برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
99 1358 100 1

لاته

لاته در دانشنامه ویکی پدیا

لاته
لاته ممکن است به یکی از موارد زیر اشاره داشته باشد:
کافه لاته
لاته (رودسر)
لاته (لنگرود)
لاته ، روستایی از توابع بخش کلاچای شهرستان رودسر در استان گیلان ایران است.
این روستا در دهستان بی بالان قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۸۹ نفر (۲۸خانوار) بوده است.
لاته ، روستایی از توابع بخش اتاقور شهرستان لنگرود در استان گیلان ایران است.
این روستا در دهستان لات لیل قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۱۰۰ نفر (۲۴خانوار) بوده است.
لاته فربیک (به انگلیسی: Lotte Verbeek) (زاده ۲۴ ژوئن ۱۹۸۲) یک هنرپیشه، رقصنده و مدل هلندی است. او را بیشتر برای ایفای نقش شخصیت گایلیس دانکن در مجموعه تلویزیونی شبکه استارز با عنوان غریبه، و همچنین فیلم هایی نظیر بخت پریشان و آخرین شکارچی جادوگر اشاره کرد.
لاته ماکیاتو (به ایتالیایی: Latte macchiato) نام نوعی نوشیدنی قهوهٔ ایتالیایی است که از شیر جوشیده شده کف کرده و مقدار کمی قهوهٔ پررنگ (اسپرسو) تهیه می شود.
کافه ماکیاتو
در زبان ایتالیایی لاته (Latte) به معنای شیر و ماکیاتو (Macchiato) به معنای خال خال، نقش دار یا لکه دار شده است و لاته ماکیاتو، معنای شیر نقش دار یا لکه دار شده را می دهد. برای تهیهٔ این نوشیدنی در حدود ۲۴۰ میلی لیتر شیر داغ کف کرده را درون فنجان یا لیوان ریخته و روی آن را با مقدار کمی اسپرسو (در حدود ۴۵ میلی لیتر) «لکه دار» می کنند. اسپرسو از لایهٔ کف مانند روی شیر عبور کرده و با حرکت به سمت پایین به سطح مایع آن می رسد و نوشیدنی ای سه لایه و سه رنگ (سفید-قهوه ای-سفید) را ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

لاته را به اشتراک بگذارید

پیشنهاد کاربران

آریا بهداروند
کلاه لاته::کلاه دوگوش لری
این کلاه برای استفاده چوپانان و نگهبان های قوم آریایی استفاده می شد و هنوز نقوش این کلاه ها بر آثار باستانی وجود دارد:این کلاه با نام کلاه لا ته ی لر معروف است و در قوم لر بختیاری و لر لک استفاده می شد
معنی لاته::در موقع سرما دو گوشه ی کلاه را روی گوش می گذاشتند تا سرما نخورند
کلمه لری بختیاری *لاته کته کردوم::سرماخوردم

امروزه ایل لر بویراحمد و ایل لر ممسنی و ایل لر لک استفاده می‌کنند
مهر داد قربانی
لاته نوعی نوشیدنی قهوه‌ میباشد که از ترکیب اسپرسو با شیر بخار داده شده بدست می آید. لاته لغتی ایتالیایی به معنای شیر می‌باشد .
ناصرحقیقی زاده
سینه پهلو

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی لاته   • مفهوم لاته   • تعریف لاته   • معرفی لاته   • لاته چیست   • لاته یعنی چی   • لاته یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی لاته
کلمه : لاته
اشتباه تایپی : ghji
عکس لاته : در گوگل

آیا معنی لاته مناسب بود ؟           ( امتیاز : 99% )