برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1384 100 1

فاکس قرن بیستم

فاکس قرن بیستم در دانشنامه ویکی پدیا

فاکس قرن بیستم
فاکس قرن بیستم (به انگلیسی: 20th Century Fox) نام یکی از استودیوی های فیلم سازی بزرگ آمریکاست که در سال ۱۹۳۵ تأسیس شده و در منطقهٔ «سنچری سیتی» لس آنجلس در ایالت کالیفرنیای آمریکا قرار دارد. این استودیو در ۲۷ ژوئیه ۲۰۱۸ توسط استودیو فیلمسازی والت دیزنی خریداری شد و به عنوان یکی از زیر مجموعه های این استودیو به کار خود ادامه می دهد.
از سری فیلم های مشهور این کمپانی می توان به عصر یخبندان، جان سخت ، طالع نحس و مردان ایکس نام برد. از فیلم های تک و مشهور این کمپانی هم برای چند نمونه می توان به آقا و خانم اسمیت، آواتار(برای این فیلم چهار دنباله در نظر گرفته شده) یا انجمن نجیب زادگان عجیب اشاره کرد. سریال های مشهور این شبکه هم شامل انیمیشن سیمپسون ها، مرد خانواده (پدر فداکار) یا سریال فرار از زندان هستند.
فاکس قرن بیستم یکی از اعضای انجمن سینمایی آمریکا است.
این کمپانی در تاریخ ۲۷ ژوئیه ۲۰۱۸ توسط شرکت والت دیزنی به قیمت ۷۱٫۳ میلیارد دلار خریداری شد.
عکس فاکس قرن بیستم
انیمیشن فاکس قرن بیستم (انگلیسی: 20th Century Fox Animation) زیرمجموعه شرکت فاکس قرن بیستم که محصولات پویانمایی این کمپانی را تولید می کند.
تلویزیون فاکس قرن بیستم
تلویزیون فاکس قرن بیستم (انگلیسی: 20th Century Fox Television) یا به اختصار «TCFTV»، بخشِ تولیدات تلویزیونیِ استودیوی فاکس قرن بیستم و از شرکت های تابعه کمپانی فاکس قرن ۲۱ است.
فاکس قرن بیستم


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

فاکس قرن بیستم در دانشنامه آزاد پارسی

فاکْس قرن بیستم (Twentieth Century Fox)
فاکْس قرن بیستم
شرکت فیلم سازی امریکایی که در ۱۹۳۵ از ادغام دو شرکت «فاکس» و «قرن بیستم» تأسیس شد. رئیس این شرکت جوزف شِنک (۱۸۷۸ـ۱۹۶۱) و داریل اف زانوک، نایب رئیس و سرپرست تولید آن، (۱۹۰۲ـ۱۹۷۹) بود. این شرکت فیلم های باارزشی تولید کرده و به رغم بحران مالی در اوایل دهۀ ۱۹۶۰ هنوز یکی از استودیوهای اصلی است. سه گانۀ جنگ ستارگان (۱۹۷۷ـ۱۹۸۳) ازجمله آثار موفق این استودیوست. پیشینه این شرکت فیلم سازی به فعالیت های ویلیام فاکس، یک مهاجر مجارتبار در امریکا باز می گردد که در ۱۹۰۴ مدیریت زنجیره ای از سینماهای ارزان قیمت در نیویورک را برعهده گرفت. در ۱۹۱۲ تولید فیلم های سینمایی را آغاز کرد و سه سال بعد در ۱۹۱۵ فاکس فیلم کورپوریشن را به وجود آورد. سرانجام در ۱۹۸۵ نیوز کورپوریشن، یک شرکت بزرگ استرالیایی، این شرکت فیلم سازی را خرید. بعد از این معامله، کمپانی فاکس قرن ۲۰، فیلم های پرفروش دیگری به مشتاقان سینما عرضه کرد که روز استقلال (۱۹۹۶) با فروش معادل ۸۰۰میلیون دلار در رأس این فیلم ها قرار گرفت.

ارتباط محتوایی با فاکس قرن بیستم

فاکس قرن بیستم را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی فاکس قرن بیستم   • مفهوم فاکس قرن بیستم   • تعریف فاکس قرن بیستم   • معرفی فاکس قرن بیستم   • فاکس قرن بیستم چیست   • فاکس قرن بیستم یعنی چی   • فاکس قرن بیستم یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی فاکس قرن بیستم
کلمه : فاکس قرن بیستم
اشتباه تایپی : th;s rvk fdsjl
عکس فاکس قرن بیستم : در گوگل

آیا معنی فاکس قرن بیستم مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )