برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
99 1383 100 1

عرضه اولیه سهام

عرضه اولیه سهام در دانشنامه ویکی پدیا

عرضه اولیه سهام
عرضه اولیهٔ سهام (به انگلیسی: Initial Public Offerings) که به اختصار با IPO نشان داده می شود، عبارتست از اولین فروش سهام توسط یک شرکت خصوصی که طی آن به یک شرکت عمومی تبدیل می شود. عرضه اولیه سهام معمولاً باعث می شود بخشی از پول سرمایه گذاران به جای خرید سهام موجود، برای خرید سهام جدید به کار رود و به این ترتیب، تقاضای مؤثر برای سهام موجود را کاهش دهد در حالیکه عرضه کل سهام در بازار افزایش یافته است. چنین وضعیتی به تنزل قیمت ها منجر می شود.
در واقع شرکتی که نزد بورس مورد قبول قرار گرفته است و میخواهد سهام خود را بین سهام داران خرد تقسیم کند با عرضه اولیه و تعیین قیمت و تعداد محدود اقدام به عرضه سهامش میکند.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با عرضه اولیه سهام

عرضه اولیه سهام را به اشتراک بگذارید

پیشنهاد کاربران

علی باقری
عرضه اولیه سهام (Initial Public Offering (IPO) ) :[اصطلاح بازارکسب و کار]
دعوت به صورت فراخوان عمومی برای خرید سهام یک شرکت توسط واسطه هایی چون موسسات اعتباری و بانک های تجاری انجام می گیرد . این کار به وفور جهت انتشار سهام و قرضه افزایش سرمایه انجام می گیرد. عرضه و انتشار سهام برای حراج می تواند به دو شکل باشد: تحت یک قیمت ثابت که نیاز به فرم قرعه کشی یا سهمیه بندی دارد، اگر تقاضا برای سهام زیاد باشد. یا از طریق مزایده (‌پیشنهاد خرید) که در آن پیشنهاد دهندگان و افراد متقاضی خرید، تعدادی ثابت سهام را با همان قیمت تعیین شده و یا بیشتر از آن درخواست می کنند و نهایتاً سهام به کسی که بیشترین قیمت را پیشنهاد داده است واگذار می گردد . این عبارت همچنین عرضه عمومی نیز گفته می شود.
علی باقری
نوآوری (Innovation ) :[اصطلاح بازارکسب و کار] معرفی و ارائه یک ایده جدید به بازار به شکل یک محصول یا خدمات یا توسعه در یک سازمان یا فرآیند.

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی عرضه اولیه سهام   • مفهوم عرضه اولیه سهام   • تعریف عرضه اولیه سهام   • معرفی عرضه اولیه سهام   • عرضه اولیه سهام چیست   • عرضه اولیه سهام یعنی چی   • عرضه اولیه سهام یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی عرضه اولیه سهام
کلمه : عرضه اولیه سهام
اشتباه تایپی : uvqi h,gdi sihl
عکس عرضه اولیه سهام : در گوگل

آیا معنی عرضه اولیه سهام مناسب بود ؟           ( امتیاز : 99% )
حقوق و دستمزد