلی استفاده شده است. نکته ای که در ماشین مجازی اسکواک جالب توجه است آن است که این ماشین تماماً با زبان جاوا نوشته شده.() پیاده سازی با جاوا امکان استفادهٔ ساده و ایجاد کد قابل حمل و نیز یکپارچه سازی بی تفصی را برای استفاده کنندگان فراهم می آورد. این یکپارچه سازی شامل یکپارچه شدن ماشین مجازی و منابع برنامه از قبیل اشیا، نخ ها و سیتم عامل هاست.
تا آنجا که ممکن است شبیه به ماشین مجازی جاواست
هدف، دستگاه های کوچک و با منابع محدود است
امکان توسعهٔ جاوا برای نگارش میکرو را فراهم می آورد.
برنامهٔ ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با ماشین مجازی

ماشین مجازی را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی ماشین مجازی   • مفهوم ماشین مجازی   • تعریف ماشین مجازی   • معرفی ماشین مجازی   • ماشین مجازی چیست   • ماشین مجازی یعنی چی   • ماشین مجازی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی ماشین مجازی
کلمه : ماشین مجازی
اشتباه تایپی : lhadk l[hcd
عکس ماشین مجازی : در گوگل

آیا معنی ماشین مجازی مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )