برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1390 100 1

لوکانوس

لوکانوس در دانشنامه ویکی پدیا

لوکانوس
مارکوس آنایوس لوکانوس (زادهٔ: ۳ نوامبر سال ۳۹ میلادی در کوردوبا واقع در اسپانیا، درگذشت: ۳۰ آوریل سال ۶۵ م)، که در زبان انگلیسی بیشتر با عنوان لوکان شناخته شده است، شاعر رومی بود، که در کوردووا (که امروزه با عنوان کوردوبا شناخته می شود)، واقع در هیسپانیا باتیکا Baetica Hispania به دنیا آمد. وی با وجود عمر کوتاه خود، به عنوان یکی از چهره های برجستهٔ شعر و ادبیات لاتین در دورانی که با عنوان عصر سیمین (دورهٔ نقره ای) شناخته می شود، به شمار می آید. دو ویژگی شاخص لوکانوس که یکی جوان بودن او و دیگری سرعت عملش در ترکیب واژه ها و ایجاد نظم(شعر) می باشد، موجب تفکیک او از شاعران دیگر و جایگاه ویژه اش در ادبیات روم باستان می شود.
فارسالیا Pharsalia (جنگ داخلی)، دربارهٔ جنگ میان ژولیوس سزار و پومپه
دو شرح حال خلاصه و باستانی در مورد زندگی لوکانوس وجود دارد که همراه با منابع آنها، یکی در سالنامهٔ تاکیتوس Tacitus و دیگری توسط سیلوا استاتیوس Silvae Statius ثبت شده اند و وجود همین دو شرح حال به ما اجازه می دهد که به بازسازی سرگذشت لوکانوس پرداخته و بیوگرافی جامعی از او ارائه کنیم.
لوکانوس در سال ۳۹ میلادی در کوردووا متولد شد. پدر بزرگ او سنکای مهین(سنکای سالمند) بود و همچنین سنکای فیلسوف خالوی او(دائی او) به شمار می آمد. نام او را از همان بدو تولد مارکوس آنایوس لوکانوس نهادند.
لوکانوس تحت سرپرستی سنکای جوان (دائیش) بزرگ شد. خانوادهٔ او از خانواده های ثروتمند آن روزگار بودند. در طفولیت او را به رم بردند و او در محافل آریستوکراسی که شعر و فلسفه در آن محافل با دسایس عاشقانه و سیاسی به عنوان کانونهای حیات رقابت می کردند، بار آمد.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با لوکانوس

لوکانوس را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی لوکانوس   • مفهوم لوکانوس   • تعریف لوکانوس   • معرفی لوکانوس   • لوکانوس چیست   • لوکانوس یعنی چی   • لوکانوس یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی لوکانوس
کلمه : لوکانوس
اشتباه تایپی : g,;hk,s
عکس لوکانوس : در گوگل

آیا معنی لوکانوس مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )