لیدی مکبث

دانشنامه عمومی

لیدی مکبث (فیلم). لیدی مکبث ( انگلیسی: Lady Macbeth ) یک فیلم درام بریتانیایی در سال ۲۰۱۶ به کارگردانی ویلیام اولدروید، تهیه کنندگی فودلا کرونین آوریلی و نویسندگی آلیس برچ بر پایهٔ رمان کوتاه لیدی مکبث از منطقهٔ متسنسک نوشتهٔ نیکلای لسکوف است. در این فیلم فلورنس پیو، کوسمو جارویس، پل هیلتون، نائومی آکی و کریستوفر فیربنک ایفای نقش می کنند. داستان این فیلم دربارهٔ ازدواج بی عشق زنی جوان با مردی پیر است.
این فیلم نظرات مثبتی از سوی منتقدان دریافت کرده و بیش از ۵ میلیون دلار در سراسر جهان فروش داشته است.
عکس لیدی مکبث (فیلم)
این نوشته برگرفته از سایت ویکی پدیا می باشد، اگر نادرست یا توهین آمیز است، لطفا گزارش دهید: گزارش تخلف

پیشنهاد کاربران

لیدی مکبث ( به انگلیسی: Lady Macbeth ) یا بانو مکبث یکی از شخصیت های نمایش نامهٔ مکبث اثر ویلیام شکسپیر است. در این نمایش، او همسر شخصیت اصلی نمایش، مکبث، نجیب زادهٔ اسکاتلندی است که پس از ترغیب و تحریک همسرش به قتل حاکم، ملکهٔ اسکاتلند شد، اما بعد از این ماجرا دچار عذاب وجدان شد. مرگ او در پردهٔ آخر با اقدام به خودکشی بیان می شود.
...
[مشاهده متن کامل]

ریشه های این شخصیت به ماجرای پادشاهی داف و دانکن به تاریخ هولینشد ۱۵۸۷ میلادی برمی گردد. به نظر می رسد که بانو مکبث ترکیبی از دو پرسوناژ متمایز و جدای از هم در اثر هولینشد هست: همسر خونخوار و غرغروی دانواد در حکایت پادشاه داف، و همسر جاه طلب مکبث در حکایت پادشاه دانکن.
بانو مکبث حضور بسیار پررنگی در این نمایشنامه دارد، به ویژه در دو پرده اول. هرچند در پی قتل پادشاه دانکن، نقش او در طرح نمایش کم می شود.

لیدی مکبث
منابع• https://fa.wikipedia.org/wiki/لیدی_مکبث

بپرس