برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1360 100 1

مارشال پیترو بادوگیلیو

مارشال پیترو بادوگیلیو در دانشنامه ویکی پدیا

مارشال پیترو بادوگیلیو
پیترو بادوگیلیو (به ایتالیایی: Pietro Badoglio, 1st Duke of Addis Abeba, 1st Marquess of Sabotino) (زاده ۲۸ سپتامبر ۱۸۷۱ - درگذشته ۱ نوامبر ۱۹۵۶) بیست و هشتمین نخست وزیر پادشاهی ایتالیا اولین دوک آدیس ابابا و اولین دومارکی سابوتینو بود.
ویکی پدیای انگلیسی
بعد از پایان تحصیلات نظامی در دانشگاه علوم نظامی تورین در ۱۸۹۲ به عنوان ستوان توپخانه به ارتش ایتالیا پیوست و در جنگ های استعماری اریتره در سال ۱۸۹۶ و لیبی در سال ۱۹۱۲ شرکت کرد.
در ابتدای جنگ سرهنگ بود اما به دنبال تصرف مونته سابوتینو ژنرال شد. عده ای او را برای شکست در نبرد کاپورتو در ۲۴ اکتبر ۱۹۱۷ سرسزنش کردند اما کمیسیون، تحقیق بیشتر این انتقادات را رد کرد.
بعد از جنگ سناتور نامیده شد اما همچنان در ارتش باقی ماند و با امضای قرار دادهایی با رومانی وایالات متحده آمریکا در ۱۹۲۰ و ۱۹۲۱ به کار ادامه داد. او ابتدا مخالف موسولینی بود و این مخالفت ها در ۱۹۲۲ کمتر شد و شکل دو پهلویی به خود گرفت. در همین سال او سفیر ایتالیا در برزیل شد. با تغییر در قلب سیاست او به ایتالیا بازگشت تا نقش بزرگی در ارتش ایفا کند. در ۲۵ جوئن ۱۹۲۶ به مارشال ایتالیا ارتقا مقام پیدا کرد. از ۱۹۲۹ تا ۱۹۳۳ فرماندار لیبی بود و نقش حیاتی در سرکوب مقاومت لیبی به همراه مارشال رودولفو گراتزیانی داشت. او در ۱۹۳۲ برای اولین بار از تهاجم اولیه ایتالیا به لیبی در ۱۹۱۱ اعلام کرد مقاومت را درهم شکسته است.
عکس مارشال پیترو بادوگیلیو


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با مارشال پیترو بادوگیلیو

مارشال پیترو بادوگیلیو را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی مارشال پیترو بادوگیلیو   • مفهوم مارشال پیترو بادوگیلیو   • تعریف مارشال پیترو بادوگیلیو   • معرفی مارشال پیترو بادوگیلیو   • مارشال پیترو بادوگیلیو چیست   • مارشال پیترو بادوگیلیو یعنی چی   • مارشال پیترو بادوگیلیو یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی مارشال پیترو بادوگیلیو
کلمه : مارشال پیترو بادوگیلیو
اشتباه تایپی : lhvahg ~djv, fhn,'dgd,
عکس مارشال پیترو بادوگیلیو : در گوگل

آیا معنی مارشال پیترو بادوگیلیو مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )