برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1607 100 1
حقوق و دستمزد

قانون بین المللی حقوق بشر

قانون بین المللی حقوق بشر در دانشنامه ویکی پدیا

قانون بین المللی حقوق بشر
قانون بین المللی حقوق بشر (انگلیسی: International human rights law) یا (IHRL) بخشی از قانون بین الملل است که برای ارتقای حقوق بشر در زمینه های اجتماعی، منطقه ای و داخلی وضع شده است. به طور عمده به لحاظ حقوق بین الملل، قانون بین المللی حقوق بشر، حاصل معاهده هاو توافقنامه هایی است که بین دولت های مستقل انجام شده و قصد دارند روی سایر دولتهایی که با هم به توافق رسیده اند اثر گذاری قانونی داشته باشند.
اصول حقوق بین المللی یا حقوق پیمانی که منبع شان پیمانهای بین المللی است،
قانون عرفی بین المللی،
اصول عمومی حقوق، درجه پایین قانون های نرم که از نظر قانونی به مرحله لازم الاجرا نرسیده باشد. همه این اصول و قوانین برای محدود کردن رفتار یک حکومت درحوزه اختیارات قانونی اش با ارزیابی آن نسبت به حقوق بشر به وجود آمده.
به لحاظ قانونی حقوق بین المللی عرفی و سایر اسناد بین المللی حقوق بشر هرچند از نظر قانونی نیازی به اجرای آن نیست، اما نیازبه کمک، اجرا، فهم و ارتقای قانون بین المللی حقوق بشر هست و به عنوان منبعی تأثیرگذار در معاهدات سیاسی شناخته می شود.
قانون بین المللی حقوق بشر برای حفظ حقوق بشر و حفظ کرامت ذاتی انسان وضع شده است، اصولی را که بیان می کند از دو ماده اصلی تشکیل یافته است.
اما عده ای از محققان تکثرگرایی سیاسی حقوق بین المللی، حقوق بشر انسان دوستانه را بخشی از قانون حقوق بشر نمی دانند. مواردی را که این قانون شامل می شود عبارت است از:


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی قانون بین المللی حقوق بشر   • مفهوم قانون بین المللی حقوق بشر   • تعریف قانون بین المللی حقوق بشر   • معرفی قانون بین المللی حقوق بشر   • قانون بین المللی حقوق بشر چیست   • قانون بین المللی حقوق بشر یعنی چی   • قانون بین المللی حقوق بشر یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی قانون بین المللی حقوق بشر

کلمه : قانون بین المللی حقوق بشر
اشتباه تایپی : rhk,k fdk hglggd pr,r fav
عکس قانون بین المللی حقوق بشر : در گوگل

آیا معنی قانون بین المللی حقوق بشر مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )