برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1634 100 1
شبکه مترجمین ایران

قانون مهاجرت

قانون مهاجرت در دانشنامه ویکی پدیا

قانون مهاجرت
قانون مهاجرت (انگلیسی: Immigration law) به قوانین ملی، ضوابط، مقررات، پیشینه و رویه قضایی مربوط به کنترل مهاجرت در داخل کشور یا به نفی بلد اشاره دارد. به صراحت، از سایر مسائل ازجمله اعطای تابعیت یا شهروندی متمایز است، گر چه اغلب باهم تداخل دارند. با اینحال قوانین مهاجرت در سراسر جهان با هم فرق می کنند و تابع جامعه و شرایط سیاسی زمان هستند.
میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی
قانون بین الملل
پذیرش مهاجران دامنه گسترده ای از طیف های عمیقاً ملی گرایی تا انزواطلبی را دربر می گیرد. کشورها اغلب قوانینی را وضع می کنند تا حقوق هر دو طیف چه آنهایی که وارد یا خارج می شوند و چه کسانی که شهروند مهاجر هستند مانند مدت اقامتشان را تنظیم کرده و آزادی حرکت و آزادی مشارکت در بازرگانی یا با دولت را تضمین می کنند.
قوانین ملی مربوط به مهاجرت و کسب تابعیت کشورهای عضو سازمان ملل زیر چتر و اختیار قانون بین الملل و میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی تحت نظارت سازمان ملل متحد قرار دارد که روی ورود مهاجرین و شهروندی ایشان کنترل اعمال می کند.
برای کنترل مهاجران، بسیاری از کشورها ضوابط و مقررات مهاجران در ورودی را وضع می کنند. برخی از ورودی های عام مشترک در همه کشورها عبارتند از نقاط ورودی در فرودگاه ها و جاده های نزدیک خطوط مرزی. در اداره گمرک پاسپورت یا برگه مسافرتی بررسی می شود. برخی اسناد مورد نیاز شامل پاسپورت، یک سند تأیید بین المللی واکسیناسیون همراه با بلیط سفر آتی می باشد. برخی اوقات مسافران مجبور می شوند مقدار پولی را که حمل می کنند را اعلام یا ثبت کنند.
قانون مهاجرت آمریکا (انگلیسی: Immigration Act of 1990) در تاریخ ۲۹ نوامبر ۱۹۹۰ پس از امضای فرمان اجرایی جرج دبلیو بوش به قانون اجرایی تبدیل شد.
پیشنهاد شده در سنا به عنوان لایحه ایالات متحده توسط تد کندی (حزب دموکرات–ماساچوست) در ۷ فوریه ۱۹۸۹
رسیدگی توسط کمیته کمیته قضایی سنای کنگره ایالات متحده آمریکا
مصوب سنا در ۱۳ ژوئیه ۱۹۸۹ (۸۱–۱۷)
مصوب مجلس در ۳ اکتبر ۱۹۹۰ (تأیید به اتفاق آرا در محلالگو:لایحه ایالات م ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

قانون مهاجرت را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی قانون مهاجرت   • مفهوم قانون مهاجرت   • تعریف قانون مهاجرت   • معرفی قانون مهاجرت   • قانون مهاجرت چیست   • قانون مهاجرت یعنی چی   • قانون مهاجرت یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی قانون مهاجرت

کلمه : قانون مهاجرت
اشتباه تایپی : rhk,k lih[vj
عکس قانون مهاجرت : در گوگل

آیا معنی قانون مهاجرت مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )