برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1510 100 1
شبکه مترجمین ایران

عاطفه رجبی سهاله

عاطفه رجبی سهاله در دانشنامه ویکی پدیا

عاطفه رجبی سهاله
عاطفه رجبی سهاله (زاده ۱۳۶۶ مشهد-اعدام شده در ۲۵ مرداد ۱۳۸۳ نکا) دختر دانش آموز ۱۶ ساله ای بود که توسط دادگاه به جرم جریحه دار کردن عفت عمومی، متهم شده و توسط قاضی حاج رضایی (رئیس دادگستری نکا) به اعدام، محکوم شد. حکم اعدام او توسط دیوان عالی کشور در عرض یک هفته، تأیید شد. قاضی حاج رضایی، طناب دار را شخصاً، به گردن وی انداخت و او را در میدان شهر نکا به دار آویخت.
اعدام کودکان در ایران
مادر وی، در یک تصادف کشته شده و پدر او نیز، معتاد بوده است. او همچنین، وظیفه نگهداری از پدربزرگ و مادربزرگ خود را نیز، بر عهده داشت. او چندین بار، توسط ستاد امر به معروف دستگیر شده بود.
او برای اولین بار، در سال ۱۳۸۰ توسط بسیج، دستگیر شده و به جرم روابط نامشروع در ۱۳ سالگی، به صد ضربه شلاق و زندان محکوم می شود؛ زیرا قوانین ایران، دختران بالای ۹ سال را بزرگ سال می داند.
پس از آنکه برای پنجمین بار، توسط ستاد امر به معروف، دستگیر می شود، در دادگاه، به تجاوز مکرر یکی از اعضای پیشین و ۵۱ سالهٔ سپاه به نام علی دارابی به وی در زندان بهشهر، اشاره می کند. قاضی، علی دارابی را به شلاق، و عاطفه را به اتهام جریحه دار کردن عفت عمومی، به اعدام محکوم کرد. بنا بر قوانین ایران درصورتی که فردی، پس از چهار بار زنا، مجدداً مرتکب این اقدام شود، به اعدام محکوم خواهد شد. این درحالی است که خود او در اعتراض به اولین محکومیتش نوشته است: «مدارک پزشکی است که ثابت می کند عصب و روان ضعیفی دارم و در دقایقی از شبانه روز، مختل المشاعر می شوم که هرگونه عمل مثبت یا منفی، ممکن است از این جانب بروز پیدا کند…؛ همهٔ اهالی محل می دانند که ثبات روانی ندارم. آیا جنونی که بعضاً ادواری است و این جانبه را در بر می گیرد و در آن لحظات، مجنون می شوم، نمی تواند مانع تصمیم گیری عقلانی ام باشد؟! ...علی هذا سابقه ام با توجه به ناقص بودن عقل و فکرم که از این جانبه سوءاستفاده شده، خراب است؛ فقط می توانم ادعایم را با شهادت گواهان محلی و تست پزشکی قانونی، ثابت کنم.»
عکس عاطفه رجبی سهاله


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

عاطفه رجبی سهاله را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی عاطفه رجبی سهاله   • مفهوم عاطفه رجبی سهاله   • تعریف عاطفه رجبی سهاله   • معرفی عاطفه رجبی سهاله   • عاطفه رجبی سهاله چیست   • عاطفه رجبی سهاله یعنی چی   • عاطفه رجبی سهاله یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی عاطفه رجبی سهاله

کلمه : عاطفه رجبی سهاله
اشتباه تایپی : uhxti v[fd sihgi
عکس عاطفه رجبی سهاله : در گوگل

آیا معنی عاطفه رجبی سهاله مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )