برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
99 1430 100 1

عایشه

/'AyeSe/

معنی اسم عایشه

اسم: عایشه
نوع: دخترانه
ریشه اسم: عربی
معنی: (تلفظ: āyeše) (عربی) زن نیکو حال، (در اعلام) دختر ابوبکر و همسر رسول الله (ص) - دارای حال نیکو، نام دختر ابوبکر و همسر پیامبر (ص)

معنی عایشه در لغت نامه دهخدا

عایشة. [ ی ِ ش َ ] (اِخ ) رجوع به عائشه شود.

معنی عایشه به فارسی

دختر ابوبکر و زوجه محمد ( ص ) ( و.۹ ق .ه./۶۱۳ م.- ف. ۵۸ ه.ق./۶۷۸ م .)
دهی است از دهستان جوانرود بخش پاوه شهرستان سنندج .
[ گویش مازنی ] /aayeshe gar gilidez/ از غارهای تاریخی در منطقه ی سوادکوهبرخی محققین بر این عقیده اند که این غار همانست که اسپهبد خورشید در پس حیله ی خلیفه، زن و فرزندان خود را در آنجا پنهان ساخت و خود جهت جمع آوری سپاه به گیل و دیلم رفت
بیخ نباتی است زرد تیره رنگ گزندگی جانوران را نافع است و آن را کف مریم نیز گویند .

عایشه در دانشنامه اسلامی

عایشه
عایشه (درگذشت ۵۸ق) دختر ابوبکر بن ابی قحافه، همسر پیامبر اسلام(ص). در میان همسران پیامبر، عایشه به دلیل فعالیت ها و جهت گیری های سیاسی و همچنین نقش بارزی که در روایت از پیامبر(ص) داشته، شهرت فراوانی دارد. اهل سنت با استناد به روایاتی که از فضایل عایشه و محبوبیت او نزد پیامبر خبر می دهند، برای او جایگاه ارزشمندی قائلند. در مقابل، شیعیان به دلیل موضع گیری های خصمانه او در دوران خلافت امام علی(ع) و تاثیرگذاری او در شکل گیری جنگ جمل نقدهای زیادی به رفتار و سیره وی مطرح کرده اند.
عایشه دختر ابوبکر و از خاندان «تیم» و مادرش امّ رومان دختر عمیر از قبیله بنی کنانه بود. زمان دقیق ازدواج عایشه با پیامبر دانسته نیست. بنابر روایتی این ازدواج بعد از رحلت حضرت خدیجه(س)، دو یا سه سال پیش از هجرت پیامبر(ص) به مدینه رخ داده است. برخی از گزارش های مشهورتر، ازدواج پیامبر با سوده را قبل از ازدواج با عایشه دانسته اند.
مهریه عایشه مانند مهریه اکثر زنان پیامبر اکرم مهرالسنه یعنی پانصد درهم تعیین شد
عایشه
عایشه دختر ابوبکر بن ابی قحافه سومین زنی بود که به همسری رسول خدا صلی الله علیه و آله افتخار یافت. عایشه به مدت نه سال با پیامبر صلی الله علیه و آله زندگی کرد و به هنگام رحلت آن حضرت هیجده ساله بود. پس از پیامبر صلی الله علیه و آله به مدت چهل و هفت و یا چهل و هشت سال زندگی کرد و سرانجام در 66 سالگی و در هفدهم رمضان سال 57 و یا 58 قمری در مدینه وفات یافت و ابوهریره، جانشنین مروان بن حکم بر وی نماز گذارد و در بقیع به خاک سپرده شد.
عایشه یک سال و به قول طبری دو سال و نیم پیش از هجرت به مدینه، از سوی پدرش ابوبکر به نامزدی پیامبر صلی الله علیه و آله درآمد و کمتر از یک سال پس از هجرت آنان به مدینه منوره در سن نه سالگی، همسر پیامبر صلی الله علیه و آله شد و به خانه آن حضرت منتقل گردید.
گفتنی است وی به مانند حفصه بنت عمر در ایام حیات رسول خدا صلی الله علیه و آله با درخواست ها و انتظارات بی جا از پیامبر صلی الله علیه و آله و فخرفروشی بر سایر همسران رسول خدا صلی الله علیه و آله رنجش خاطر آن حضرت را فراهم می کرد و حتی آن حضرت به خاطر رفتار نکوهیده آنا ...


عایشه در دانشنامه ویکی پدیا

عایشه
عایشه (زاده سال ۹ پیش از هجرت، مکه - درگذشته ۵۸ (قمری)) دختر ابوبکر، نخستین خلیفه از خلفای راشدین و سومین همسر محمد پسر عبدالله، پیامبر اسلام است. مادرش ام رومان از قبیله کنانه بود. محمد به عایشه کنیه ام عبدالله، به خاطر نام خواهرزاده اش عبدالله پسر زبیر داده بود.
جنگ جمل
نقد محمد
نام کامل وی عایشه بنت ابی بکر بن ابی قُحافه بن عامر بن عَمرو بن کعب بن سعد بن تیم بن مرة بن کعب بن لؤی است. «ام المؤمنین»، «أم عبدالله» و «حمیرا» از القاب اوست.
موقعیت او به عنوان زن اصلی محمد تا حدی به موقعیت پدرش در جامعه وابسته بود.
داستان ازدواج او با محمد به پیش قدم شدن خویله دخت حکیم همسر عثمان پسر مظعون برای ازدواج محمد برمی گردد. احتمالاً خویله دخت حکیم در مسائل داخلی (خانوادگی) محمد به او کمک می کرده است. مدتی بعد از مرگ خدیجه دخت خویلد، به محمد پیش نهاد داد تا با عایشه دختر ۶ ساله رئیس پیروانش یا سوده دخت زمعه، بیوه حدوداً ۳۰ ساله ای که شوهرش به حبشه مهاجرت کرد و در همان جا از دنیا رفت ازدواج کند. محمد از او خواست از هر دو خواستگاری کند. قبلاً توافق شده بود که عایشه با جبیر پسر مطعم، پسر مشرکی که با مسلمانان دوست بود ازدواج کند. با توافق مشترک - به هر حال - این نامزدی لغو شد و عایشه نامزد محمد شد. نظر به اینکه محمد در بسیاری از ازدواج هایش هدف سیاسی داشته، به نظر می رسد در این مورد، هدف محکم کردن گره خود با ابوبکر رهبر پیروانش بوده است. ازدواج محمد و عایشه پس از هجرت (شوال سال ۱ یا ۲ ه‍.ق /آوریل ۶۲۳ یا ۶۲۴ میلادی) روی داد. عایشه برای زندگی به حجره (اتاقک) در خانه محمد و سپس به مسجد مدینه رفت. نباید در آن زمان بیش از ۱۰ سال سن داشته باشد. او اسباب بازی هایش را به خانه جدید برد. محمد هر از گاهی با عایشه در بازی هایش با آن ها (اسباب بازی ها) شرکت می کرد.
عکس عایشه
عایشه یک نام برای زنان در زبان عربی است و نام افراد سرشناس زیر است:
عایشه دخت ابوبکر
عایشه صفار نیشابوری
عایشه آژدا پکان
عایشه قذافی
...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

عایشه در دانشنامه آزاد پارسی

عایشه (مکه ۸/۹پ ق ـ مدینه ۵۷ق)
سومین همسر پیامبر اسلام (ص) و دختر ابوبکر. مادرش ام رومان نام داشت. بنابه برخی روایات، پیامبر اکرم (ص) پس از وفات خدیجه و زمانی که عایشه ۷ ساله بود، او را به عقد خود درآورد و بنابر قولی هجده ماه پس از هجرت در سن ۹ یا ۱۰ سالگی به خانۀ آن حضرت وارد شد. او تنها دختری بود که با پیامبر ازدواج کرد، برای همین بین همسران پیامبر به باکره بودنِ خود مباهات می کرد. گفته اند که او به اظهار محبت پیامبر نسبت به برخی از دیگر همسرانش حسادت می ورزید. آورده اند که پس از رحلت رسول اکرم (ص)، او و حفصه نزد عثمان بن عفان رفتند و حق خود را از میراث آن حضرت مطالبه کردند، اما عثمان برآشفت و گفت: مگر شما نبودید که وقتی فاطمۀ زهرا فدک را از ابوبکر مطالبه کرد، شهادت دادید که پیامبر گفته است ما پیامبران پس از خود میراثی باقی نمی گذاریم و هرچه بماند صدقه است؟ بروید که چیزی به شما نمی رسد. از این رو، عایشه با عثمان سخت مخالف بود. او و طلحه و زبیر بیش از همه مردم را علیه عثمان برمی انگیختند، ولی چون پس از قتل عثمان مردم با امام علی (ع) بیعت کردند، تغییر عقیده داد و گفت که عثمان را مظلومانه کشتند، پس با همراهی طلحه و زبیر جنگ جمل را در مقابل آن حضرت به راه انداختند. چون عایشه در این جنگ سوار بر شتری بود، این نبرد به جنگ جمل (شتر) شهرت یافت. در دورۀ معاویه هدایا و مستمری زیادی به عایشه می رسید. چون امام حسن (ع) به شهادت رسید و خواستند پیکر مطهرش را نزد پیامبر اسلام دفن کنند، او مانع از انجام این کار شد. قبر عایشه در قبرستان بقیع است. عایشه زنی باهوش، خوش بیان و جاه طلب بود و به اشعار و تاریخ عرب آگاهی داشت. در حدود ۱۲۰۰ روایت از او نقل شده که برای اهل سنت بسیار مهم و معتبر است. عایشه حافظه ای نیرومند داشت و در تدوین و مکتوب ساختن قرآن، از سوره ها و آیاتی که او از حفظ داشت، استفاده شد.

نقل قول های عایشه

عایشه زاده سال ۴ پس از بعثت، سال ۹ پیش از هجرت - درگذشته ۵۷ (قمری) از همسران حضرت محمد پسر عبدالله پیامبر اسلام و دختر ابوبکر اولین خلیفه از خلفای راشدین بود.
• من و صفیه به یکدیگر دشنام می دادیم! من به پدر او دشنام دادم؛ او نیز به پدر من دشنام داد! رسول خدا (صلی الله علیه وآله) سخن او را شنیده و فرمودند: ای صفیه! به ابوبکر دشنام می دهی؟!
• هیچ کس را داناتر از عایشه به حلال و حرام، علم، شعر و طب ندیده ام.
• یک چهارم احکام شریعت از سیده عایشه نقل شده است.
• هیچ مشکلی در حدیث برای ما اصحاب رسول الله پیش نمی آمد که چون از عایشه می پرسیدیم؛ مگر آنکه نزد او علمی از آن حدیث را می یافتیم.

ارتباط محتوایی با عایشه

عایشه را به اشتراک بگذارید

پیشنهاد کاربران

صمیم
نام همسر حضرت محمد ص و به معنی پاک منزه و مهربان
احمد
عایشه یعنی زن پاکدامن،زن دارای صفات نیکو
سهیلا
عایشه به معنی پاکدامنی ونیکوکاری و مهربان
عایشه
صبور ومهربان
جسور وقدرتمند
عایشه
عایشه به معنای یک زن نیکو حال پاکدامن و مخصوصااا شجااع
لیلا
بهترین اسم دختر وپاک دامن و مهربان صبور
سمیه
زن خوب و پاک دامن
نازنین
دارای نصف علم پیامبر
خوشحالم که اسم اصلیم عایشه است
عایشه
زنی با صفات نیکو، صالح، دل پاک
هاشم
عایشه همسر پیغمبر بود ولی ملاک حال فعلی افراد است این شخص بعد از پیغمبر اعمال ناشایستی انجام داد و باعث قتل عثمان شد در ادامه در دوران حضرت علی(ع) باعث ایجاد جنگ و اختلاف بین مسلمانان شد برای خوب بودن تنها همسر پیغمبر بودن کافی نیست و دلیلی برای رستگار شدن نیست اگر گمراه شدی و اعمال ناشایست انجام دادی خود پیغمبر هم از تو بیزاری میجوید خداوند خودش بهترین قاضی برای بندگانش خواهد بود
امید
جناب هاشم برای خوب بودن حضرت عایشه همین بس که خداوند ازش به نیکی وپاکی یادکرد وفرمود انهایی که تهمت زدند جزای سنگینی دارند
شما هم لطفا بیشترتحقیق کنید خداوند عالم غیب هست ومیدونست بعدپیامبرهم ایشان خوب خواهند بود
حضرت علی هم برای حضرت عایشه احترام خاصی قائل بودند واین اراجیف را منافقین درست کردنپ
عایشه
نام عایشه از کلمه عیش به معنی زندگی کردن سرچشمه میگرد وبه خاطر ة اخرش برای زن معنا میشود
فرج
ازکلمه عیش یعنی لذت و خوشی گرفته شده .عایشه یعنی خوش گذران.وبزرگ شده درناز ونعمت
عایشه
عایشه یعنی پاکدامن
سما
عایشه : نیکوحال ، خوش .
عایشه به خاطر جنگ جمل از محبوبیتش کم شد.
وچون سواربراسب سرخ موی در جنگ جمل شده شده بود لقب حمیرا داشت. عایشه فرزندی نداشت.
یمنا
حمیرا لقب عایشه بود شنیدم که چون سواربرشتری سرخ موی بوده درجنگ جمل لقب عایشه گرفته . شاید هم چون سفیدپوست وسرخگون بوده لقبش حمیرا بوده . عایشه هم خوب بوده و هم بد بوده حسادت جنگ جمل و..
اسم عایشه اصلا ندیدم ونشنیدم فکرکنم اسم عایشه دربین سنی مذهب ها رایج باشه.
نگار

رابطه حفصه با عایشه
حفصه در طول زندگی همراه و پشتیبان عایشه بود. چنان چه پیامبر (صلی الله علیه و آله وسلّم) از همان ابتدا و در روز اخوت، بین او و عایشه عقد اخوت جاری ساخت.
حفصه در طول زندگی همراه و پشتیبان عایشه بود. چنان چه پیامبر (صلی الله علیه و آله وسلّم) از همان ابتدا و در روز اخوت، بین او و عایشه عقد اخوت جاری ساخت. بین خانۀ حفصه و عایشه راهی بود که از طریق آن در خانه خود سخنانشان را با هم رد و بدل می کردند. و همراه هم برای سایر زنان توطئه می چیدند. چنان چه در مورد ماریه آنقدر به دست و پای حضرت پیچیدند تا پیامبر (صلی الله علیه و آله وسلّم) او را بر خود حرام کرد. طی این جریان پیامبر (صلی الله علیه و آله وسلّم) رازی را با حفصه در میان گذاشت که حفصه آن را برای عایشه بازگو کرد. خداوند پیامبر (صلی الله علیه و آله وسلّم) را از این قضیه آگاه می کند و آیات اول سوره تحریم نازل می شود.
← نزول آیات
در دوره بیماری پیامبر (صلی الله علیه و آله وسلّم) وی و عایشه هر کدام برای جانشینی پدر خود زمینه چینی می کردند. پس از وفات پیامبر (صلی الله علیه و آله وسلّم) و با خلافت ابوبکر راه برای توطئه و انحراف وی بیشتر شد. به طوری که هنوز چیزی از وفات رسول خدا (صلی الله علیه و آله وسلّم) نگذشته بود که با شهادت، علیه فاطمه زهرا (سلام الله علیها) وی را از میراث خود محروم ساختند. عایشه و حفصه شهادت دادند که رسول خدا فرمود: �ما گروه انبیاء چیزی به ارث نمی گذاریم. ترکۀ ما صدقه است� در حالی که در دورۀ عمر بخشی از خیبر بین آنها تقسیم شد، و از بیت المال دوازده هزار درهم دریافت کردند. البته در دورۀ زمام داری عثمان که رابطۀ خوبی بین آنها نبود، زمانی که حفصه و عایشه برای طلب میراثشان از پیامبر (صلی الله علیه و آله وسلّم) که دست عثمان بود نزد او رفتند، عثمان شهادت آنها و دروغی را که به پیامبر (صلی الله علیه و آله وسلّم) نسبت داده بودند یاد آور شد، به شکلی که آن دو با گریه بازگشتند.
Amir Mahdi Amiri
دختر ابوبکر خلیفه ی اول مسلمین زن سوم پیامبر
حسنا
عایشه می‌گوید: شب هنگام، ما در نور صورت فاطمه‏ زهرا خیاطی، پشم‌ریسی و بافندگی می‌کردیم و چون صورتی بسیار درخشنده داشت �زهراء� نامیده شد.
فرشته
درباره بوسیدن دستان حضرت فاطمه(س) توسط پیامبر(ص)، باید گفت:
در تعدادی از منابع حدیثی معتبر و قابل استناد شیعه[3]‏ و اهل سنت[4] نقل شده که؛ وقتی فاطمه(س) نزد پیامبر خدا(ص) می‌آمد، با کلمات محبت‌آمیز و محترمانه پدر بزرگوارش روبرو می‌شد، و پیامبر(ص) به احترام فاطمه(س) از جا برمی‌خاست، دست فاطمه(س) را گرفته و می‌بوسید و او را در کنار خود می‌نشاند.
راوی این ماجرا نیز عائشه همسر پیامبر(ص) است.
حاکم نیشابوری، پس از این نقل این حدیث می‌گوید: بر اساس شرایطی که بخاری و مسلم برای صحیح بودن حدیث ذکر کرده‌اند، این حدیث از نظر سند صحیح است.[5]

بوسیدن دست فاطمه زهرا(س) توسط پیامبر(ص) در احادیث صحیح ذکر شده و مورد پذیرش شیعه و اهل‌سنت است.

[3]. طوسی، محمد بن الحسن‏، الامالی، ص 400، قم، دار الثقافة، چاپ اول، 1414ق؛ اربلى، على بن عیسى، کشف الغمة فی معرفة الأئمة، ج ‏1، ص 453، تبریز، بنى هاشمى، چاپ اول، 1381ق؛ طبرى آملى، عماد الدین أبی ‌جعفر محمد بن أبی ‌القاسم، بشارة المصطفى لشیعة المرتضى، ج ‏2، ص 253، نجف، المکتبة الحیدریة، چاپ دوم، 1383ق.
[4]. نسائی، أبو عبد الرحمن أحمد بن شعیب، السنن الکبرى، ج 8، ص 291، بیروت، مؤسسة الرسالة، چاپ اول، 1421ق؛ نیشابوری، محمد بن عبد الله، المستدرک علی الصحیحین، ج 3، ص 167، بیروت، دار الکتب العلمیة، چاپ اول، 1411ق؛ أبو بکر بیهقی، أحمد بن حسین، شعب الایمان، ج 11، ص 270، ریاض، مکتبة الرشد للنشر والتوزیع، چاپ اول، 1423ق.
[5]. المستدرک علی الصحیحین، ج 3، ص 167.
ناعمه
عایشه : زندگی خوب وخوش.
سلما
خلاصه پرسش
آیا نام �حمیراء� ناپسندترین نام نزد خداوند است؟
پرسش
آیا �حمیراء� ناپسندترین نام نزد خداوند است؟ چرا؟
پاسخ اجمالی
ابتدا باید گفت که ناپسندترین نام‌ها نزد خدا، نامهایی است که یا معنایی شرک‌آلود داشته و یا ناظر به انجام گناهی باشد.
اما استفاده از نام افرادی که از لحاظ فکری با ما همخوان نبوده و یا حتی به دشمنی با گروه حق پرداخته‌اند، به تنهایی ایرادی ندارد. در همین راستا می‌بینیم با آن‌که �یزید بن معاویه� بزرگ‌ترین جنایت تاریخ بشر را مرتکب شد، اما با این وجود بعد از او شیعیانی با نام �یزید�‌ وجود داشتند.
در همین راستا، اگرچه عائشه همسر پیامبر(ص) توصیه حضرتشان را نادیده گرفته و به نبرد با امام علی(ع) پرداخت، اما امام کاظم(ع) نام یکی از دخترانشان را �عایشه� گذاشت.[1]
با این وجود، اگر یک نام‌گذاری در مقطعی خاص، این باور را در جامعه پیرامونی به وجود آورد که گویا عملکرد افراد مشهور دیگری که همین نام را دارند، مورد تأیید افرادی می‌باشد که این نام را برای فرزندان خویش انتخاب می‌نمایند، شاید در همان مقطع، انتخاب چنین نامی سزاوار نباشد.
با این مقدمه به اصل پرسش برمی‌گردیم:
گزارشی از یعقوب سَراج وجود دارد که او می‌گوید: محضر امام صادق(ع) رسیدم، آن‌حضرت بالاى سر فرزندش موساى کاظم(ع) که در گهواره بود، ایستاده و مدتى با او نجوا می‌کرد، من نشستم تا سخنشان تمام شد. نزدیکش رفتم، او به من فرمود: �نزد مولایت (امام کاظم) برو و سلام کن�، من نزدیک رفتم و سلام کردم، او با زبانى شیوا جواب سلام مرا‏ داد، سپس به من فرمود: �برو و نام دخترت را که دیروز گذاشتى تغییر ده؛ زیرا خدا آن اسم را نمی‌پسندد�. یعقوب می‌گوید براى من دخترى متولد شده بود که نامش را حمیراء[2] گذاشته بودم، امام صادق(ع) فرمود: �به توصیه او رفتار کن تا هدایت شوى�. این‌گونه بود که من اسم دخترم را تغییر دادم.[3]
درباره برخی راویان این حدیث اختلاف نظر وجود دارد، علمای بزرگ رجال حدیث آنها را ضعیف دانسته‌اند؛[4] راویانی که در مورد آنان اختلاف وجود دارد عبارت‌اند از: معلی بن محمد بصری،[5] محمد بن سنان زاهری،[6] و یعقوب سراج.[7]
صرف نظر از سند و با فرض پذیرش روایت، باید گفت که شاید موقعیت اجتماعی یعقوب آن‌گونه بوده که نام‌گذاری فرزندش به نام �حمیراء� این باور را در میان اطرافیانش به وجود می‌آورد که گویا او عملکرد عائشه را در مخالفت با امام علی(ع) تأیید می‌کند و از این لحاظ، این نام‌گذاری مورد پسند خدا نبوده است، وگرنه همان‌گونه که اشاره کردیم، خود امام هفتم(ع) بعدها - و احتمالاً در فضایی که دیگر چنین باور نادرستی شکل نمی‌گرفت - نام فرزندشان را عائشه گذاشتند.

[1]. مفید، محمد بن محمد، الارشاد فی معرفة حجج الله علی العباد، ج 2، ص 244، قم، مؤسسة آل البیت(ع)‏، چاپ اول، 1413ق.
[2]. حمیراء نام دیگر عایشه همسر پیامبر(ص) می‌باشد.
[3]. کلینى، محمد بن یعقوب بن اسحاق، کافی، ج ‏1، ص 310، تهران، دار الکتب الإسلامیة، چاپ چهارم، 1407ق.
[4]. البته در نرم افزار تحقیقی �درایة النور�، تولید مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی نور، محققان بخش حدیث‌شناسی این روایت را صحیح دانسته‌اند.
[5]. ابن غضائری، احمد بن حسین‏، الرجال، ج 1، ص ‏96، قم، دار الحدیث‏، چاپ اول، 1364ش؛ علامه حلى، حسن بن یوسف‏، خلاصة الأقوال فی معرفة أحوال الرجال‏، ص ‏259، نجف اشرف، دار الذخائر، چاپ دوم‏، 1411ق؛ نجاشی، احمد بن على‏، فهرست أسماء مصنفی الشیعة، ص ‏418، قم، مؤسسة النشر الاسلامی‏، چاپ ششم‏، 1365ش.
[6]. فهرست أسماء مصنفی الشیعة (رجال‏ نجاشی)، ص ‏328؛ کشى، محمد بن عمر، إختیار معرفة الرجال‏، ص ‏546، مؤسسه نشر دانشگاه مشهد، چاپ اول‏، 1409ق.
[7]. ابن‏الغضائری، ج 1، ص‏102.
عایشه
مهربان پاکدامن شجاع قدرتمند دخترابوبکر
عایشه
بسیار خوشحالم که نامم عایشه است
به معنای نیکوحال و خوش رو
عایشه گل
عایشه یعنی زن نابغه، و دانا در همه علوم
زهرا
عایشه دختر ابوبکر ملعون بود که همیشه به حضرت زهرا سلام الله علیها و امام علی علیه السلام و به امام حسن و امام حسین علیه السلام حسادت می کرد و پس از شهادت پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله و سلم حضرت زهرا سلام الله علیها را از ارث که به او رسیده بود محروم ساخت و پدرش را بر تخت خلافت نشاند و پس از مرگ عثمان به قصد خون خواهی عثمان به جنگ با امام علی علیه السلام پرداخت و شکست سختی از این جنگ خورد
آوان
عایشه : راحتی در زندگی
سپنا
عایشه خوب بود پاک بود برعکس همه ی ما نه حسادت کرد به ۱۱هووش نه بدگوی به اونا که اگه بد بود در قران ازش نام برده نمیشد
فاطمه
خانم زهرا قبل اینکه به خلیفه ی اول مسلمانا توهیین کنید بهتره که یه تحقیقی بکنین چون چیز هایی که نوشتین از سر تا پا غلطه!! حضرت عایشه همسر پیامبر جزو ۵ زن برتر مسلمانا و دختر حضرت ابوبکر صدیق اینقدر پاک دامن بود که حتی بخاطرش برای پیامبر آیه نازل شد پس لطفا احترام همچین زن بزرگی رو نگهدارین
زهرا
اعتقادات وباورهایه دینی هرکدام از مذاهب بزرگ اهل تشییع واهل سنت قابل احترام است پس لطفامن وشمایی که اطلاعات کافی در هرکدام ازاین مذهب هانداریم اظهارنظر نکنیم .ویک طرفه به قاضی نرویم‌.
عایشه
عایشه یعنی زن نیکوکار
ساجده
عایشه یعنی پاکدامن و کسی که دلی صاف و بی کبنه داره

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• عایشه فاحشه   • مرگ عایشه   • فرزندان عایشه   • عایشه خواننده ترکیه   • عایشه جهاد نکاح   • سن عایشه در زمان ازدواج   • عایشه زن پیامبر   • معنی عایشه   • مفهوم عایشه   • تعریف عایشه   • معرفی عایشه   • عایشه چیست   • عایشه یعنی چی   • عایشه یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی عایشه
کلمه : عایشه
اشتباه تایپی : uhdai
آوا : 'AyeSe
نقش : اسم خاص اشخاص
عکس عایشه : در گوگل

آیا معنی عایشه مناسب بود ؟           ( امتیاز : 99% )