برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1668 100 1
شبکه مترجمین ایران

قاسم سلیمانی

معنی قاسم سلیمانی در لغت نامه دهخدا

قاسم سلیمانی. [ س ِ م ِ س ُ ل َ ] (اِخ ) رجوع به قاسم قادری شود.

معنی قاسم سلیمانی به فارسی

قاسم سلیمانی
رجوع به قاسم قادری شود

قاسم سلیمانی در دانشنامه اسلامی

قاسم سلیمانی
قاسم سلیمانی (زاده ۱۳۳۵ش) فرمانده سپاه قدس است. او در دوران جنگ ایران و عراق فرمانده لشکر ۴۱ ثارالله و از فرماندهان عملیات های والفجر هشت، کربلای چهار و کربلای پنج بود.
قاسم سلیمانی در سال ۱۳۷۹ش از سوی آیت الله خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران، به فرماندهی سپاه قدس منصوب شد. پس از ظهور داعش در عراق و سوریه، سلیمانی به عنوان فرمانده سپاه قدس با حضور در این مناطق و سازماندهی نیروهای مردمی، به مبارزه با این گروه پرداخت.
وی در سال ۱۳۸۹ش، موفق به أخذ درجه سرلشکری شده است.
قاسم سلیمانی
قاسم سلیمانی در سال ۱۳۳۵ در روستای کوهستانی و دورافتاده قنات ملک در استان کرمان به دنیا آمد.
وی در 12 سالگی، پس از پایان تحصیـلات دوره ابتدایی، زادگاه خود را ترک کرد و مشغول به کار بنایی در کرمان شد.
چندی بعد به عنوان پیمانکار در سازمان آب مشغول به کار شد و در همان سال ها نیز فعالیت های انقلابی خود را آغاز کرد.
وی پس از پیروزی انقلاب، به عضویت مجموعه «سپاه افتخاری» که به وسیله پدر شهید قاضی تاسیس شده بود، درآمد.
با شروع جنگ تحمیلی، وی راهی جبهه و کمی بعد، فرمانده بسیجی های هم ولایتی اش شد و سپس لشکری از همین بسیجی ها تشکیل داد و به لشکر ۴۱ ثارالله شهرت یافت.
وی در طول دوران دفاع مقدس، با لشکر تحت امر خود در عملیات های زیادی از جمله، والفجر 8، کربلای 4، کربلای 5 و تک شلمچه حضور موثر داشت.
با پایان جنگ، لشکر 41 ثارالله به فرماندهی سردار سلیمانی به کرمان بازگشت و درگیر جنگ با اشراری شد که از مرزهای شرقی کشور هدایت می شدند.
وی در سال ۱۳۷6، از سوی حضرت آیت الله خامنه ای، فرماندهی کل قوا، به تهران فراخوانده و مسوولیت سپاه قدس به او سپرده شد.

قاسم سلیمانی در دانشنامه ویکی پدیا

قاسم سلیمانی
عکس قاسم سلیمانی
قاسم سلیمانی (انگلیسی: Kacem Slimani؛ ۱ ژوئیه ۱۹۴۸ – ۱۹۹۷ (۴۸-۴۹ ساله)) بازیکن سابق فوتبال اهل مراکش است.
تعداد بازی ها و گل ها فقط مربوط به بازی های لیگ داخلی است.
وی عضو تیم ملی فوتبال مراکش در جام جهانی فوتبال ۱۹۷۰ بوده است.
قاسم سلیمانی دشتکی (زاده ۱۳۳۴، دشتک)، فعال سیاسی کارگزاران سازندگی، از طرفداران علی اکبر هاشمی رفسنجانی و استاندار استان چهارمحال و بختیاری در دولت یازدهم بود. وی تحصیلکرده کارشناسی روانشناسیِ دانشگاه اصفهان است. وی در ۲ مهر ۱۳۹۶ توسط هیئت دولت به عنوان استاندار ایلام منصوب و معرفی گردید.
سامیه علایی، بخشدار مرکزی شهرستان بروجن در ۲۸ خرداد ۱۳۹۳
پریسا مالکی، بخشدار مرکزی شهرستان فارسان در ۱۵ تیر ۱۳۹۳
وی بیست ویکمین استاندار چهارمحال و بختیاری و سومین استاندار بومی این استان به شمار می رود. قاسم سلیمانی دشتکی پس از علی مبینی دهکردی و رجبعلی صادقی سفیددشتی، به عنوان سومین استاندار بومی در چهارمحال و بختیاری است.
قاسم سلیمانی، فعالیت خود را از سال ۱۳۵۷ در آموزش و پرورش استان چهارمحال و بختیاری آغاز کرد. وی ابتدا دبیر و مدیر دبیرستان های اردل و شهرکرد بود. وی در مناصب اجرایی و مدیریتی مختلف ازجمله؛ رئیس گروه آموزشی روانشناسی استان چهارمحال و بختیای، مدیرکل تعاون استان چهارمحال و بختیاری (از ۱۳۷۶ تا ۱۳۷۹)، مدیرکل تعاون استان اصفهان (از ۱۳۷۹ تا ۱۳۸۲)، مدیرکل کار و امور اجتماعی استان اصفهان (از ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۳) و معاون برنامه ریزی، اداری و مالی استانداری خراسان جنوبی در کارنامه خود دارد.
انتصاب بخشدار زن در استان چهارمحال و بختیاری برای اولین بار بعد از انقلاب، در زمان استانداری سلیمانی انجام شد. بخشداران زن در زمان استانداری وی عبارتن از:
...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

قاسم سلیمانی در دانشنامه آزاد پارسی

(۲۰ اسفند ۱۳۳۵، کرمان) نظامی و سرلشکر ایرانی. از سال 1376 فرمانده ی نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است. بعد از انقلاب ایران به سپاه پیوست و پس از چندی به فرماندهی لشکر 41 ثارالله کرمان رسید. در دوران دفاع هشت ساله، سلیمانی چندین گردان از سپاهیان را آموزش داد و به همراه آنان به جبهه رفت. او در بسیاری از نبردهای سرنوشت ساز نیروهای ایران با ارتش عراق شرکت داشت و پس از اتمام جنگ، به مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر در مرزهای شرقی ایران مشغول شد.
مصادف با اوج گیری طالبان، قاسم سلیمانی در سال 1376 به فرماندهی نیروی قدس رسید. تجارب ارزشمند در زمینه ی مبارزه با قاچاق و آشنایی با جغرافیای مناطق مرکزی و شرقی ایران و همین طور همسایگان شرقی کشور، وی را به گزینه ای مناسب برای تصدی این پست تبدیل کرده بود. عملکرد درخشان سلیمانی، او را به نقطه ی اتکا و اطمینان ایران در مواجهه با بحران های منطقه ای تبدیل کرد. در سال های اخیر، قاسم سلیمانی نقش غیرقابل انکاری در موفقیت ایران در مبارزه با نیروهای داعش در عراق و سوریه و سازمان دهی مدافعان حرم داشته است.
سلیمانی معمولاً از حضور در انظار عمومی خودداری می کند. همچنین، به بیان مواضع سیاسی از تریبون های عمومی چندان متمایل نیست. با این حال، به اظهارات ضد ایرانی دونالد_ترامپ واکنش نشان داده است و ضمن هشدار به دولت آمریکا، بر توانایی ایران برای دفاع از مرزهای خود تأکید داشته است.

نقل قول های قاسم سلیمانی

قاسم سلیمانی (۱۹۵۷ م) فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران.

قاسم سلیمانی را به اشتراک بگذارید

پیشنهاد کاربران

علیرضا صمیمی
اسطورره،ملی گرا،ایثارگر
عباس سلیمانی
فرستاده خدا😢پاک.مهربان.دلسوزمردمش.
غرور وعزت وطنش(علمدار)
😢چی بگم😢نمیشه توصیفش کرد.
پیمان
قاسم سلیمانی شجاع ترین وباهوش ترین فرمانده
دنیااسطوره ای که دیگرتکرارنمیشودونخواهدشد
قاسم امیدی
آقا بود به خدا . سرور ما بود به خدا.
راهت ادامه داره حاجی
Behshad
یک تروریست ، یک شیطان
ج
شهید حاج قاسم مثل پدر همه ی ما چند سال مجاهدت بی منتانه انجام داد . او مانند پدرم ، راهنمای راهم است .
همانگونه که او برای امنیعت شخصی چون بنده ی حقیر اصرار به خدمت داشت ، من نیز به داشتن پدری چون او افتخار میکنم . ای دلیر مرد شکست ناپذیر ، تا قیامت فراموشت نخواهم کرد .
سمانه
عامل جنگ و خونریزی و خشونت که تاریخ و آیندگان از او به بدی یاد خواهند کرد.
muhammad
یک انسان به تمام معنا! شجاع. نترس. دلیر. سربلند. مطیع حق . بی منت تلاش کرد و رستگار شد هم در این دنیا هم در آن دنیا! کسی که تا جان در بدن داشت برای امنیت و ناموس و وطن و باغیرت جنگید و حتی لحظه ای هم بیکار ننشست و فداکاری کرد! اگر امثال سلیمانی ها نبودند قطعا الان داعش پا روی گلویمان نهاده بود و کسانیکه به او (حاج قاسم) میگن "تروریست" باید به داعش میگفتند "خان دایی :)" و امنیت الان ایران و حتی منطقه و حتی کل دنیا مدیون زحمات این دلیر مرد و یارانش هست و خواهد بود! هه:) التماس تفکر و شعور...
رضا عیسی‌زاده
سلام و درود خدای بزگوار بر محمد و آل پاکش.
خدای منان روح این سرادر ایثارگر که جان و مال خود را در راه وطن فدا کرد شاد بنماید و ایشان را در بهشت خود جاودان کند(إن شاء الله).
ایشان در دی‌ماه سال ۱۳۹۸ به‌درست دشمنان توطئه‌گر که چشم دیدن ترقی ایرانیان عزیز را نداشتند به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.
ایشان جان خود را در راه وطن فدا کردند، و به‌قول شاعر پارسی‌گو:
به پاس هر وجب خاکی از این ملک
چه بسیار است، آن سرها که رفته
ز مستی بر سر هر قطعــــــه زین خاک
خدا داند چه افســـــرها که رفتـــــــــه

روحشان قرین رحمت الهی.
قاسم امیدی
حاج قاسم سلیمانی یک افتخار است برای ما حاج قاسم سلیمانی مثل پدرم هست پدری به تمام معنا مهربان.
نمیدونم چرا از وقتی بابای مهربونم رفته دنیا اینقدر تلخ شده دیگه نمیشه نفس کشید. بشکند دست هر چی آمریکا و اسرائیل که این اسطوره ایرانی را به شهادت رساندند چشم دیدن حاجی رو نداشتند میدونستند اگر حاج قاسم زنده بماند حتما حتما حتما قدس را فتح خواهد کرد ، هنوز که هنوز هم هست از او میترسند به همین دلیل دست به این جنایت زدند . روزی هزار و یکبار دستتان بشکند. مرگ بر آمریکا . مرگ بر اسرائیل.

جانم فدای رهبر ، جانم فدای حاج قاسم سلیمانی
زهرا
مرد میدان
امید
حاج قاسم سلیمانی بهترین چهره با نقاب بین المللی مقاومت بود و آمریکا وُ اسرائیل از چهره ایشون ترسیده بودند و در حال می ترسند امیدواریم از او انتقام سخت خواهیم گرفت همچنین امیدواریم یک جایی شیطان دهن ترامپ رو مورد عنایت قرار دهد

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• شهادت قاسم سلیمانی   • نامه سردار سلیمانی به اوباما   • بیوگرافی قاسم سلیمانی   • سردار قاسم سلیمانی کشته شد   • زخمی شدن قاسم سلیمانی   • سردار قاسم سلیمانی و داعش   • عکس قاسم سلیمانی   • معنی قاسم سلیمانی   • مفهوم قاسم سلیمانی   • تعریف قاسم سلیمانی   • معرفی قاسم سلیمانی   • قاسم سلیمانی چیست   • قاسم سلیمانی یعنی چی   • قاسم سلیمانی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی قاسم سلیمانی

کلمه : قاسم سلیمانی
اشتباه تایپی : rhsl sgdlhkd
عکس قاسم سلیمانی : در گوگل

آیا معنی قاسم سلیمانی مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )