برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
99 1628 100 1
شبکه مترجمین ایران

قرائت های دینی

قرائت های دینی در دانشنامه ویکی پدیا

قرائت های دینی
قرائت های دینی نام کتابی است از سید عطاءالله مهاجرانی که در سال ۱۳۸۰ توسط انتشارات اطلاعات، مشتمل بر ۲۱۸ صفحه منتشر شده است.
سایت شخصی سید عطاءالله مهاجرانی و جمیله کدیور
نویسندهٔ کتاب قرائت های دینی، در این کتاب، از منظری دورن دینی سعی کرده به نقد نظراتی بپردازد که از سوی عالمان با نام و نشان از تریبون های رسمی کشور تحت عناوینی بدین مضمون عنوان می شود: طرح قرائت های مختلف از دین وسوسهٔ شیطانی ست، طرح قرائت های مختلف از دین سیاست آمریکایی است، یا طرح قرائت های مختلف دینی در جهت یا به منظور آسیب رساندن به ارکان نظام و انقلاب مطرح می شود.
به اعتقاد نویسنده کسانی که تاکنون به رد امکان وجود قرائت های مختلف دینی پرداخته اند، کمتر در قلمرو مبانی و مفاهیم بحث ورود داشته اند. مثل ارباب کلیسا در قرون وسطی به نیت خوانی پرداخته، و از زبان طرد و لعن و تکفیر سود جسته اند... با حسرت بسیار بیش از یک هزاره است که در بر همین پاشنه می گردد و برخی از آنانی که خود را شاگردان امام صادق (ع) و پیرو مکتب وی می دانند و می خوانند، واژگان و رفتاری دارند که به تعبیر ابن ابی العو جاء دهری، که از مفضل انتقاد کرد و حکایت همچنان باقی ست، گمان می کنند با طرد و هتک و منع می توان جلو موج اندیشه و نظریه را گرفت؛ و به تعبیر قرآن مجید، و هم یحسبون انهم یحسنون صنعا.
نویسندهٔ کتاب پس از سخن نخست، در چند محور به موضوعات زیر پرداخته است: قرائت های دینی، شیوهٔ مواجهه با متن، حقیقت متن، کدام قرائت؟، و عصری بودن برخی آیات.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

قرائت های دینی را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی قرائت های دینی   • مفهوم قرائت های دینی   • تعریف قرائت های دینی   • معرفی قرائت های دینی   • قرائت های دینی چیست   • قرائت های دینی یعنی چی   • قرائت های دینی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی قرائت های دینی

کلمه : قرائت های دینی
اشتباه تایپی : rvhmj ihd ndkd
عکس قرائت های دینی : در گوگل

آیا معنی قرائت های دینی مناسب بود ؟           ( امتیاز : 99% )