برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1638 100 1
شبکه مترجمین ایران

لاتین ها

لاتین ها در دانشنامه ویکی پدیا

لاتین ها
لاتین ها (به لاتینی:Latini) نام مردمان ایتالیایی باستانی ای است که در لاتیوم می زیسته اند و در سده نهم یا هشتم پیش از زایش مسیح بدانجا کوچیده بودند. آنها در دولت شهرهای مستقلی می زیستند و زبان، نزدیکی خویشاوندی و باورهای دینی یکسانی با هم داشتند. آنها لاتینوس-پدر همسر آینیاس- را نیای خود می دانستند. لاتینوس همانند ژوپیتر در جشنواره سالیانه از سوی همه لاتینها-از جمله رومیان- پرستیده می شد. شهرهای آنان قانونهای یکسانی برای بازرگانی و آمدوشد میان یکدگر داشتند.
نویسندگان ویکی پدیای انگلیسی؛‎http://en.wikipedia.org/wiki/Latins,Latins‏،(نسخه ۱۵ دسامبر ۲۰۰۶)
جاه طلبی های کشورگشایانه رومیها دیگر لاتینها را به سرزمین روم پیوند داد و اینچنین لاتینها در ۳۴۱ (پیش از میلاد) به هم پیوسته گردیدند؛ ولی پیروزی پایانی برای رومیان در ۳۳۸ (پیش از میلاد) در کنار رم رخ داد. اینچنین لاتینها یا شهروند روم شدند یا به جرگه همپیمانان روم پیوستند.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

لاتین ها در دانشنامه آزاد پارسی

لاتین ها (Latins)
اهالی لاتیوم (لاتسیو)، به ویژه دشت پهناور آن، در دوران باستان. ابتدا در سکونتگاه های متعدد و کوچکی مستقر بودند. به تدریج ازدیاد و وسعت یافتند و این سکونتگاه ها طی پیمان های دینی به یکدیگر پیوستند و متعاقباً قدرت سیاسی درخور توجهی یافتند. ابتدا رم بود که در بین شهرهای لاتیوم به موقعیتی غالب رسید و در ۳۳۸پ م تفوقی قطعی یافت. پس از آن ممالک کوچک تر در رم جذب و ممالک بزرگ تر با آن هم پیمان شدند. لاتین ها که به لحاظ اجتماعی و سیاسی ظاهراً با سایرین برابر تلقی می شدند پایگاه خاصی برای خود در رم فراهم آوردند و با وجود سرکشی هایی که در اواخر قرن ۲پ م از ایشان سر زد عموماً به رم وفادار ماندند. در ۹۰پ م در دوران جنگ اجتماعی در شمار شهروندان رومی درآمدند. زبان آن ها را لاتینی یا لاتین می گویند.

لاتین ها را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی لاتین ها   • مفهوم لاتین ها   • تعریف لاتین ها   • معرفی لاتین ها   • لاتین ها چیست   • لاتین ها یعنی چی   • لاتین ها یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی لاتین ها

کلمه : لاتین ها
اشتباه تایپی : ghjdk ih
عکس لاتین ها : در گوگل

آیا معنی لاتین ها مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )