برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1505 100 1
شبکه مترجمین ایران

ماجرای عجیب سگی در شب

ماجرای عجیب سگی در شب در دانشنامه ویکی پدیا

ماجرای عجیب سگی در شب
ماجرای عجیب سگی در شب (به انگلیسی: The curious incident of the dog in the night time) رمانی نوشته مارک هادون است. نام داستان برگرفته از یکی از داستان های شرلوک هلمز نوشته آرتور کانن دویل است. این کتاب برنده جایزه ادبی کاستا بوک برای بهترین رمان و جایزه بهترین کتاب کودک گاردین شده است. این کتاب در دو ویرایش بزرگسالان و کودکان به صورت هم زمان منتشر شد. این کتاب را «شیلا ساسانی نیا» به فارسی ترجمه کرده و نشر افق آن را منتشر کرده است.
سندرم آسپرگر
وقایع این داستان در انگلستان می گذرد و در واقع هسته اصلی داستان شرح سفر پرماجرای قهرمان داستان از سوئیندون به لندن است. داستان از زبان کریستوفر بون که پسری مبتلا به اوتیسم است، بیان می شود و از همین رو لحن ویژه و منحصربه فردی دارد. او به علت این بیماری خاص از درک مسائل عادی زندگی عاجز است، اما هوش فوق العاده ای دارد و دنیا را دیگرگونه می بیند. ماجرا با کشته شدن سگی در همسایگی آن ها آغاز می شود و کریستوفر سعی می کند قاتل سگ را با ابتکارات منحصربه فرد خویش بیابد.
عکس ماجرای عجیب سگی در شب


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

نقل قول های ماجرای عجیب سگی در شب

ماجرای عجیب سگی در شب (به انگلیسی: The curious incident of the dog in the night time) رمانی نوشته مارک هادون است.
• مردم به خدا اعتقاددارند چون دنیا خیلی پیچیده است و آن ها فکر می کنند نمی شود چیزی به پیچیدگی سنجاب پرنده یا چشم انسان یا مغز به طور اتفاقی درست شده باشد. اما آن ها باید منطقی فکر کنند و اگر منطقی فکر می کردند متوجه می شدند فقط می توانند این سؤال ها را مطرح کنند برای این که قبلاً اتفاق افتاده اند و وجود دارند؛ و میلیاردها سیاره هست که درآن حیات وجود ندارد، اما در آن ها هیچ کسی نیست که مغز داشته باشد و متوجه شود. مثل این است که اگر همه دنیا سکه می انداختند عاقبت کسی می توانست ۵۶۹۸ شیر پشت سر هم بیاورد و آن وقت فکر می کرد خیلی خاص است، اما خاص نبود برای اینکه میلیون ها نفر هستند که نتوانسته اند ۵۶۹۸ شیر بیاورند.
• من فکر می کنم مردم به بهشت اعتقاددارند چون از فکر مردن خوششان نمی آید، برای این که می خواهند به زندگی ادامه بدهند و این را دوست ندارند که آدم های دیگر به خانه آن ها نقل مکان خواهند کرد و وسایل آن ها را توی آشغال خواهند انداخت.
• و این به خاطر این است که وقتی مردم به شما می گویند چه بکنید، معمولاً این کار گیج کننده است و معنی ندارد. مثلاً، مردم اغلب می گویند «ساکت باش» اما نمی گویند تا کی ساکت باشید. یا علامتی می بینید که روی آن نوشته «روی چمن راه نروید» اما باید بنویسد: روی چمن دور این علامت راه نروید یا روی چمن های این پارک راه نروید برای اینکه چمن های زیادی هستند که اجازه دارید روی آن ها راه بروید. در ضمن مردم تمام قوانین را زیر پا می گذارند. مثلاً پدر اغلب با سرعت بیش از ۳۰ مایل در منطقه سرعت مجاز ۳۰ مایل رانندگی می کند؛ و در کتاب مقدس آمده: «تو نخواهی کشت»، اما صلیبیون بودند، و دو جنگ جهانی و جنگ خلیج فارس و در همه این ها مسیحیان بودند که مردم را می کشتند.
• اعداد اول چیزهایی هستند که وقتی همهٔ قالب ها را کنار گذاشتید باقی می مانند. من فکر می کنم اعداد اول مثل زندگی اند. خیلی منطقی اند اما هرگز نمی توانید از قانونشان سر دربیاورید، حتی اگر تمام عمرتان به فکر دربارهٔ آن ها بگذرانید.
• آقای جونز گفت من ریاضی دوست دارم چون امن است. گفت من ریاضی دوست دارم چون این کار یعنی حل مسئله ها و این مسئله ها مشکل ...

به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی ماجرای عجیب سگی در شب   • مفهوم ماجرای عجیب سگی در شب   • تعریف ماجرای عجیب سگی در شب   • معرفی ماجرای عجیب سگی در شب   • ماجرای عجیب سگی در شب چیست   • ماجرای عجیب سگی در شب یعنی چی   • ماجرای عجیب سگی در شب یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی ماجرای عجیب سگی در شب

کلمه : ماجرای عجیب سگی در شب
اشتباه تایپی : lh[vhd u[df s'd nv af
عکس ماجرای عجیب سگی در شب : در گوگل

آیا معنی ماجرای عجیب سگی در شب مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )