لونا

فرهنگ اسم ها

گویش مازنی

/lonaa/ از مراتع نشتای عباس آباد تنکابن

واژه نامه بختیاریکا

( ● ) ؛ مسکن؛ آرام بخش

دانشنامه عمومی

لونا (ایزد بانو). لونا ( انگلیسی: Luna ) در دین روم باستان و اساطیر روم لونا تجسم الهی ماه است ( لاتین Lūna ) . او اغلب به عنوان مکمل زن خورشید، سول ( اساطیر رومی ) ، معرفی می شود.
عکس لونا (ایزد بانو)

لونا (خواننده). لونا ( به انگلیسی: Luna ) با نام اصلی پارک سون - یونگ ( به انگلیسی: Park Sun - young ) ( زاده ۱۲ اوت ۱۹۹۳ ) خواننده، هنرپیشه، مجری کره ای است.
عکس لونا (خواننده)

لونا (فیلم ۱۹۶۵). «لونا» ( روسی: Луна́ ) فیلمی در ژانر علمی–تخیلی است که در سال ۱۹۶۵ منتشر شد.
عکس لونا (فیلم ۱۹۶۵)

لونا (گروه). لونا ( به انگلیسی: Loona یا LOOΠΔ؛ به کره ای:  이달의 소녀، به معنای «دختر ماه» ) گروه دخترانهٔ یازده نفرهٔ اهل کره جنوبی شکل گرفته توسط بلاک بری کریتیو است. اعضای این گروه که در ابتدا دوازده عضو داشت، از طریق یک پروژهٔ پیش از آغاز فعالیت که از سال ۲۰۱۶ شروع شده بود، به مردم معرفی شد. در این پروژه هر کدام از اعضا به صورت دوره ای با انتشار یک تک آهنگ تبلیغاتی و در طی ۱۸ ماه معرفی شدند. [ ۲] این گروه با انتشار آلبوم چند آهنگه ( ۲۰۱۸ ) و تک آهنگ آغازین «Favorite» و تایتل ترک «Hi High» به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرد.
در ۲۵ نوامبر ۲۰۲۲، چو از گروه اخراج شد. [ ۳] [ ۴] سه روز بعد بقیه اعضا به جز هیون جین و وی وی یک دستور موقت برای تعلیق قرارداد انحصاری خود با بلاک بری کریتیو ثبت کردند. در ۱۳ ژانویه اعلام شد که به جین سول، هی جین، کیم لیپ و چوری اجازه لغو قراردادشان داده شده ولی بقیه اعضا به علت متفاوت بودن شرایط قراردادشان در دادگاه باخته اند. در ۳ فوریه اعلام شد که هیون جین و وی وی هم درخواست لغو قراردادشان را ثبت کرده اند. در ۱۷ مارس اعلام شد که جین سول، هیجین، کیم لیپ و چوری با کمپانی Modhaus قرارداد بسته اند. در ۳۱ مارس جیدن جونگ، رئیس کمپانی Modhaus اعلام کرد که این چهار عضو قرار است به صورت گروهی تحت نظر این کمپانی به فعالیت موسیقی خود ادامه دهند.
اطلاعات برگرفته از پروفایل اعضا در ناور است:[ ۵]
• Loona 1/3 ( 이달의 소녀 1/3 ) – هاسول ( لیدر زیرگروه[ ۷] ) ، وی وی، هی جین، هیون جین[ ۸]
• Loona Odd Eye Circle ( 이달의 소녀 오드아이써클 ) – کیم لیپ ( لیدر زیرگروه[ ۹] ) ، جین سول، چوری
• Loona yyxy ( 이달의 소녀 yyxy, youth youth by young ) – ایو ( لیدر زیرگروه[ ۱۰] ) ، گو وون، اولیویا هه، چو ( عضو پیشین[ ۱۱] )
• ( ۲۰۱۸ )
• ( ۲۰۲۰ )
• ( ۲۰۲۰ )
• ( ۲۰۲۱ )
• Flip That ( ۲۰۲۲ )
• ( N/A )
عکس لونا (گروه)

لونا (هلسینکی). لونا ( سوئدی: Lonnan ) یک جزیره کوچک در نزدیکی هلسینکی، و متعلق به ناحیه سوئومن لینا است. لونا حدود ۱۵۰ متر طول دارد و فاصله آن تا خشکی حدود ۱٫۵ کیلومتر است. [ ۱]
این جزیره تا اوایل قرن بیست و یکم توسط نیروهای دفاعی فنلاند استفاده می شد. بازسازی جزیره برای استفاده های دیگر در قرن بیست و یکم آغاز شد و در سال ۲۰۱۴ این جزیره به روی عموم باز شد. این جزیره در حال حاضر دارای یک رستوران تابستانی و سفارشی، یک فضای نمایشگاهی و یک سونای عمومی است. این جزیره توسط یک کشتی توریستی خدمات رسانی می شود. [ ۲]
در زمان فنلاند تحت حاکمیت سوئد، لونا متعلق به شهر هلسینکی بود. در طول جنگ فنلاند، چندین بار مذاکراتی در مورد تسلیم قلعه ویاپوری در جزیره انجام شد. به همین دلیل در زمان حکومت روسیه این جزیره را جزیره پرگوورنی می نامیدند.
در طول سال های جنگ و پس از آن، تا سال ۱۹۵۵، یک ایستگاه مین زدایی در جزیره مربوط به خنثی کردن مین دریایی وجود داشت. در سال ۲۰۰۶، جزیره به عنوان زندان و اردوگاه کار بازسازی شد. هدف این بود که ساختمان های سابق نیروهای دفاعی فنلاند عملیاتی بمانند. در می ۲۰۱۴، این جزیره به روی عموم باز شد.
از آنجایی که معادن معدنی در جزیره وجود دارد که تقریباً اصلی باقی مانده اند، پیشنهاد شده است که موزه معدن که اکنون به طور موقت در پانسیو قرار دارد، در لونا واقع شود. بزرگترین مشکل، اتصالات حمل و نقل جزیره است.
عکس لونا (هلسینکی)عکس لونا (هلسینکی)عکس لونا (هلسینکی)عکس لونا (هلسینکی)
این نوشته برگرفته از سایت ویکی پدیا می باشد، اگر نادرست یا توهین آمیز است، لطفا گزارش دهید: گزارش تخلف

دانشنامه آزاد فارسی

لونا (Luna)
برنامۀ فضایی مجموعه فضاپیماهای اتحاد جماهیر شوروی در دهه های ۱۹۵۰، ۱۹۶۰، و ۱۹۷۰. این فضاپیماها به ماه اعزام شدند. در اتحاد جماهیر شوروی، این نام به کاوشگرهای خودکار قمری گوناگون اطلاق می شد. لوناهای اولیه ساده بودند، احتمالاً به علت عجله ای که برای پیروزی فوری در مسابقۀ فضایی دوران جنگ سرد درکار بود. لوناهای بعدی، از نظر قابلیت، بر کاوشگرهای قمری بدون سرنشین ایالات متحد برتری داشتند. لوناها نیز مانند رنجر، سروی یر، و فضاپیمای مداری ماه ایالات متحد، ماه را به منظور تدارک دیدار برنامه ریزی شدۀ انسان بررسی می کردند. با این حال، برنامۀ اعزام این مجموعه با سرنشین با موانع فنی روبه رو، و سرانجام لغو شد.

پیشنهاد کاربران

من فیلم پونی کوچولو رو دیدم یه پرنسس اسمش لونا بود
لونا در زبان ایتالیایی به معنی ماه است و معمولا به همراه حرف تعریف la استفاده میشود. . la luna
از مراتع عباس آباد و نشتارود شهرستان تنکابن
بمعنی الهه ماه
به معنی ماه . اولین آپولویی که فرستادن کره ماه اسمش لونا بود .
چهره ورخسار
نامی دخترانه است

بپرس