برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
98 1614 100 1
شبکه مترجمین ایران

لاس وگاس

لاس وگاس در دانشنامه ویکی پدیا

لاس وگاس
لاس وگاس (به انگلیسی: Las Vegas) (که گاهی به اختصار وگاس خوانده می شود) پرجمعیت ترین شهر در ایالت نوادا واقع در ایالات متحده آمریکاست. این شهر به سبب داشتن مشهورترین قمارخانه ها، میخانه ها، روسپی خانه ها و هتل های معروف، یکی از بزرگ ترین مراکز سرگرمی در جهان به شمار می آید.
دانشگاه نوادا در لاس وگاس
استراتوسفر لاس وگاس
لاکسور لاس وگاس
نام این شهر در زبان اسپانیایی به معنی مراتع سبز است اما برخلاف نام آن به دلیل قرار گرفتن در صحرای نوادا آب و هوای خشک و بی آبی دارد.
لاس وگاس در ۱۹۱۱ میلادی به طور رسمی شهر اعلام شد و عنوان بزرگ ترین شهر تأسیس شده در آمریکا در قرن بیستم را دارد. نخستین ساکنان این شهر به سال ۱۸۵۴ مسیحیان فرقهٔ مورمون بودند که پس از سه سال اقامت آنجا را ترک می نمایند. از سال ۱۸۶۰ این منطقه به عنوان پایگاه نظامی ایالات متحده آمریکا بنام فورت بیکر (به انگلیسی: Fort Baker) به شمار می آمد.
در سال ۱۹۰۳ بخش عظیم این سرزمین که به خانمی بیوه به نام هلن استوارات تعلق داشت، به بهای ۵۵٬۰۰۰ دلار به شرکت راه آهن فروخته شد. این شرکت پس از دو سال در سال ۱۹۰۵ کل زمین را به علت کمبود آب و باران به بهای ۲۶۵٬۰۰۰ دلار از طریق حراج به فروش رساند که در نتیجه اولین پایه های ساختمانی و تأسیسات مسکونی توسط خریداران و مالکین زمین های لاس وگاس ریخته شد.
عکس لاس وگاس
لاس وگاس ممکن است به یکی از موارد زیر اشاره داشته باشد:
لاس وگاس شهری در ایالت نوادا در ایالات متحده آمریکا
نوار لاس وگاس یک منطقه شهری در لاس وگاس
لاس وگاس، نیومکزیکو
فرهنگ باستانی لاس وگاس
«لاس وگاس» (انگلیسی: Vegas (film)) یک فیلم است که در سال ۲۰۰۹ منتشر شد.
۲۵ سپتامبر ۲۰۰۹ (۲۰۰۹-09-۲۵)
...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

لاس وگاس در دانشنامه آزاد پارسی

لاس وِگاس (Las Vegas)
نمایی از شهر شهری در جنوب شرقی ایالت نوادا،امریکا، با ۴۷۸هزار نفر جمعیت (۲۰۰۰). کلوپ های شبانه و قمارخانه های آن سالانه میلیون ها نفر را به سوی خود جذب می کند. لاس وگاس در ۱۸۵۵ در ناحیۀ پرورش گله احداث شد؛ با ورود راه آهن در ۱۹۰۵ توسعۀ بیشتری یافت و در ۱۹۱۱ جزو شهرهای بزرگ به ثبت رسید. مورمونهایی که از سالت لیک سیتی رهسپار جنوب غربی شده بودند، لاس وگاس را در ۱۸۵۵ بنا کردند. جمعیت لاس وگاس در دهۀ ۱۹۶۰ تا ۱۹۷۰ بیش از ۱۱۵ درصد افزایش یافت. علت رشد شهر، نزدیکی آن به مراکز جمعیتیِ کالیفرنیای جنوبی و نیز توسعۀ صنعت تهویۀ مطبوع است. لاس وگاس با ۸۵ درصد افزایش جمعیت در دهۀ ۱۹۹۰ تا ۲۰۰۰، همچنان بالاترین رشد جمعیت را در بین شهرهای امریکا دارد. دانشگاه نوادا ـ لاس وگاس (۱۹۵۷)؛ پایگاه هوایی نِلیس؛ سدّ هوور، و ناحیۀ تفریحی ملی دریاچۀ مید در نزدیکی این شهر قرار دارند. هتل بلاجو یک مجموعۀ ۳۰۰میلیون دلاری از آثار نقاشانی چون مونه، گوگن، رنوار، دگا، ون گوگ، پیکاسو و ماتیس را در خود جا داده است.

لاس وگاس را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی لاس وگاس   • مفهوم لاس وگاس   • تعریف لاس وگاس   • معرفی لاس وگاس   • لاس وگاس چیست   • لاس وگاس یعنی چی   • لاس وگاس یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی لاس وگاس

کلمه : لاس وگاس
اشتباه تایپی : ghs ,'hs
عکس لاس وگاس : در گوگل

آیا معنی لاس وگاس مناسب بود ؟           ( امتیاز : 98% )