برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1378 100 1

غلامحسین صالحیار

غلامحسین صالحیار در دانشنامه ویکی پدیا

غلامحسین صالحیار
غلامحسین صالحیار در سال ۱۳۱۱ در تهران به دنیا آمد. وی طی سال های نوجوانی به مطالعه روزنامه ها و تئاتر پرداخت و به عنوان نمایشنامه نویس، کارگردان و بازیگر طی دهه ۱۳۲۰ در تئاتر فعالیت کرد. صالحیار در دانشکده حقوق دانشگاه تهران تحصیلات خود را مدرک لیسانس حقوق قضایی و سپس فوق لیسانس علوم سیاسی و روابط بین الملل به اتمام رساند.
«غلامحسین صالحیار روزنامه نگار قدیمی کشور درگذشت». magiran.com. دریافت شده در ۲۰۱۵–۰۹–۳۰. تاریخ وارد شده در |تاریخ بازبینی= را بررسی کنید (کمک)
http://www.ensani.ir/storage/Files/20120326143650-2133-483.pdf
شروع دوران روزنامه نگاری صالحیار در سال ۱۳۳۵ و با حضور در آزمون کلاس آموزش روزنامه نگاری مؤسسه اطلاعات آغاز شد. او در طول دوران آموزش با سرویس خارجه روزنامه اطلاعات نیز همکاری داشت. غلامحسین صالحیار به تدریج در اطلاعات رشد کرد و دبیری سرویس خارجه روزنامه اطلاعات را برعهده گرفت و در نیمه نخست دهه ۴۰ سه سال این مسئولیت را برعهده داشت.
در سال ۱۳۴۶ صالحیار از اطلاعات خارج شد و پس از مدتی به دعوت داریوش همایون سردبیری روزنامه آیندگان را برعهده گرفت که این مسئولیت نیز سه سال به طول انجامید. در سال ۱۳۴۹ به دنبال چاپ نامه ای انتقادی از خوانندگان روزنامه دربارهٔ فساد اجتماعی و تهدید نهاد خانواده، صالحیار به شهربانی فراخوانده شد ولی با وساطت امیرعباس هویدا نخست وزیر وقت آزاد شد اما از روزنامه آیندگان کناره گیری کرد.
یک سال پس از کناره گیری از آیندگان غلامحسین صالحیار با حمایت رضا قطبی مدیر وقت تلویزیون ایران راهی پاریس و لندن شد و دوره های آموزشی خبری برای رادیو و تلویزیون را فرا گرفت. وی در بازگشت به تهران با همراهی قطبی خبرگزاری رادیو تلویزیون ملی ایران را تأسیس کرد. یکسال بعد با دعوت ناصر عامری دبیرکل حزب مردم به دیدار شاه رفت و حمایت وی را برای تأسیس روزنامه خبری تحلیل با رویکرد انتقادی جلب کرد. وی کمی بعد روزنامه مردم را به عنوان ارگان رسانه ای حزب مردم منتشر کرد. انتشار این روزنامه تا زمان تشکیل حزب رستاخیز ادامه یافت.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با غلامحسین صالحیار

غلامحسین صالحیار را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی غلامحسین صالحیار   • مفهوم غلامحسین صالحیار   • تعریف غلامحسین صالحیار   • معرفی غلامحسین صالحیار   • غلامحسین صالحیار چیست   • غلامحسین صالحیار یعنی چی   • غلامحسین صالحیار یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی غلامحسین صالحیار
کلمه : غلامحسین صالحیار
اشتباه تایپی : yghlpsdk whgpdhv
عکس غلامحسین صالحیار : در گوگل

آیا معنی غلامحسین صالحیار مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )