برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
98 1583 100 1
شبکه مترجمین ایران

عصر حجر (پویانمایی)

عصر حجر (پویانمایی) در دانشنامه ویکی پدیا

عصر حجر (پویانمایی)
فلینتستن ها (به انگلیسی: The Flintstones) یا عصر حجر در تلویزیون ایران، اولین مجموعهٔ تلویزیونی پویانمایی آمریکایی در ساعات پربیننده است که از ۳۰ سپتامبر ۱۹۶۰ تا ۱ آوریل ۱۹۶۶ در ای بی سی پخش شد. این مجموعه توسط شرکت هانا-باربرا تولید شده است که به طور خیالی زندگی یک مرد عصر سنگ از طبقه کارگر به همراه همسایهٔ بغلی و بهترین دوستش و خانواده هایشان را به تصویر می کشد.
محبوبیت مداوم عصر حجر متکی بر گذاشتن نگرانی ها و دغدغه های روزانه زندگی مدرن در کنار محیط عصر سنگی می باشد. عصر حجر در سه دهه موفق ترین مجموعه تلویزیونی پویانمایی بود، تا زمانی که سیمپسون ها عرضه شد. در سال ۲۰۱۳، تی وی گاید عصر حجر را در رده دوم عالی ترین کارتون های تلویزیون در طول تاریخ قرار داد (بعد از سیمپسون ها).
این نمایش در شهرک عصر سنگی بدراک در جریان است. در این نسخهٔ تخیل از گذشته، دایناسورها و دیگر موجودات منقرض شده با مردم غارنشین، گربه های دندان خنجری و ماموت ها زندگی می کنند. همانند همتایان خود در قرن بیستم، این مردم غارنشین به گرامافون ها و موسیقی گوش می دهند، در خانه های دوبلکس زندگی می کنند و در رستوران غذا می خورند در حالی که تکنولوژیشان کاملاً از مواد غیرصنعتی ساخته شده و انرژی مورد نیازشان را در درجه اول با استفاده از حیوانات به دست می آورند. برای مثال خودروهای آن ها از سنگ، چوب و پوست حیوانات ساخته شده است و انرژی خودرو توسط پاهای سرنشینان آن تأمین می شود.
مورخ انیمیشن کریستوفر پی. لمن فکر می کند که عصر حجر، طنز خود را با استفاده های خلاقانه از آناکرونیسم به تصویر می کشاند. نمونه اصلیش قرار دادن جامعهٔ مدرن قرن بیستم در دوران پیشاتاریخ.
عکس عصر حجر (پویانمایی)


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

عصر حجر (پویانمایی) را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شما



نام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی عصر حجر (پویانمایی)   • مفهوم عصر حجر (پویانمایی)   • تعریف عصر حجر (پویانمایی)   • معرفی عصر حجر (پویانمایی)   • عصر حجر (پویانمایی) چیست   • عصر حجر (پویانمایی) یعنی چی   • عصر حجر (پویانمایی) یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی عصر حجر پویانمایی

کلمه : عصر حجر (پویانمایی)
اشتباه تایپی : uwv p[v (~,dhklhdd)
عکس عصر حجر (پویانمایی) : در گوگل

آیا معنی عصر حجر (پویانمایی) مناسب بود ؟           ( امتیاز : 98% )