برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
99 1530 100 1
شبکه مترجمین ایران

لس آنجلس

/losAnjeles/

معنی لس آنجلس به فارسی

شهر و بندری است در کشور ایالات متحده آمریکا استان کالیفرنیا ۲/۸۱۶/٠٠٠ سکنه بهره برداری نفت بازرگانی میوه صنایع شیمیایی کشتی و هواپیما سازی و مکانیک . شهر سینمایی هالیوود در نزدیک آنست .

لس آنجلس در دانشنامه اسلامی

سازمان تدفین مسلمانان لُس ْآنجلس (MBOLA) یک سازمان غیر انتفاعی شیعی که توسط شیعیان داوطلب برای خدمت به جامعه مسلمانان لس آنجلس و برای انجام تمام فعالیت های مربوط به مرگ یک مسلمان با توجه به فقه شیعه تاسیس شده است. فعالیت های این سازمان عبارتند از غسل دادن میت، کفن، نماز میت، دفن، تلقین، نماز وحشت و مراسم فاتحه خوانی و یادبود.
MBOLA از ماه آوریل سال ۲۰۰۱م تأسیس شده و مشغول به خدمت است. با توجه به آنچه در وب سایت رسمی این سازمان آمده است، این ایده ابتدا مطرح شد که یک سیستم سازمان یافته و گروهی از داوطلبان که به خوبی آموزش دیده اند، ترتیب تمامی مسایل مربوط به میت را برای خانواده مرحوم، تنها با یک تماس تلفنی انجام دهند.
در پایان سال ۲۰۰۸، MBOLA برای بیش از ۲۵۰ مسلمان مراسم کفن و دفن را انجام داد. در این میان، چند تن از بزرگان تشکل های دیگر شیعی، به اعضای هیات مدیره MBOLA پیشنهاد خرید یک گورستان را دادند که در آن تمام خدمات مربوط به میت مسلمان مانند نماز، آداب و رسوم کفن و دفن و همچنین مجالس پس از دفن نجام شود.
مرکز فرهنگی ایمان (The IMAN Cultural Center) مرکزی شیعی-ایرانی زیر نظر بنیاد ایرانیان مسلمان آمریکای شمالی است که در شهر لس آنجلس در ایالت کالیفرنیا واقع است.
مرکز فرهنگی ایمان یک مرکز غیر سیاسی، غیر انتفاعی و با صبغه بیشتر ایرانی به منظور ایجاد و گسترش همکاری در جامعه ایرانی و مسلمان همراه با مردم از همه نژادها و ادیان است.
در این مرکز کودکان و جوانان آموزش های مقدماتی در مطالعات اسلامی، زبان فارسی، تمدن و سنت دریافت خواهند کرد. معلمان مرکز ایمان به طور مداوم کودکان و جوانان را با زبان فارسی اکه زبان مادری آنان است آشنا میکنند. برنامه های فرهنگی تفریحی، اجتماعی، و مذهبی این مرکز کودکان و جوانان را با هویت ملی، فرهنگی و مذهبی خود آشنا می کند.

لس آنجلس در دانشنامه ویکی پدیا

لس آنجلس
مختصات: ۳۴°۰۳′۰″ شمالی ۱۱۸°۱۵′۰″ غربی / ۳۴٫۰۵۰۰۰°شمالی ۱۱۸٫۲۵۰۰۰°غربی / 34.05000; -118.25000
مرکز گتی، شامل موزه و باغ گتی، یکی از مراکز هنری و فرهنگی معروف جهان
رصدخانه تاریخی گریفیتس
لس آنجلس فیلهارمونیک
استودیوهای فیلم سازی و مراکز فرهنگی در بلوار هالیوود مانند سالن تئاتر کداک که محل اعطای جایزه اسکار است.
موزه های متعدد در مرکز شهر (Downtown) مانند موزه هنرهای مدرن یا موزه گرمی که به صنعت موسیقی آمریکا اختصاص دارد.
کتابخانه عمومی شهرستان لس آنجلس
موزه تاریخ طبیعی لس آنجلس
لُس آنجـِلِس (به انگلیسی: Los Angeles که تلفظ می شود و به اسپانیایی لس آنخلس خوانده می شود) بزرگترین شهر ایالت کالیفرنیای ایالات متحده آمریکا و دومین شهر پرجمعیت ایالات متحده آمریکا پس از نیویورک است. لس آنجلس به صورت خلاصه LA و با لقب شهر فرشتگان یاد می شود. جمعیت لس آنجلس ۳٫۹ میلیون نفر تخمین زده می شود و در مساحتی بالغ بر ۱۲۹۰٫۶ کیلومتر مربع از جنوب کالیفرنیا گسترده شده است. جمعیت کلان شهر لس آنجلس نیز که به لس آنجلس بزرگ مشهور است نزدیک به ۱۸ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر است لس آنجلس در سال ۲۰۱۵ نیز در لیست شهرهای پرجمعیت جهان رتبه هجدهمین شهر پرجمعیت جهان را داراست.
لس آنجلس بزرگترین درصد لاتینوها را در میان همه شهرهای ایالات متحده داراست. در سال ۲۰۱۸ میلادی ۴۵٪ از جمعیت لس آنجلس لاتینو بودند. ۷۸ درصد از لاتینوهای لس آنجلس تباری مکزیکی دارند.
چهارم سپتامبر سالروز استقرار ۴۴ مهاجر اسپانیایی زبان در «دره دود» در جوار یک دهکده سرخ پوستی در جنوب کالیفرنیا در سال ۱۷۸۱ است که نامش را لس آنجلس گذاشتند.
عکس لس آنجلس
لس آنجلس بانوی من است (انگلیسی: L.A. Is My Lady) آلبومی با صدای فرانک سیناترا است که در سال ۱۹۸۴ منتشر شد.
لس آنجلس بدون نقشه (به ا ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

نقل قول های لس آنجلس

لس آنجلس بزرگترین شهر ایالت کالیفرنیای ایالات متحده آمریکا است. به خاطر ستارگان سینما و فیلم سازان هالیوودش شهرت دارد. به عنوان دومین شهر بزرگ ایالات متحده، بیش از ۳٬۸۰۰٬۰۰۰ نفرجمعیت دارد. تقریباً نیمی از جمعیت لس آنجلس را آمریکاییان لاتین تبار تشکیل می دهند. لس آنجلس از غرب به اقیانوس آرام و از شمال به کوه های سن گابریل محدود می شود و دربرگیرندهٔ شرایط اقلیمی گوناگونی است. این شهر که ۱٫۲۰۰ کیلومتر مربع مساحت دارد، تپه ها و دره های بسیاری دارد.
• «من عاشق لس آنجلس ام. هر دو روز خود را بازمی آفریند.» -> بیلی کانلی
• «هر شهری توسعهٔ ویژهٔ خود را داشته است، اما تاریخ لس آنجلس، تاریخ توسعه هاست.» -> کری مک ویلیامز
• «بعد از بیست و چند سال زندگی در این شهر، هنوز این شهر را عمیقاً نفهمیدم، شهر پیچیده ای است، مثل هوایش مرتب درحال تغییر است. شهر مادیات است، شهر غریبه با احساس و عاطفه است، همه مردم درحال عجله هستند، آرام و قرار ندارند، کمتر خانواده ای دور هم جمع می شوند، گاه دوستان، فامیل با فاصله نیم ساعت راه هم یکسال و دو سال همدیگر را نمی بینند، در اینجا مردم باید مرتب سوار بر اتومبیل دررفت و آمد باشند.»
• «... در همه غرق در کار و گرفتاری خود هستند، چهره به چهره به هم لبخند می زنند ولی بیشترشان حتی نزدیک ترین دوستان و فامیل را فراموش می کنند.» شیلا (خواننده) -> شهر فرشته ها

لس آنجلس را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• شهر لس آنجلس مناطق دیدنی   • لس آنجلس رویدادهای نزدیک   • ایرانیان لس آنجلس   • شهر لس آنجلس رویدادهای نزدیک   • آب و هوای لس آنجلس   • پیادهرو شهرت هالیوود   • شهر لس آنجلس کالجها و دانشگاهها   • موزه هنر شهرستان لس آنجلس   • معنی لس آنجلس   • مفهوم لس آنجلس   • تعریف لس آنجلس   • معرفی لس آنجلس   • لس آنجلس چیست   • لس آنجلس یعنی چی   • لس آنجلس یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی لس آنجلس

کلمه : لس آنجلس
اشتباه تایپی : gs Hk[gs
آوا : losAnjeles
نقش : اسم خاص مکان
عکس لس آنجلس : در گوگل

آیا معنی لس آنجلس مناسب بود ؟           ( امتیاز : 99% )