برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1429 100 1

لانتوری

لانتوری در دانشنامه ویکی پدیا

لانتوری
لانتوری فیلمی به نویسندگی، کارگردانی و تهیه کنندگی رضا درمیشیان محصول سال ۱۳۹۴ است. این فیلم در شصت و ششمین جشنواره بین المللی فیلم برلین و سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم ورشو در سال ۲۰۱۶ به نمایش درآمد.
آنونس رسمی لانتوری در Vimeo
لانتوری در سلام سینما
لانتوری در وبگاه سوره سینما
لانتوری در وبگاه سی نت
لانتوری در وبگاه IMDb
لانتوری در فیس بوک
لانتوری داستان اسیدپاشی ای را روایت می کند که توسط پسر جوانی به نام «پاشا» که سر دسته باند تبهکارانه ای به نام لانتوری ست انجام می شود. اعضای لانتوری بر اثر آنچه بواسطه ی بی عدالتی های اجتماع تجربه کرده اند گرد هم آمده اند. لانتوری بن مایه اش افرادی آسیب دیده است که از بطن اجتماع سر بر آورده اند.
این فیلم که سومین فیلم کارنامه هنری رضا درمیشیان است در جشنواره های داخلی و بین المللی متعددی پذیرفته شد و به اکران در آمد و جوایز متعددی را نیز دریافت کرده است. همچنین برای نمایش در بخش سودای سیمرغ سی و چهارمین دوره جشنواره فیلم فجر پذیرفته شد و نامزد جوایز بسیاری شد و سرانجام در بخش بهترین صدا موفق به کسب سیمرغ بلورین شد.
پسر جوانی به نام «پاشا» که سر دسته باندیست تبهکارانه به نام لانتوری عاشق دختر ی به نام مریم می شود. مریم یک روزنامه نگار و کنشگر اجتماعیست. او در جهت کسب رضایت از خانواده هایی فعالیت می کند که در پی از دست دادن نزدیکانشان در پی اجرای حکم قصاص برای مجرمین هستند. مریم بارها پاشا را که به دلیل علاقه بسیار باعث زحمت و مزاحمت او می شود از خود می راند. پاشا، که به صورت بیمارگونه ای به او دل بسته است، پس از تلاش های بسیار در جهت جلب توجه مریم، سرانجام ناامید می شود و از سر خشم فراوان و حس سرخوردگی عصیان می کند. او تصمیم می گیرد به صورت مریم اسید بپاشد. مریم، که پس از این حادثه زیبایی و بینایی خود را از دست داده است، مانند تمام خانواده هایی که روزی با آنها در رابطه با چشم پوشی از قصاص صحبت می کرد، اکنون تنها قصاص می خواهد.
عکس لانتوری


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

نقل قول های لانتوری

لانتوری فیلم ایرانی به کارگردانی، نویسندگی و تهیه کنندگی رضا درمیشیان محصول سال ۱۳۹۴ است.

ارتباط محتوایی با لانتوری

لانتوری را به اشتراک بگذارید

پیشنهاد کاربران

هلیا
اصطلاحاً به آدم پوچ مغزی اطلاق میشود که بسیار پرمدعا است.
یسنا
لانتوری یکی از فحشهای رایج در زندان است. این اصطلاح به افراد تازه کار، کارنابلد و ناکارامدی گفته میشود که بسیار پرمدعا نیز هستند.
سیاوش
شخصی ضعیف البنیه و معمولا بی جا و مکان که از لحاظ ارزش و شخصیت اجتماعی در سطح بسیار پائینی قرار داره ..اما در روابط با آدمها غیر از آنچیزی که هست خودش رو نشون میده ..هم کاسه داغ تر از آش و هم گنده گویی لاف زن.
مجتبی عیوض صحرا
لانتور!
همه معنی هایی که گفتین درستند،فقط ساختار دستوریش اینجوری میشه:
لانتور به اضافه پسوند نسبت(ی)
مازیار
متاسفانه همه اشتباه گفتن.
لانتوری یعنی لاشی ب توان n
درجات لاشیا،
۱-لاشی لانتوری _ لاوانتور-لول‌لاوانتور
( بر گرفته از لغت‌نامه بچهای غرب طهران)
سید ابولقاسم آقامیری
در زمانهای نه چندان دور که تازه چراغهای زنبوری پایه بلند مد شده بود و مردم به علت نداشتن برق برای ورودی جلسات عروسی و یا عزا این نوع چراغهای زنبوری پایه بلند به کار می بردن. این چراغ که معمولا سه عدد توری ویک محافظ شیشه ای داشت که به آن محافظ شیشه ای لامپ میگفتند که خیلی نازک و شکنده بود.چون با تلنگر کوچکی می شکست. از این روی برای تمسخر و شماتد به اشخاصی که خیلی زود مصدم و یا از نزاع شانه خالی میکردند لامپ توری میگفتند. که در زبان محاوری کم کم به لانتوری تبدیل شده.
mondo
درود.موضوع جالبی بود.احسنت

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی لانتوری   • مفهوم لانتوری   • تعریف لانتوری   • معرفی لانتوری   • لانتوری چیست   • لانتوری یعنی چی   • لانتوری یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی لانتوری
کلمه : لانتوری
اشتباه تایپی : ghkj,vd
عکس لانتوری : در گوگل

آیا معنی لانتوری مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )