برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
98 1456 100 1

فرزانه اسعدی

فرزانه اسعدی در دانشنامه ویکی پدیا

فرزانه اسعدی
فاطمه مشهور به فرزانه اسعدی متولد سال ۱۳۴۲ در مشهد، مجسمه ساز و پیکرتراش ایرانی است. اسعدی هنرمند فارغ التحصیل کارشناسی در رشته گرافیک است که به دلیل فعالیت های تخصصی موفق به کسب دکترای افتخاری از مرکز هنرهای تجسمی و وزارت فرهنگ و ارشاد ایران شده است. همچنین در لبنان لقب قوی ترین زن را از آن خود کرد. وی از اعضای هیئت مؤسس و هیئت مدیره انجمن مجسمه سازان ایران است که بسیاری از آثارش در میدان های شهر و تماشاگاه ها نصب شده اند. از او مجسمه ای در بیروت برپاست. تا به حال، پیشنهادهایی از کشورهای مختلف از جمله فرانسه برای همکاری های هنری دریافت کرده است.
نگارخانه صدر - تهران(۱۳۷۲) - نمایشگاه بین المللی تخصصی و صادراتی - تهران (۱۳۷۳)
ایالت تگزاس - آمریکا (۱۹۹۴)
سه سالانه حجم - موزه هنرهای معاصر تهران (۱۳۷۴)
تالار مولوی - دانشگاه تهران (۱۳۷۵)
سفالگران معاصر - موزه هنرهای معاصر تهران (۱۳۷۵)
زنان ملی جهان - تهران (۱۳۷۵)
تالار محراب - تهران (۱۳۷۵)
زنان ملی جهان در حاشیه با اجلاس سران - تهران (۱۳۷۶)
نگارخانه «خانه آفتاب»-تهران (۱۳۷۶)
نمایشگاهی جنبی مجمع جهانی شهریار - تهران (۱۳۷۶)
همچنین در نمایشگاه هنرهای تجسمی هنرمندان ایرانی در هفته فرهنگی ایران در اوکراین تیز آثار حجمی فرزانه اسعدی به نمایش گذاشته شد. او از همکاران گروه هنری دنا در برگزاری نماشگاه های داخلی و خارجی نیز هست.
اسعدی تحصیلاتش را تا دورهٔ متوسطه در مدارس مشهد گذرانده و از آن پس در دانشکدهٔ هنرهای زیبای دانشگاه تهران در رشته گرافیک و تصویرسازی ادامه تحصیل داد. او از سال ۱۳۶۰ پیگرانه به نقاشی و تصویرسازی پرداخت و از سال ۱۳۶۸ به حجم سازی روی آورد و به جای قلم مویین قلم آهنین به دست می گیرفت.
سال ۱۳۶۹ فعالیتش را با نمایشگاه گروهی دست اندرکاران حجم آغاز کرد. سال ۱۳۷۲ اولین نمایشگاه انفرادی اش را عرضه کرد و آخرین نمایشگاه انفرادی اش در ایران نیز در سال ۱۳۷۹ بوده است. همچنین از سال ۱۳۷۹ تا سال ۱۳۹۰، در نمایشگاههای متعددی در خارج از کشور حضور فعال داشته که مهمترین انها در کشورهای فرانسه، اوکراین، ژاپن و یونان بوده است. پیکر حضرت مریم از سنگ سیاه یکدست یکی از کارهای او است.
در سایت پایگاه اطلاع رسانی حوزه از حجاب او در هنگام حج ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

نقل قول های فرزانه اسعدی

فرزانه اسعدی (۱۹۶۴، مشهد) پیکره ساز ایرانی است.
• «مجسمه سازی با سنگ به دلیل برگشت ناپذیر بودن هر حرکت، هنری به غایت دشوار است و ظرافت ها و دقت های خاصی را طلب می کند.»
• «سنگ جسمی سخت و سرد است و از یک جسم سرد یک حجم گرم و قابل تأمل خلق کردن، کاری دشوار است.»
• «دنیا باید بداند که پس از انقلاب، زنان ایرانی در هر زمینه ای به پیشرفت دست یافتند… زن ایرانی می تواند هنر، توانایی ها و هویتش را هر کجای دنیا ثابت کند.»
• «باید ریشه یابی کرد که چرا بیش تر کسانی که به ایران سفر می کنند، در برنامه سفرشان بازدید از اصفهان، شیراز، پاسارگاد و تخت جمشید را دارند و به جزیره ای چون کیش که در خلیج فارس قرار گرفته نمی روند و بیشتر گردشگران خارجی این جزیره را حاشیه نشینان خلیج آن هم برای امر تمدید ویزا تشکیل می دهند، فکر می کنم علت اصلی آن این است که فکر می کنند در آن جا چیزی برای عرضه به گردشگران وجود ندارد.» روزنامه سرمایهُ شماره ۳۵۸ ۶/۱۰/۸۵، صفحه ۱۳ (گردشگری)
• «متأسفانه مسوولان امر تاکنون سعی نکردند که از جزیره کیش برای توسعه گردشگری استفاده کنند، چرا که هنوز گردشگران داخلی هم تنها برای خرید کالایی که آن هم از تهران و داخل کشور به آن جا می رود، به کیش سفر می کنند. از طرفی در جنوبی ترین نقطه کشور که جاذبه ای چون «جنگل حرا» را دارد و انتظار می رود که در آن جا نخل های طبیعی ببینیم، آن را با نخل های مصنوعی و لامپ های نئونی آذین بندی کرده اند، غافل از آن که گردشگر به دنبال جاذبه واقعی، هنری و طبیعی است.» روزنامه سرمایهُ شماره ۳۵۸ ۶/۱۰/۸۵، صفحه ۱۳ (گردشگری)
• «از کیش که بگذریم و به پایتخت کشورمان یعنی تهران نگاهی بیندازیم، می بینیم، گردشگر از لحظه ای که وارد فرودگاه مهرآباد می شود غیر از نماد میدان آزادی، ساختمان های بلند و کوتاهی را می بیند که هر کدام یک ساز می زنند و در بزرگراه هایمان چون بزرگراه مدرس مجسمه های علفی را به عنوان نمادهای شهری می بیند و درختچه های نئونی، این در حالی است که دایم می گوییم از نظر طبیعت جزو پنج کشور اول دنیا هستیم، پس چرا با این رتبه، برای تزیین شهرمان از لامپ نئون و پلاستیک استفاده می شود در کجا می خواهیم این طبیعت را به نمایش بگذاریم.» روزنامه سرمایهُ شماره ۳۵۸ ۶/۱۰/۸۵، صفحه ۱۳ (گردشگری)
• «نقاشی هایی که ...

ارتباط محتوایی با فرزانه اسعدی

فرزانه اسعدی را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی فرزانه اسعدی   • مفهوم فرزانه اسعدی   • تعریف فرزانه اسعدی   • معرفی فرزانه اسعدی   • فرزانه اسعدی چیست   • فرزانه اسعدی یعنی چی   • فرزانه اسعدی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی فرزانه اسعدی
کلمه : فرزانه اسعدی
اشتباه تایپی : tvchki hsund
عکس فرزانه اسعدی : در گوگل

آیا معنی فرزانه اسعدی مناسب بود ؟           ( امتیاز : 98% )
شبکه مترجمین ایران